גלי הצונאמי של הסאב-פריים חזרו להכות בוול סטריט: הדאו נפל ב-2.6%

המשקיעים חוששים כי ענקית הפיננסים סיטיגרופ מאבדת מהחוסן הפיננסי. דאגות אלו נזרעו היטב במניותיהן של שאר החברות במגזר. אלווריון צנחה 12.36%, פריגו זינקה 14.16%, הרמוניק איבדה 5.93%
|
גלי הצונאמי של הסאב-פריים חזרו להכות בוול סטריט: הדאו נפל ב-2.6%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את המסחר בירידות שערים חדות. בהלת משבר האשראי חוזרת להכות ברחוב, כאשר החלה לצוץ היום שוב בעקבות חששות לחוסנה הפיננסי של סיטיגרופ.

האנליסטים ב-CIBC מעריכים כי החברה תתקשה לעמוד בסכום הדיבידנד אותו היא נוהגת לחלק ותאלץ להקטינו. לפיכך, הדילמה העומדת בפניה היא האם למכור נכסים נזילים ולעמוד בתשלום, או להקטין את תשלום הדיבידנד.

רק יום לאחר הורדת הריבית של ה'פד' ב-0.25%, המשקיעים כבר כעת מתחילים להעלות חששות ממחירי הנפט הגבוהים שעלולים להקטין את המרווחים של החברות ולפגוע ברווחים. מעבר לכך, הנפט מהווה רק חשש קטן, בעוד העיקרי הוא משבר הסאב-פריים שחוזר להכות בחברות.

מניותיהן של החברות המעניקות ערבויות לאג"ח צנחו היום ברקע לחששות כי הן עומדות בפני עלייה נוספת בשיעור חדלות הפרעון של לווי הסאב-פריים. הורדות המלצה לענקית הפיננסים סיטיגרופ כמובן לא הואילו, ובראשם הורדות דירוג לאג"ח המגובות בנכסים.

אגרות החוב הממשלתיות הגיבו היום בעליות לנתוני המאקרו הפושרים והתשואה עליהן יורדת. הצריכה הפרטית עלתה מתחת לקונסנזוס התחזיות כתוצאה מפגיעה בתחושת העושר של הצרכנים האמריקנים. גם צד ההיצע של הכלכלה האמריקנית לא משדר סימנים בריאה, כאשר סקר ה-ISM למגזר התעשייתי הצביע על קריאה מאוד גבולית באוקטובר. ללא הגידול בייצוא סביר להניח שהיתה נרשמת האטה בייצור.

כאמור אתמול, הפדרל ריזרב נתן לכלכלה האמריקנית את הזריקה השנייה שלו כנגד המיתון בתוך שישה שבועות, הפחית את שיעורי הריבית הפדרלית לזמן-קצר ל-4.5%, אבל באותו הזמן אותת לשווקים, כי הוא מעוניין להפסיק לחלק את התרופה הורדת הריבית לרמתה הנמוכה ביותר מאז שהיושב בראשו, בן ברננקי נכנס לתפקידו, נועדה לעזור לכלכלה על ידי הורדת עלויות המימון. שיעורי נמוכים יותר צפויים לעזור לפירמות בוול סטריט ולבנקים.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 2.25% לרמה של 2,974 נקודות. סגר בירידה של 2.63% לרמה של 13,563 נקודות.

במאקרו

נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה רשמו ירידה של 6,000 בהשוואה לשבוע שעבר כאשר הסתכמו ב-327,000, בעבור השבוע שהסתיים ב-27 באוקטובר. הממוצע הארבע-שבועי עומד גם כן על 327,000. חשוב לציין כי הממוצע באוקטובר גבוה משה של ספטמבר ומייצג את כמות התביעות של חודש אוגוסט. משרד העבודה, ציין כי השריפות בקליפורניה תרמו פחות מ-1,000 תביעות חדשות לנתון הכולל.

הצריכה הפרטית בארה"ב התרחבה פחות התחזיות בחודש ספטמבר, סימן לכך שהצרכנים האמריקנים מאבדים מעט מביטחונם בכלכלה, בעוד שוק המגורים מקרטע ומחירי הדלקים בשיא. הצריכה הפרטית רשמה עלייה של 0.3% בחודש ספטמבר, בהמשך לגידול של 0.5% בחודש אוגוסט (הקריאה באוגוסט תוקנה מטה), כך הודיעה היום משרד המסחר בארה"ב.

הייצור התעשייתי בארה"ב הואט הרבה מעבר תחזיות בחודש אוקטובר, המפעלים קיבלו פחות הזמנות והתפוקה נפגעה, כך הראה היום סקר ה-ISM למגזר התעשייתי. מדד ה-ISM נפל לרמה של 50.9 הנקודות בספטמבר, הנמוכה ביותר מזה שמונה חודשים. קריאות הגבוהות מ-50 הנקודות מצביעות על התרחבות.

מניות במרכז

מניותיה של ענקית הפיננסים סיטיגרופ, צונחות ביותר מ-6% באמצע יום המסחר בניו יורק, ברקע לחששות כי סקטור הבנקאות מצוי במלכוד ולא יוכל לעמוד בתשלומי הדיבידנד השמנים שנהוגים במגזר. "בטווח הקרוב, תאלץ סיטיגרופ לגייס יותר מ-30 מיליארד דולר על ידי מכירת נכסים ותוריד את הדיבידנד שהיא מחלקת", כך טוענים היום האנליסטים ב-CIBC. אתמול, ספגה סיטיגרופ הורדת המלצה לתשואת חסר על סקטור הפיננסים על ידי האנליסטים Meredith Whitney ו- Carla Krawiec, באומרם כי הם מעלים חששות מפני יכולת החברה לשלם את הדיבידנדים.

מניותיה של Crocs צנחו בשיעור חד, לאחר שהחברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי. הרווח הנקי זינק ל-56.5 מיליון דולר, או 66 סנט, לעומת 21.5 מיליון דולר, או 27 סנט בשנה שעברה. החברה העלתה את טווח התחזיות השנתי כך שינוע בין 820 ל-830 מיליון דולר ורווח שינוע בין 1.94 דולר למניה ל-1.98 דולר.

חברת Sprint Nextel דיווחה על ירידה של 77% ברווח הרבעוני, אבל עדיין עקפה את תחזיות הרווח. חברת Medco Health העלתה את תחזית הרווחים, וצפויה להגיב בעליות.

בסקטור הפיננסי, Credit Suisse, הצטרפה לחברותיה בוול סטריט לאחר שדיווחה על ירידה של 31% ברווחי הרבעון השלישי, אחרי שמשבר בשוק האשראי מחק כ-2.2 מיליארד פראנקים (1.9 מיליארד דולר) מערך תיק המשכנתאות והתחייבויות הנובעות מהלוואות הממונפות. הקבוצה הודיעה, כי הרווח נפל ל-1.3 מיליארד פרנק מ-1.89 פרנק בשנה שעברה. בהוצאת פעילויות שהופסקו, הרווח ירד ב-11%.

מניותיה של Ambac Financial, המעניקה ערבויות לאגרות חוב המגובות בנכסים ומוצרי אשראי מובנים כמו ה-MBO וה-CDO, צנחו ב-19.1%. החברה איבדה מחצית משווי השוק שלה במהלך השבועיים האחרונים.

ישראליות במרכז

חברת גיוון אימג'ינג (סימול: givn), דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2007, בה היא מציגה עלייה של 15% בהכנסות ומפספסת את התחזיות, אך עוקפת את תחזיות הרווח לרבעון. הכנסות החברה הסתכמו ב- 27.7 מיליון דולר, לעומת 24 מיליון דולר ברבעון שלישי 2006. צפי האנליסטים היה להכנסות של 30.6 מיליון דולר, לפי סקר של 5 אנליסטים שנערך על ידי thomson financial. הרווח הנקי על בסיס gaap הסתכם ב- 1.7 מיליון דולר או רווח של 0.05 דולר למניה בדילול מלא ברבעון השלישי לשנת 2007, לעומת של 741,000 דולר, או 0.02 דולר למניה ברבעון השלישי לשנת 2006.

ספקית מערכות המחשבים אמדוקס (סימול: dox) דיווחה אמש (ד') על דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי הפיסקלי אשר הסתיים ב-30 לספטמבר 2007. החברה דיווחה על עלייה של 27% בהכנסות אך פיספסה את התחזיות ב-4 מיליון דולר. בשורה הראשונה רשמה החברה הכנסות של 727 מיליון דולר, בהשוואה ל-665.4 מיליון דולר, ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה היו הנמוכות במקצת מקונצזיוס תחזיות האנליסטים אשר עמדו על 730.6 מיליון דולר, לפי סקר של thomshon financial.

חברת הרמוניק , המייצרת סיבים פיבר אופטים לתקשורת איטרנט, הודיעה היום כי מתמחרת הנפקת מניות לציבור במחיר של 12 דולר למניה. בסך הכל תציע החברה 12.5 מיליון מניות, דיסקאונט קטן למחיר המניה הבוקר עם פתיחת המסחר בניו יורק. החברה השאירה בידי החתמים את האפשרות לרכוש כמות נוספת של 1.88 מיליון מניות, כדי לכסות על העלויות הנוספות אם יהיו כאלה. ההצעה אמורה להיסגר ב-6 לנובמבר, בשבוע הבא.

מניותיה של אלווריון חו"ל נפלו היום בשיעור חד לאחר שאנליסטים הורידו את המלצתם למניה, לאור החששות כי החברה לא תוכל לעמוד בתחרות הקשה בשוק הטלקום הגלובלי. מניותיה של ענקית התקשורת האלחוטית מאבדות 1.08 דולר, או 8.6%, למחיר של 11.5 דולר למניה. המניה כבר איבדה אתמול 8.5%. בשנה האחרונה, נסחרה אלווריון ברצועת מחירים של 6.03 דולר עד ל-15.21 דולר במחיר השיא אליו הגיעה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות