נראה רע: הייצוא הסיני נחתך בפברואר בשיעור של 25%, הנתון הגרוע מאז 2009

גם היבוא הסיני רשם התכווצות אגרסיבית. וביפן, הצמיחה ב-2015 הייתה שלילית בשיעור של 1.1%
|
(2)
ממזרח תפתח הרעה?

לאחר שבוע של עליות שערים חדות בבורסות מסביב לעולם, נתוני הסחר של סין שפורסמו הבוקר מחזירים למרכז הבמה את החששות מפני מיתון, ובורסות אירופה נסחרות תחת לחץ.

בסין דווח הבוקר כי היצוא בחודש פברואר נפל ביותר מ-25%(!!!) בפברואר לעומת חודש מקביל אשתקד, וזהו כבר החודש ה-16 ברציפות בו נרשמת ירידה ביצוא. מעבר לכך, מדובר בירידה החודשית החריפה ביותר מאז שנת 2009ׁ צפי הכלכלנים עמד על ירידה בשיעור מתון הרבה יותר של 12.5%. כלומר היה פה פספוס משמעותי של התחזיות.

גם נתון הייבוא במעצמה נחלש בשיעור חד מצפי הכלכלנים, וירד ב-13.8%. מעבר לכך, נתון המאזן המסחרי במדינה אכזב מאוד: מדד המאזן המסחרי, המודד את ההפרש בין יצוא ויבוא סחורות (יצוא פחות יבוא), המרכיב הגדול ביותר של מאזן התשלומים של המדינה, עמד על 32.59 מיליארד בלבד, נמוך בהרבה מצפי הכלכלנים שעמד על מעל 50 מיליארד.

הבעיות הכלכליות קיימות גם ביפן, שם דווח הבוקר כי התמ"ג בשנת 2015 נחלש ב-1.1%, מה שמצביע על התכווצות הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. ברבעון הרביעי של השנה החולפת נחלש התוצר המקומי ב-0.3%. הצפי אמנם עמד על החלשות משמעותית מעט יותר של 0.4%, אך הדבר לאו דווקא מרגיע את הסוחרים ברחבי העולם - בשל חשיבותו המכרעת של נתון הצמיחה, וכשזו שלילית - בהחלט מדובר בבעיה.

גם התוצר המקומי הגולמי הנגזר מהצריכה הפרטית ביפן אכזב, ונחלש ב-0.9%, שיעור חד מהצפי להחלשות של 0.8%.

עוד ביפן, נתון החשבון השוטף אכזב גם כן את הכלכלנים: הפער בין ערכי הייבוא לייצוא של סחורות, שירותים, תזרים הכנסה והעברות חד צדדיות של המדינה במהלך פברואר עמד על 1.49 טריליון, נמוך מהצפי שעמד על 1.66 טריליון.
 

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שוק המניות
  נחמיאס ברוך 08/03/2016 11:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אני לא מבין למה כולם מחכים לעלית מחיר הנפט על מנת לשדר שהדבר יגרום או ישדר שהכלכלה תפרח.הרי עליה במחיר הנפט היא עליה בתשומות הייצור ואם היום אנו נתקלים בעודף כושר הייצור בכל העולם הרי זה בהכרח יגרום לעליה בתשומות הייצור וכך למעשה יקטנו ביקושים והנה לכם הקטנת ריוויחיות וירידה למיתון עולמי.
  סגור
 • 1.
  Winter is Coming (ל"ת)
  נד סטארק 08/03/2016 09:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות