שבועיים לפני פרסום דוחות הבנקים - מי המניה המומלצת ביותר על ידי מיטב-דש?

האנליסט אמיר אדר ממיטב-דש ברוקראז' סקר את מניות הבנקים. ארבע מניות זכו להמלצת "תשואת שוק" ואחת להמלצת "תשואת יתר"
|
(6)
רקפת רוסק עמינח ציון קינן לילך אשר טופילסקי, צילום: יח"צ
שבועיים לפני פרסום הדוחות הכספיים של הבנקים, מפרסם הים בית ההשקעות מיטב-דש סקירה של מניות הבנקים תחת הכותרת "האם יש הזדמנות בחולשת הסקטור?". מה הסיכונים של הבנקים? מי המניה המומלצת ביותר? וממי כדאי להתרחק בינתיים?
אמיר אדר אנליסט בכיר במיטב-דש ברוקראז': "הסביבה צפויה להיות מאתגרת יותר נוכח תנאי המאקרו ואי-הוודאות בנוגע לעוצמת התערבות הרגולציה לאחר הבחירות. גם בטווח הקצר בהקשר להשלכות ההוראות האחרונות מהפיקוח על הבנקים הערפל עדיין סמיך למדי (גם לאחר הודעת דיסקונט +0.06% דיסקונט 1,558 +0.06% דיסקונט בסיס:1,557 פתיחה:1,559 גבוה:1,559 נמוך:1,553 תמורה:1,977,396 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ) בכל הקשור להיקף ההפרשות ברבעון הרביעי בגין הלקוחות הפרטיים וכן לקראת הרבעון הראשון בהקשר של גובה הגידול בהתחייבויות לעובדים. ויש גם את החקירה בארה"ב שעלתה לבנק לאומי -0.32% לאומי 2,502 -0.32% לאומי בסיס:2,510 פתיחה:2,502 גבוה:2,508 נמוך:2,495 תמורה:5,814,856 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כ-400 מיליון דולר - מה בנוגע לתמחור שלה בפועלים ובמזרחי?".
באלו במניות יש אפסייד?
מיטב-דש: "בבנק לאומי, התמחור בשוק לוקח את הפחדים צעד אחד רחוק מדי ועל כן אנו מזהים אפסייד מסוים כבר כיום. אפסייד קיים גם בבנק הפועלים אולם להערכתנו עקב ריבוי ה"אתגרים" שלפתחו  בשלב זה, הוא אינו מספק בכדי להעלאות המלצה. מעבר לכך איננו מוצאים הזדמנויות נוספות לאפסייד משמעותי".
מדוע בנק לאומי - הבנק המועדף להשקעה?
"לאומי מסיים שנה 'מעניינת' למדיי בה התמודד עם לא מעט אתגרים פנימיים, החקירה בארה"ב, הסכם השכר החדש, האחזקות בחברה לישראל, שלוש סוגיות כבדות משקל אשר טיפול בהם ראינו במרוצת החודשים האחרונים. אנו סבורים כי כעת הבנק ערוך להתמודד ביתר שאת עם אתגרי המערכת תוך הצגת  שיפור ביעילות התפעולית. מחיר היעד שלנו נותר על 16 שקל והמלצתנו נותרת תשואת יתר. נציין כיף גם אם נכללים בשווי הרי שהתחזית שלנו לשנת 2015 אינה מכלילה סעיפים חד"פ בגין החברה בישראל או שינויי בהתחייבויות לעובדים".
הפחתת מחיר המלצה למניית בנק הפועלים
"הצל הכבד של החקירה של הרשויות בארה"ב נותן את אותותיו. התחושה שלנו (באין נתונים מצד הבנק, לנו אין מילה טובה יותר) כי בסופו של יום הרגולטורים בארה"ב, המכוונים לכיס של כמעט כל מוסד בנקאי שקיים, ייקחו/יקבלו  את שלהם גם מבנק {פועלים}. לכן אין לנו אלא להפחית את הסכום אשר שילם לאומי ו אנו מפחיתים את מחיר היעד שלנו ל-20 שקל והמלצתנו נותרת על תשואת שוק.  במידה והתמונה תתבהר ונוכל להעריך את הסיכון שקיים בצורה משוכלת יותר נשקול העלאת המלצה גם ברמות התמחור הנוכחיות".
צפי לדוחות כספיים
"מלבד דיסקונט אשר פרסם אזהרת הרווח, התוצאות צפויות להיות חלשות יחסית עקב ריבוי של אירועים חד-פעמיים ובראשם הנחיות הפיקוח להגדלת ההפרשה על האשראי למשקי בית. בשקלול הכולל יספקו הנתונים השנתיים מספיק תחמושת לאלו הקוראים לרפורמות במערכת. בסופו של יום יגיעו לחצים להגברת התחרות ואף ישפיעו".
איך הבנקים יתמודדו עם הרגולציה?
"הבנקים צפויים לעמוד בסערה הרגולטורית שתונחת לבסוף עליהם שכן איננו רואים תרחיש בו יושתו הנחיות/ תקנות אשר יהיה בהן סיכון לפגוע ביציבותם. שיעור חלוקת הרווחים במערכת גם כך נמוך (למעט הבינלאומי) אם בכלל (כזכור לאומי ודיסקונט לפי שעה לא במשחק) וגם הצפי להגדלתו נמצא אי שם מתחת לכך. על כן החשש קיים ואף מוצדק אך כרגע לא מעבר לכך".
מזרחי-טפחות
"{מזרחי טפחות} ממשיך בצמיחה תוך שהוא ממנף את הצלחתו בתחום המשכנתאות לטובת גידול באשראי הקמעונאי כמו גם המסחרי. התוכנית האסטרטגית החדשה, המביאה לידי ביטוי את המשתנים המאקרו כלכליים גם היא מעודדת ונוסכת ביטחון במשקיעים ויתכן וזו הסיבה מדוע הדיסקאונט בבנק נמוך יחסית למרות החשיפה לשוק הנדל"ן והחקירה בארה"ב. עדיין אנו משיקולי תמחור נאלצים להפחית המלצה לתשואת שוק".
בינלאומי
"בכוחה של הנהלת בינלאומי -0.03% בינלאומי 9,538 -0.03% בינלאומי בסיס:9,541 פתיחה:9,510 גבוה:9,538 נמוך:9,507 תמורה:371,532 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: להעמיק את יכולת ה'מכירה צולבת' של הבנקים בקבוצה בכך לפצות על תהליך ההתייעלות האיטי יחסי הנובע בין היתר כתוצאה ממבנה הייחודי והחשיפה להסכם השכר בלאומי, כך שאנו צופים למרות השנה הלא פשוטה לשיפור ביחס היעלות התפעולית בשנת 2015".
מועדי פרסום דוחות כספיים
הבנקים דיסקונט והבינלאומי יפרסמו את הדוחות הכספיים ב-9 במארס והבנקים פועלים, לאומי ומזרחי-טפחות ב-10 במארס. ביום חמישי (26.2) יפרסם בנק {אגוד}את התוצאות לסיכום השנה החולפת.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  תדאג לפצות את המחזיקים במניית גבעות עולם? מדוע היא
  מתי הנהלת הבורסה 23/02/2015 16:43
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מתמהמהת זמן כה רב בתיקון העוול הרב שנגרם לציבור?! מדוע המניה נמצאת עדיין בהשהיה/ השעיה לא מוצדקת ולא חוקית לאור העובדה שהיא בוצעה באופן לא תקין לחלוטין!!!! היכן היתה הנהלת הבורסה במשך חודשים רבים לפני הודעת ההזהרה שפורסמה על ידה ומדוע גרמה במו ידה לעוול רב למחזיקים במניה זו?!! מדוע הם לא תיקנו עדיין את הטעון תיקון??????
  סגור
 • 3.
  מדוע הנהלת הבורסה לא מחייבת את הבנקים
  משקיע במניות הבנקים 23/02/2015 16:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שיש חשד להלבנת הון מצידם בארה"ב להודיע בפומבי כי מתנהלת נגדם חקירה. בשביל מה היא נמצאת כאן אם לא כדי להגן על המשקיעים!!!!!
  סגור
 • לסדר את המחזיקים במניית גבעות עולם מבלי לדאוג להחזרת
  ומדוע היא ממשיכה 23/02/2015 16:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כספם???
  סגור
 • 2.
  לא הבנתי מהכתבה שום דבר
  יהודה 23/02/2015 11:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כתבה אנמית שלא מוסרת שום מידע יעיל . כולם יודעים שלאומי בצרות עקב השקרים וההונאה שלו בארצות הברית . מה ההמלצה בכתבה הזאת ? במי אתם ממליצים להשקיע לקראת הדו"חות ? סתם למלא מילים כל הדיוט יודע
  סגור
 • כותרת מטעה
  יוסי 23/02/2015 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוכן הכתבה לא עונה על הכותרת וחבל...
  סגור
 • 1.
  מאיר ברק הזיקית :-)
  advganonmg 23/02/2015 10:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  החליף בגדים במהלך השידור......
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות