הדולר נחלש ב-0.93% השקל: "בכלל לא ברור אם ה-ECB יעלה את הריבית בשנה הקרובה"

כך אמר לבלומברג מרטין ואן וליאנט, כלכלן בקבוצת הפיננסים ING באמסטרדם. הדולר היציג נקבע ברמה של 3.936 שקלים
|
הדולר נחלש ב-0.93% השקל: "בכלל לא ברור אם ה-ECB יעלה את הריבית בשנה הקרובה"

הדולר שב ונחלש היום (ב'), בפתיחת שבוע המסחר המטבעות. קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש בירידה של 0.93% לרמה של 3.936 שקלים והאירו נחלש ב-0.8% לרמה של 5.5277 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-0.34% לרמה של 95.42 יין יפני ומתייצב מול האירו, ברמה של 1.407 דולרים לאירו.

רביב חאיק, טכני בגאון שוקי הון אומר בסקירה שפרסם היום כי "הדולר עדיין מצוי סביב רמת התמיכה האחרונה, זאת על אף שבשבועות האחרונים היינו עדים למספר ירידות מתחת לקו התמיכה, ומיד לאחר מכן חזרה מעליו. כל עוד הדולר לא שבר באופן מובהק את קו התמיכה האמור, עדיין ניתן להגדיר את המגמה הראשית של הדולר כעלייה, אם כי למען האמת, ככל שחולף הזמן, הולכים אט אט ועולים הסיכויים לירידה על פי מתנד ה-RSI .

"שבירת רמת התמיכה מטה באופן מובהק, תהפוך כאמור את המגמה הראשית מעלייה למגמת ירידה, אולם כרגע מירב הסיכויים עדיין מצביעים על עלייה מרמה זו. פריצת רמת 4.0 שקל לדולר (הקו האדום האופקי) תהווה את האישור למהלך עליות זה שצפוי לדעתי להסתיים לא לפני 4.32-4.35 שקל לדולר ויהווה כנראה את סוף מהלך ההתחזקות של הדולר.

"חיזוק נוסף לתרחיש זה, ניתן לקבל מגזרת היורו-דולר, שם צפוי הדולר להתחזק מול היורו עד 1.25 דולר ליורו. בשורה תתתונה, בהתעלם מן הרעשים שבדרך, הדולר צפוי להתחזק מול השקל, תוך פריצת רמת 4.0 שקל לדולר, כאשר היעד הראשי לשבועות/חודשים הקרובים עדיין נותר על 4.32-4.35 שקל לדולר".

נתוני מאקרו כלכלה חיוביים באירופה, שפורסמו היום, תומכים במגמה חיובית מתונה בבורסות היבשת. מדד בטחון הצרכנים והמנהלים עלה ל-73.3 נקודות ביוני לעומת 70.2 נקודות במאי ולעומת ציפיות כלכלנים לעליה מתונה יותר לרמה של 71 נקודות.

"מדובר בצעד נוסף בכיוון הנכון אבל עדיין מוקדם מידי להצביע על חזרה לצמיחה חיובית. בכלל לא בטוח שהבנק המרכזי של 16 מדינות גוש האירו יעלה את הריבית ב-12 החודשים הקרובים, כפי שמשתקף מהשווקים", אמר לבלומברג מרטין ואן וליאנט, כלכלן בקבוצת הפיננסים ING באמסטרדם.

קודם לכן פורסם היום פורסם כי נגידי הבנק המרכזי של סין וברזיל הסכימו בסוף השבוע לאפשר כי המסחר בין שתי המדינות יבוצע במטבע השייך לכל אחד בהתאמה, כך עולה מדיווחים בתקשורת. נגיד הבנק של האנשים בסין (PBOC - אחד מארבעת הבנקים המרכזיים במדינה) ז'ו סיאוצ'ואן ונגיד הבנק המרכזי של ברזיל (Banco Central do Brazil) אנריקה מיירלס נפגשו במהלך הוועידה השנתית של הבנק להסדרים בינלאומיים בבאזל ואמרו שהם ילמדו כיצד להטמיע את התוכנית, ע"פ הדיווחים.

המהלך, במידה ויתממש, יעקוף את השימוש בדולר האמריקני בעסקאות המבוצעות בין היואן הסיני לריאל הברזילאי. הדיווחים מגיעים זמן קצר אחרי שהבנק המרכזי של סין חזר על הטענה כי העולם זקוק למטבע חדש שישמש את רזרבות המט"ח הגלובליים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות