סערה ענקית בשוק הביטוח: "העלאת תוחלת החיים תגביל חלוקת דיבידנדים - בעיקר עבור IDB זה עניין משמעותי"

מדד ת"א ביטוח צונח 6.3%. האוצר מתכוון להכריח את חברות הביטוח לבצע הפרשה של 500 מ' ש' עד מיליארד ש' כבר בשנת 2012, מה שיהפוך את בתי ההשקעות לתחרותיים בתחום החיסכון ארוך הטווח
|
(5)
יצחק תשובה ונוחי דנקנר
על רקע כוונת האוצר לאסור על חברות הביטוח למכור פוליסות ביטוח מנהלים חדשות עם מקדם קצבה מובטח מראש (מאחר שלטענת האוצר חברות הביטוח מעריכות בחסר את קצב הגידול בתוחלת חיים) בכוונת הממונה על הביטוח באוצר, פרופ' שריג, להכריח את חברות הביטוח לבצע הפרשה של 500 מיליון שקל עד מיליארד שקל כבר בשנת 2012.


טרנס קלינגמן, מנהל מחלקת מחקר בפסגות, מגיב לכוונה זו של האוצר ואומר כי "במידה ומהלך זה ייושם עלי פי המתווה שפורסם, יש לכך 3 השלכות עיקריות על חברות הביטוח:

1. "פוליסות ביטוח מנהלים יהפכו להיות פחות אטרקטיביות בהשוואה לקופות גמל, לעומת המצב הקיים היום, ולכן בתי ההשקעות יכולים להפוך למתחרים רציניים יותר בתחום חיסכון ארוך טווח."

2. "הפרשה חד פעמית שנועדה לכסות על עלייה לא צפויה בתוחלת החיים בגין פוליסות קיימות, תגביל את יכולת חברות הביטוח לחלק דיבידנדים בעתיד הנראה לעין, במיוחד לאור הירידות בשוקי ההון שממילא מובילות לשחיקת רווחיות." קלינגמן מציין כי נושא זה הנו בעל משמעות גדולה עבור קבוצת {אידיבי אחזקות}, אשר מתבססת בין השאר על דיבידנדים מכלל ביטוח. כמו כן, מהלך זה עשוי אף להוריד את תג המחיר של ה הפניקס 0% הפניקס 2,165 0% הפניקס בסיס:2,165 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שנמצא בתהליכי מכירה על ידי קבוצת דלק.

3. "חברות הדירוג עשויות לבחון מחדש את דירוג כתבי ההתחייבויות של הביטוחים, לאור הפגיעה הצפויה בהון העצמי ובמיוחד לנוכח הגידול בסיכון הרגולטורי להפרשות נוספות בתחומים אחרים (כגון ביטוח סיעודי)."
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עושים חרקירי לשלמה אליהו
  מממ 11/07/2012 14:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המקח רודף את שלמה אליהו על עסקת מגדל וזאת הסיבה. הוא מנסה לטרפד לו את העסקה. השווי של מגדל שעיקר עיסקה זה ביטוחי מנהלים שווה היום הרבה פחות כסף. ואליהו יתקשה לגייס כסף מהבנקים
  סגור
 • 4.
  מה קרה? פתאום תוחלת החיים עלתה? הרי זה תהליך של שנים
  אנליסט עממי 11/07/2012 14:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עד שתוחלת החיים משתנה. אז פתאום נזכרו בזה ומתחילים לגזור גזרות, כי למישהו יש אינטרס לעשות את זה. שוב רגולציה חובבנית ואינטרסנטית שגורמים לזעזוע מיותר של שוק ההון החבולה עם מחזורי מכולת ובכך מביאים עוד נזק לקופות הגמל והפנסיות שלנו. אולי הם רוצים לקצר את חיינו ובכך להוריד את תוחלת החיים. לא נראה לי שהם עד כדי כך חכמים. אז תודה רבה לכם הקברניטים הפרזיטיים שמה שאתם יודעים זה לקלקל ולגרום נזקים. הייתי מסכים שתתבטלו ולא תעשו כלום ותמשיכו לקבל את המשכורות השמנות והחזיריות שלכם.
  סגור
 • 3.
  ר"ג
  Moshe 11/07/2012 13:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה שאין בעל הבית שמנהל את העסק שנקרא מדינת ישראל. כל יום קם חכם חדש שמחליט לעשות מהפכות ומה איכפת לו אם יגרמו נזקים בתחומים אחרים. עוד לא התאוששנו מהרגולציה בנושא הדלק וכבר מטילים פצצה חדשה. אז מה הפלא שכל המשקיעים בורחים !!
  סגור
 • 2.
  איזה יופי של בונוס..עולה 20 אחוז
  sh 11/07/2012 12:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ועוד יעלה
  סגור
 • 1.
  ביטוחים
  המלש 11/07/2012 12:04
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הרגולטור לא נח לרגע. וכל ההחלטות שלו הם מהרגע להרגע ומיד. מה קרה ? תן לחברות הביטוח להתארגן תוך פרק זמן סביר להערך לקראת העתיד. שום דבר כרגע לא דחוף. אין צורך לגרום עכשיו לנזקים בלתי הפיכים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות