קובי נימקובסקי: "אנחנו לא במצב של בועה" - מה האפיק המועדף להשקעה?

מנכ"ל אלומות ספרינט מתייחס בראיון ל-Bizportal לסביבת הריבית הנמוכה "המשקיעים צריכים להתרגל לזה - זה ימשך לאורך זמן"
|
(2)
קובי נימקובסקי, צילום: יח"צ
עמוק בתוך שנת 2014 האפיק המנייתי ממשיך להראות טוב. גם אחרי מהלך עליות מרשים של 5 שנים, שוקי המניות המרכזיים בעולם המערבי ממשיכים להניב סבירות, כשאותה מגמה נמשכת בינתיים גם באפיק האג"חי - אם כי לגביו כבר אין קונצנזוס. כך למשל, אמר גלעד אלטשולר מנהל ההשקעות הראשי של אלטשולר שחם בכנס Bizportal האחרון כי "יש אלמנט בועתי בשוק האג"ח".

קובי נימקובסקי, מנכ"ל אלומות ספרינט, בוטיק השקעות ויו"ר ועדת השקעות אלומות הון-ליין, המנהלת 5 מיליארד שקל, התייחס בראיון ל-Bizportal לסביבת הריבית הנמוכה וחולק על לא מעט ממנהלי השקעות שנוטים לקצר מח"מים בתקופה האחרונה. "המשקיעים צריכים להתרגל לסביבת נמוכה אשר תלווה אותנו לאורך זמן. הטרמינולוגיה בעולם היא שהורדות ריבית פירושן מיתון, צמיחה נמוכה וכו'. אבל לריבית נמוכה יש גם חשיבות כדי לשמור על מטבע חלש ולחזק את היצואנים."

"זו גם הסיבה שלאף מדינה או נגיד בנק אין כרגע רצון להתחיל במדיניות של העלאות ריבית. ראו את הניסיון היפני להחלשת המטבע". לדברי נימקובסקי, נתוני המאקרו בעולם כרגע מציגים נתונים סותרים ולכן כדאי לחכות "מעת לעת ישנם נתונים טובים במדינות שונות, אבל עדיין אין עקביות לאורך זמן והנתונים סותרים ולכן צריך לחכות בסבלנות".

"אירופה, למשל, היא כלכלה משמעותית. להערכתנו רב הנסתר על הגלוי ובנקים ומדינות עדיין נמצאים בסיכון שכרגע לא רואים אותו (בעיקר ספרד). כפי שאמרנו בעבר, ייקח זמן "לנקות" את השווקים מהמשבר של 2008 ואירופה חיונית ליצירת צמיחה עולמית לאורך זמן."

"הקונצרני עדיין עדיף על מדד המעו"ף לטווח הארוך"

בראיון ל-Bizportal, לפני שנה וחצי , העריך נימקובסקי שמדד המעו"ף יעמוד באותה נקודה בה הוא שהה אז (נוב' 2012). עד כה, המעו"ף טיפס כ-13.6% כך שעל פי ההערכה הזו צפוי תיקון עמוק במעו"ף בשנה וחצי שנותרו. באותה עת נימקובסקי המליץ על האג"ח הקונצרני שהניב תשואות של כ-9.3% עד כה.

גם היום, הוא אומר, "הקונצרני עדיין עדיף על מדד המעו"ף לטווח הארוך. מי שקונה יודע היום מה הוא קונה ובאיזו תשואה. הסיכון שמשקיעים צריכים להסתכל עליו הוא הסיכון להחזר הכסף ולא לרווח או הפסד ההון. כל משקיע צריך להתאים את הסיכון שלו לעצמו ביחס לאהבת הסיכון האישית וטווח ההשקעה. קונצרני משמעותו נתינת הלוואה. הסיכון לאי נתינת הלוואה (קרי שמירת הכסף בפיקדון) הוא שחיקה ראלית של הכסף או הפסד של תשואה אלטרנטיבית, בהנחה כמובן שההלוואה תוחזר."

"אם נקביל את התנהלות המשקיעים להתנהלות הבנק, נוכל לומר שהרי לא סביר שבנק יפסיק לתת הלוואות למשך שנתיים, כי הוא חושב שבעוד שנתיים הוא יוכל לתת את אותה הלוואה עם ריבית גבוהה באחוז. באופן דומה גם אנו כמשקיעים רוצים למקסם את הכסף בכל מצב שוק נתון".

לגבי הסיכון מבהיר נימקובסקי: "אנחנו לא אומרם שאין סיכון. הסיכון קיים. עלייה מהירה באמון צרכנים והפניית כסף לרכישה יכולה להיות מתורגמת מהר לצמיחה. כמו כן, מטבע הדברים לאחר העליות בכל השווקים הכל יותר יקר היום, אבל אנחנו עדיין לא רואים פה מצב של בועה ופועלים בזהירות ובסלקטיביות בשווקים השונים."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אז מה קונים יביזו? (ל"ת)
  מ.א 17/06/2014 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קונצרני עדיף על המעוף? בדיחה!
  גיגולו נותן בראש 17/06/2014 14:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברמת המרווחים היום וסיכון המח"מ ארוך הטווח? על מה אתה מדבר בן אדם?!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות