נעילה מעורבת בבורסות אירופה; מדד הדאקס עלה 0.9%, הבנקים היו במרכז

JP מורגן והבנקים הספרדים עמדו במרכז תשומת הלב של המשקיעים היום, יומו האחרון של שבוע המסחר שננעל גם הוא במגמה מעורבת
שבוע שכולו מעורב
בורסות המניות באירופה מחקו את ירידות השערים שנרשמו היום, לאחר המידע החיובי של סנטימנט הצרכנים האמריקני ושינוי המגמה בוול סטריט. הבנקים הספרדים המשיכו לעמוד במרכז העניינים באירופה, לאחר שהממשלה חשפה את תוכניתה ל'ניקוי הבנקים' שהיא מעוניינת לערוך.

מדד הדאקס סיים את השבוע בעלייה של 0.28%, מדד הקאק ירד 1.02% השבוע והפוטסי האנגלי סיים את השבוע חלש יותר ב-3.5%.

מדד הנדל"ן האירופי, עלה היום 1.52%, בדרך לעלייה של 5.5% מתחילת השנה.

אופטימיות המשקיעים נתמכה על ידי ממשלת ספרד שמנסה להרגיע את המשקיעים. הממשלה תנסה בפעם הרביעית להכריח את הבנקים במדינה להפריש את נכסי הנדל"ן המפסידים שלהם לטובת קרן חיצונית. הממשלה כמובן תתנה זאת בהזרמת כספים לעבר המערכת הבנקאית על מנת להחזיר לעצמה את ביטחון המשקיעים. מצד שני, שמועות אחרות מדברות על כוונתה של ספרד לבקש סכום של 300 מיליון אירו להצלת בנקים כושלים והדבר הדאיג את המשקיעים.

מניות הבנקים המובילות ירדו; מניות BBVA הספרדי ירדו 1.15%, מניית בנקו סנטנדר הספרדי ירדה 1.05%, מניות HSBC ירדו 0.6% באנגליה, מניית BNP פאריבס בצרפת ירדה 1.4% ומניות דויטשה בנק השילו 1.5% מערכן.

בנק JP מורגן העיב במיוחד על המסחר לאחר שדיווח לבורסה יחד עם דברי המנכ"ל בשיחת המשקיעים חשפו שהבנק הפסיד 2 מיליארד דולר מהימורים כושלים בנגזרים. לידיעה המלאה

מניות חברת טלפוניקה ירדו כ-2.5%, לאחר שהחברה דיווחה כי רווחה הנקי לרבעון הראשון השנה צנח ב-54% , לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיבה העיקרית לפיה נפלו הכנסות החברה היתה חולשה בשוק הבית שלה, ובשוקי איטליה.

עם נעילת המסחר, מדד הדאקס עלה 0.95%, מדד הפוטסי הלונדוני התחזק 0.57%, מדד הקאק בפאריז אבד 0.01%, המדד הכללי באתונה ירד 4.5% ומדד האייבקס 35 הספרדי נפל 0.95%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה