ספטמבר בקופה"ג: "הצפי הוא לתשואות שליליות בשיעור של 5.3%-5.8%"

כך לפי הערכות של כלכלני מיטב. אפיקי ההשקעה הספציפיים אמורים לרשום תשואות שליליות מתונות יותר כשההערכה היא שיאבדו מערכן 0.5% בקופות השקליות ועד 4% בקופות המתמחות בצמודי מדד
|
ספטמבר בקופה"ג: "הצפי הוא לתשואות שליליות בשיעור של 5.3%-5.8%"

חודש ספטמבר היה חודש קשה למשקיעים בעולם בכלל, ובארץ בפרט. המשבר אינו פוסח על שום אפיק השקעות ובטח שלא על קופות הגמל. בעקבות ירידות השערים בשוק בארץ ובשווקים בעולם, צופים בבית ההשקעות מיטב שלילית משמעותית בקופות הגמל הגדולות.

"ירידות השערים החדות בשוקי המניות בארץ ובעולם, יחד עם הצניחה בשערי אגרות החוב הקונצרניות הן הגורם העיקרי לתשואות השליליות שהתעשיה צפויה להציג", כך נמסר ממיטב. בעקבות הירידות, במיטב מעריכים כי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות בספטמבר 2008 יציגו תשואה שלילית נומינלית (ברוטו) משוקללת של 5.3%-5.8%. עם זאת, מציינים במיטב, כי השונות בין תשואות מנהלי הקופות השונים צפויה להיות גבוהה יותר: בין 5% ל-8%.

בסיכום החודש האחרון של ביצועי המדדים המובילים בבורסה באחד העם, מדד המעו|ף ירד ב-11.9%, מדד ת"א 75 השיל 13.8% ומדד היתר 50 נפל ב-17.1%. המדדים נוספים שבלטו בביצועיהן השליליים הם מדד הבנקים שנפל בשיעור של 16.9%, ומדד הנדל"ן 15 שצנח ב-20.2%.

קופות המתמחות באפיקי השקעה ספציפיים אמורים לרשום תשואות שליליות מתונה יותר כשההערכה היא שיאבדו מערכן 0.5% בקופות השקליות ועד 4% בקופות המתמחות בצמודי מדד.

בתוך כך, בית ההשקעות פרסם היום גם את . מהנתונים עולה כי בחודש שחלף הושגה תשואה שלילית בשיעור משוקלל של 3.2%. הקרנות המתמחות במניות בארץ ובחו"ל, וכצפוי, בעיקר האגרסיביות שבהן, בלטו לרעה, על רקע הירידות החדות בשוקי ההון בארץ ובעולם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות