"סימני האטה בנתוני המאקרו - אפשר להוריד חשיפה למניות"

יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות פרסם הבוקר את סקירתו השבועית ובה הסביר כי לטענתו רוב נתוני המאקרו מצביעים על האטה וממליץ "להוריד הילוך"
|
(6)
יניב חברון, אסטרטג ראשי של בית ההשקעות אלומות, צילום: יח"צ

יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות פרסם הבוקר את סקירתו השבועית ובה הסביר כי לטענתו רוב נתוני המאקרו מצביעים על האטה ולכן "אפשר להוריד חשיפה למניות".

לדבריו של חברון: "אם להאמין לשוק ההון המקומי, שמושפע בעיקר מירידת התשואות בארה"ב והתיסוף של השקל, הריבית בישראל לא תעלה בשנה הקרובה ובסה"כ תעלה פעם אחת בלבד בתחילת שנת 2021. אם להאמין לעקום האמריקאי, הריבית בישראל לא תעלה כלל בשנים הקרובות, שכן בתחילת 2021, עשויה בהסתברות לא נמוכה הריבית בארה"ב להתחיל לרדת".

"בתרחיש זה בנק ישראל יגיע להאטה הבאה עם ארגז כלים מוניטרית מצומצם עד לא קיים. אני לא אתווכח על סימני האטה, הם נראים ברוב הנתונים המאקרו כלכליים המקומיים: הן באשראי, הן הצריכה הפרטית, הן בהכנסות ממיסים, הן במדדי אמון הצרכנים ועוד. למרות זאת אני מתקשה להבין מדוע בנק מרכזי שמעריך קצב צמיחה של 3% לפחות, ששוק העבודה מצוי בתעסוקה מלאה או לפחות קרוב לכך, ששוק הדיור סובל מעליות מחירים אסטרונומיות משך עשור, מתעקש בכל זאת להותיר את הריבית סמוך לאפס".

"העלאת ריבית באפריל הקרוב תחשב למפתיעה במיוחד אבל תכלס, למה לא? השוק המקומי מתמחר העלאת ריבית אחת בתוך שנתיים – אנחנו מעריכים כי הריבית תעלה 4-5 פעמים בשנתיים הקרובות. בשוק הגלובלי, אחרי עליות של יותר מ- 12% מתחילת השנה ויותר מ-19% מהשפל, אפשר להוריד הילוך ואת החשיפה לשוק המניות. הטריגר הבא לעליות או ירידות עשוי להגיע מכיוון ארה"ב-סין".

לסיכום אומר חברון: "אינני מקל בהחלטות המדיניות המוניטרית, רחוק מזה. אלו החלטות מורכבות על גבול הניסוי וטעייה שכוללת הרבה מאוד אחריות אבל הרבה פחות וודאות. ניתן לדמות מצב זה למשקיע שיושב על מזומן ומחכה להזדמנות טובה יותר כדי להיכנס לשוק המניות. העניין הוא שהזדמנות הזו לעולם לא תגיע. הדרך היחידה להתמודד עם סיטואציה מסוג זה היא להיכנס בשלבים "שיטת הסלמי", לעקוב אחרי השינויים ולקוות לטוב. זו גם הדרך הטובה ביותר להתמודד עם העלאת הריבית, פשוט להעלות אותה בזהירות, לעקוב אחרי השפעות מידיות ולהיות מודע שההצדקה למהלך תגיע רק בדיעבד".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שיטת האורקול מדאלפי
  אריק 18/03/2019 17:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כותבים משפטים שמייעצים במילה אחת -כלום.
  סגור
 • הנושא הכי הכי- זה התמונה - אתה אבנתה ,,,,,,, (ל"ת)
  לאריק 19/03/2019 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אי וודאות שהשוק לא אוהב (ל"ת)
  כותב 18/03/2019 15:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הבעיה שכאשר מעלים ריבית התוצאות לא מיידיות (ל"ת)
  ג 18/03/2019 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אתה שוכח
  אורי 19/03/2019 08:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השוק תמיד מנבא חצי שנה לפחות לפני הכלכלה
  סגור
 • 1.
  יתן אזרחות לערביי השטחים וביטוח לאומי
  רק הליכוד 18/03/2019 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וכולנו נשלם את המחיר הכלכלי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות