צחי סולטן רוכש מפישמן את פעילות המערכות הסולאריות ב-128 מ' ש'

כלכלית ירושלים, מבני תעשיה ודרבן שבשליטת פישמן ירשמו רווח של כ-55 מ' ש'. סולטן ושותפו ניר פלג רוכשים את הפעילות הסולארית באמצעות חב' סולג שכבר מחזיקה בעשרות מערכות סולאריות
 |  (2)
צחי סולטן אליעזר פישמן
צחי סולטן וניר פלג, בעלי השליטה בחברה הפרטית סולג, שכבר מחזיקה בפעילות של עשרות מערכות סולאריות, מרחיבים כעת את פעילותם בתחום האנרגיה הסולארית ורוכשים מאיש העסקים אליעזר פישמן עוד 100 מערכות סולריות הממוקמות על גגות של נכסים של פישמן בישראל.

בשיחה עם Bizportal אמר צחי סולטן, "כל יום שהשמש זורחת, הפעילות של המערכות הסולאריות מייצרת חשמל והקופה תופחת" והוסיף, אנחנו כבר פועלים בתחום הזה מזה זמן ונהנים מהיתרונות הגלומים בו במדינה כמו ישראל מרובת ימי השמש. הפניה אלינו נעשתה על ידי קבוצת פישמן ואנחנו ראינו בכך הזדמנות. פישמן ימשיך לקבל מאיתנו כסף גם לאחר המכירה בעבור השכרת הגגות. אני חושב שהם עשו עסקה יפה מאוד". סולטן כמובן נמנע לחשוף את התשואה הגלומה בפעילות המערכות הסולאריות.

נציין כי באמצעות סולג מחזיקים השניים גם בחברה הציבורית פרוקוגניה. בנפרד, מחזיק סולטן ביחד עם IDB שבשליטת דנקנר בשליטה בשותפון חיפושי הגז-נפט מודיעין, שצפויה בקרוב להתחיל בקידוחי האקספלורציה ברשיונות "מירה" ו"שרה".

המוכר, איש העסקים אליעזר פישמן, בעל השליטה בחברות הציבוריות כלכלית ירושלים 0% כלכלית ירוש 1,399 0% כלכלית ירושלים בסיס:1,399 פתיחה:1,399 גבוה:1,400 נמוך:1,385 תמורה:345,796 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מבני תעשיה -0.72% מבני תעשיה 730.6 -0.72% מבני תעשיה בסיס:735.9 פתיחה:735.9 גבוה:735.4 נמוך:730.6 תמורה:101,605 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ודרבן, מוכר את פעילות המערכות הסולאריות שבבעלות אותן החברות בתמורה ל- 128.5 מיליון שקלים. בעקבות העסקה ירשמו החברות שבשליטת פישמן רווח של כ- 55 מיליון שקלים. התזרים הפנוי לשלושת החברות מהמכירה צפוי לעמוד על 122 מיליון שקלים. פישמן לא עוזב את התחום הסולארי בעקבות המכירה לסולטן ופלג, אלא מקים כיום עשרות מערכות סולאריות על גגות נוספות של נכסי הקבוצה.

במסגרת ההסכם ימכרו החברות שבבעלות פישמן למעלה מ- 100 מערכות סולאריות קטנות (עד 50 קילו וואט) לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית שבבעלותן. התמורה לכל אחת מהחברות חושבה ביחס למערכות, על פי פרמטרים קבועים של הספק המערכת, ימי שמש והתעריף המשולם בגין החשמל המיוצר ע"י אותה מערכת.

יצוין שבנוסף לתמורה ממכירת המערכות הסולאריות, שלוש החברות שבבעלות איש העסקים אליעזר פישמן יקבלו דמי שכירות בגובה של כ- 1.88 מיליון שקלים לשנה מחברת סולג, בתוספת הצמדה למדד, וזאת לתקופה של כ- 19 שנה.

לדברי רונית פישמן- אופיר: "בעקבות ההזדמנות העסקית שנוצרה בעת הזו, החלטנו לממש חלק מהפעילות הסולארית, זאת לצד המשך הפעילות האסטרטגית של הקבוצה בתחום האנרגיות המתחדשות. במקביל למכירת המערכות, אנו נמשיך לפתח ולהקים מערכות סולאריות ובימים אלא נבנות עשרות מערכות בגגות הנוספים שבבעלות הקבוצה. בנוסף, ברשותנו רישיונות מותנים למערכות בינוניות, שימומשו לכשיתקבלו האישורים הנדרשים".

קבוצת פישמן החלה בפעילותה הסולארית לפני כשנתיים, עם הסדרת פעילות מערכות סולאריות מסחריות לייצור חשמל. כזכור, לפני כשנה (אוקטובר 2011), הרחיבה הקבוצה את פעילותה בתחום האנרגיה המתחדשת עם רכישת 50% ממניות חברת ג'י סיסטמס מערכות סולאריות בע"מ, העוסקת בייזום שיווק והקמת מערכות סולאריות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ירוויחו המון על רקע משבר החשמל (ל"ת)
  אנרגיה סולארית 28/05/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 1.
  שני הפיננסיירים הכי טובים בארץ (ל"ת)
  סולטן ופישמן 28/05/2012 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור