אסם מרחיבה את פעילותה באנגליה: רוכשת את חברת 'ירדן' ב-1.9 מיליון ליש"ט

חלק משמעותי מפעילות סלטי צבר בחו"ל בוצע באמצעות חברת 'ירדן אנגליה'. לפיכך, רכישת פעילות ירדן אנגליה תאפשר הרחבת פעילות סלטי צבר בשוק האנגלי
|
חברת אסם הודיעה הבוקר (א') כי היא רכשה באמצעות חברת הבת האנגלית 'אסם UK', את הפעילות העסקית של חברת Yarden G.B. Ltd ('ירדן אנגליה'), ירדן אנגליה הינה חברה העוסקת בשיווק והפצה של מזון כשר לרשתות השיווק ולחנויות המתמחות במזון כשר בבריטניה.

רכישת החברה על ידי אסם תאפשר לקבוצה להרחיב משמעותית את פעילות סלטי צבר בשוק האנגלי , זאת במטרה לבסס את מעמדה כשחקן מרכזי בשוק הכשר בבריטניה. במסגרת העיסקה תמוזג ירדן עם אסם UK המשווקת בבריטניה את מוצרי אסם וכן את מוצרי נסטלה המכוונים לשווקים אתניים.

חלק בפעילות 'ירדן אנגליה' הינו הפעילות המכירתית והשיווקית של סלטי צבר בשוק האנגלי. במסגרת הרכישה, נרכשו המותג "ירדן" באנגליה, הרכוש הקבוע והמוניטין של ירדן אנגליה תמורת סך כולל של 1.9 מליון ליש"ט. תשלום נוסף יבוצע עבור רכישת המלאי בהתאם לספירת המלאי בפועל. החברה הממוזגת תפעל במסגרת 'אסם אינטרנשיונל' שבראשה עומד גד פרופר ותנוהל על ידי מנכ"ל 'אסם UK', גיורא צוקר.

היקף המכירות של ירדן אנגליה עמד בשנת 2008 על סך של כ-7 מיליון ליש"ט.
עם לקוחות ירדן אנגליה נמנות, בין היתר, רשתות השיווק הגדולות באנגליה, לרבות רשת טסקו, רשת סיינסבורי, רשת וויטרוז ועוד.

בנוסף יצוין שחלק משמעותי מפעילות סלטי צבר בחו"ל בוצע באמצעות ירדן אנגליה. לפיכך, רכישת פעילות ירדן אנגליה תאפשר הרחבת פעילות סלטי צבר בשוק האנגלי. בשבוע שעבר השיקה 'צבר' בישראל, סדרת סלטים חדשה בשיתופו של השף רפי כהן ממסעדת רפאל, בהשקעה של 3 מיליון שקל. רשמה מתחילת השנה ירידה של 2.7% במכירות הסלטים וזאת במחירי מכר כספי לצרכן. במקביל ירד נתח השוק של צבר במחצית הראשונה של השנה ל-43.3% וזאת בהשוואה לנתח שוק של 45.1% במחצית הראשונה של 2008.

מנכ"ל אסם, גזי קפלן, מסר כי "רכישת ירדן משרתת את אסטרטגיית ההתרחבות והצמיחה של אסם בשווקים הבינלאומיים ומייצרת את התשתיות הנחוצות לקבוצה לפיתוח פעילות ממותגת בשוק הסלטים באירופה. רכישת ירדן אנגליה ומיזוגה עם אסם UK מאפשרת סינרגית תפעולית, שיווקית ולוגיסטית בכל הקשור לפעילות הקבוצה בבריטניה, עם דגש מיוחד על ' צבר'".

רכישת ירדן אנגליה מצטרפת לרכישת חברת הסלטים 'טרייב' וחברת תחליפי הבשר 'פודטק' בארה"ב ברבעון הראשון של 2009. היקף היצוא של קבוצת אסם עמד על כ-450 מיליון שקל בשנת 2008.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות