12:40 דלק קידוחים יהש מאבדת 1.1% ומשלימה ירידה של 18% מתחילת השנה

11:51 דיווח: דאע"ש הרג לפחות 128 אזרחים בסוריה

11:31 מניית קסטרו עולה כ-3% ומשלימה 5 ימי עליות רצופים

10:31 בולטות בת"א: פרוטרום עולה 1.4%, כלל עסקי ביטוח יורדת 1.3%

09:50 מחאת הנכים נמשכת: אוהל מחאה הוקם מול משכן הכנסת

09:20 ירושלים: 51 תושבי מזרח העיר נעצרו בחשד להפרות סדר

08:47 ח"כ אמסלם נגד פרקליט המדינה: "בסוף הוא רק פקיד" >>

08:11 הבוקר באסיה: הניקיי מטפס 1.2%, ההנג סנג יורד 0.7%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תועדו םיחותינ רודמ

מדור ניתוחים ודעות

מדור ניתוחים ודעות

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מניית סנאפצ'ט, האם היא בדרך להיות סיפור פייסבוק או טוויטר?

פרשן וול סטריט של Bizportal על הסיכויים והסיכונים ברכישת מניית סנאפצ'ט נוכח הירידות 

 |  48
מבט עומק
Share
איזו חגיגת כותרות. הבורסות בניו יורק "מתרסקות", "סיפור טראמפ נגמר", ועוד. מזל שגם יש כמה עובדות בסביבה. תקראו למשל מה כותב האקונומיסט שעד לא מזמן לא פסק מלהזהיר על "עוד 2008". "למרות החרדות", כותב השבועון שרואי השחור כ"כ אוהבים, "ההתאוששות הגלובלית אמתית". כדאי ללמוד אנגלית בשביל המאמר הזה. כלכלת סין לא נסוגה, האיחוד האירופי לא מתפרק כ"כ מהר. הרווחיות וההתייעלות ימשיכו לשגשג, המנוע הטכנולוגי רק בתחילת דרכו ונראה שגם AAPL לא תגיע ל 50 דולר.


הצעתנו, למי שמאמין שבתי הנבחרים הרפובליקאים יקלקלו לטראמפ את תכניות הבריאות, התשתיות, ההתייעלות הממשלתית ואפילו את החומה ובשל כך השוק יתרסק, שלא ינצל את התיקון (אם בכלל נראה תיקון משמעותי) לקנות מניות מובילות.

SNAP INC (סימול: SNAP), האם זה ספור דומה ל-FB או ל-TWTR?רבים השואלים, "האם כדאי לנצל הירידות לרכישת SNAP"? מניית החברה שהנפקתה להטה בוול סטריט נפלה אל מתחת למחיר ההנפקה וזה מייצר עניין. רבים מאמינים שמה שקרה למניית FB לאחר ההנפקה ישוחזר גם במקרה של SNAP אבל ישנם אחרים שחוששים שמה שקרה ל-SNAP מצביע דווקא לכיוון TWTR, להמשך הירידות. ננסה להבין היום, מהכיוון של וול סטריט, מיין סטריט והמשקיע, את סיפורה של SNAP ולאמוד הסיכויים והסיכונים.SNAP, ששווייה מוערך ביותר מ-22 מיליארד דולרים, היא בסה"כ תינוקת בת 4.5 שנים. החברה נוסדה בספטמבר 2011 ע"י שלושה בוגרי אוניברסיטת סטנפורד, תומאס שפיגל בן ה-27, רוברט קורנליוס מרפי בן ה-29 ורגי בראון. ב-2013 זרקו שפיגל ומרפי את בראון, האיש שלמעשה הביא את הרעיון שבעקבותיו הוקמה החברה, מהשותפות. בראון תבע את שני האחרים על גנבת רעיון אבל התפשר תמורת "משהו בין עשרות מיליונים למאה מיליון".

באותם ימים הציע מארק צוקרברג לרכוש את החברה, מה שהתחיל את "הקשר" בין SNAP ל-FB והעלה אותה על מפת התקשורת, והחברה הצעירה הפכה כוכבת במדיה הפיננסית/כלכלית ובדיוק כפי שקרה עם פייסבוק, גוגל וטוויטר, התיאבון להנפקתה הלך וגדל הרבה לפני שההנפקה בוצעה. בשנים שעברו עד להנפקה השקיעו בחברה, בהשקעות פרטיות, ענקיות ההשקעות כמו Fidelity Investments, BlackRock ,T. Rowe Price ו- Wellington וגם עלי באבא (סימול: BABA).

המומנטום הלך וגדל וכאשר הגיעה ההנפקה נלחמו משקיעים בחירוף נפש לזכות בהקצאת מניות. ההנפקה, בניצוח חתם העל, גולדמן סאקס (סימול: GS), אכן הצדיקה את הציפיות שנבנו. המניה הוכפלה ביום המסחר הראשון וערך החברה הגיע כמעט ל-35 מיליארד וזאת אל מול התוצאות העסקיות שהציגה ב-2016, מכירות של 404.5 מיליון, הפסד תפעולי של 520.4 מיליון ונקי של 514,6 מיליון או 64 סנט למניה, Only in America.

כפי שקרה ל-FB וגם ל-TWTR, כך גם SNAP התדרדרה אל מתחת למחיר ההנפקה. ערך החברה בימים אלו נע בסביבות ה-22.5 מיליארד כאשר עד ה-20.3 לא היה אפילו אנליסט אחד שהמליץ לנצל הירידות ולקנות (די בדומה להתנהגות האנליסטים כש-FB ירדה ל-17 דולרים). שבעה אנליסטים המליצו למכור וארבעה ב"החזק" כאשר קונצנזוס מחיר המטרה עמד על 18.6 דולרים. שלשום, ב-21.3, הגיעו ארבע המלצות מעודכנות, שתיים לקניה עם מחירי מטרה של 25 ו-30 דולרים ושתיים בהמלצת מכירה עם מחירי יעד של 10 ו-15 דולר, מה שממחיש את שכתבנו על ההדמיה האפשרית ל-FB או ל-TWTR.

שלא תטעו רבותיי, אנחנו לא טוענים חלילה ש-SNAP זה כישלון, ההפך. מהבחינה העסקית זו הצלחה שיחסית מרשימה יותר מהצלחתן של FB, TWTR או GOOG בארבע שנותיהן הראשונות, אבל הבעיה שבפניה עומד המשקיע גדולה. הערכת החברה עדיין בחלל אבל אם תמשיך לצמוח ולפתות את המפרסמים אז ההערכה הנוכחית, כפי שראינו ב-FB לא תשנה דבר. מאידך, ישנה טוויטר שאינה מצליחה להתרומם עסקית ומנייתה מתדרדרת.

התנהגות מניות כמו FB, GOOG, BABA, TWTR ואחרות מחברות הרשת מוכיחה שתי אמתויות. הראשונה, שלערכים יש פחות ופחות משקל בקבלת החלטות ההשקעה של המשקיע והשנייה, שההבנה של המשקיע בתחום הפעילות של החברות (איך הן מרוויחות? מה בדיוק המוצר?) נמוכה ביותר.

מה בדיוק עושה החברה?

מעבירה תמונות וסרטי וידאו ולאחרונה גם יצרנית משקפי וידאו (ה-Spectacles). ה-Snapchat, יישום צילום שמאפשר לאנשים לתקשר ביניהם באמצעות תמונה, קול וכתב שדומה מאוד ומתחרה באינסטגרם, הוא מוצר הדגל שלה. התחום הוא מהתחרותיים ביותר בסקטור העברת האינפורמציה האלחוטית והצלחתה תימדד במספר המשתמשים והיכולת שלה למשוך מפרסמים שהם מקור הכנסותיה. בגדול, הם מתחרים בכל חברה שנוגעת בהעברת אינפורמציה אלחוטית והפרסום באמצעותה. מאפל ופייסבוק (כולל כמובן אינסטגרם) ועד גוגל (כולל יוטיוב) וטוויטר.

לכל המתחרים שהזכרנו יש עצמה טכנולוגית, כלכלית ושיווקית שכרגע גדולה בהרבה. בנוסף לאלו, הם מתחרים בתחומים נוספים והתחרות הפוטנציאלית מתפתחת גם מכיוון חברות התקשורת והמדיה הענקיות, מ-AT&T ועד וורנר, וכל זה רק בשוק האמריקאי ומבלי להביא בחשבון את החברות הזרות והאגרסיביות שמנסות להיכנס כמו Kakao ו-Naver הקוריאניות, Tencent ו-Meitu הסיניות ועוד.

החברה בונה על השתלבות במקום מוביל בפרסום קונבנציונלי לאלחוט, שם קצב הצמיחה המהיר ביותר (לפי IDC יעלו סכומי הפרסום באלחוט מ-66 מיליארד דולרים ב-2016 ל-196 מיליארד ב-2020 כאשר סך הפרסום כולו יעלה באותה התקופה מ-652 מיליארד ל-767 מיליארד).

על מנת למשוך את המפרסמים חייבת החברה, כמו כל מתחרותיה, "לנצח" טכנולוגית ולפתות יותר משתמשים מאידך (על מנת למשוך מפרסמים). כך שלמרות ההצלחה המרשימה בהכנסות עד כה (התחילה "למכור" רק ב-2015, מכירות של 58.7 מיליון וב-2016 קפצו המכירות ל-404.5 מיליון כאשר התחזית היא ל-1.04 ו-2.02 מיליארד ב 2017-18 בהתאמה) ולמרות שביעות הרצון של המפרסמים (בספטמבר 2016 קבע המחקר Digital Campaign Management System Report שבוחן שביעות רצון של מפרסמים שסנאפ ראשונה מבחינה זו ולפני פייסבוק, גוגל, אינסטגרם, טוויטר ויו-טיוב) המשימה אינה קלה והתחרות תלך ותחריף.

האסטרטגיה מושתתת לפיכך על השקעה מסיבית בחדשנות טכנולוגית. הסיבה האמיתית להערכות הגבוהות שקיבלה החברה בהנפקה קשורה בנתון ההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU - Average Revenue Per User) שמשקיעים מאמינים שהוא גבוה יחסית אצל סנאפ שהתחילה לפרסם רק ב-2014 וההצלחה, עד כה, מרשימה.

אז כדאי לנצל הירידות ולהשקיע או לא?

כיוון שהבנתם של הרוב המכריע של המשקיעים, גם בחדשנות בתחום וגם בדרך בה המפרסמים מקבלים החלטות, מוגבלת, אז בשלב הנוכחי, לדעתנו, SNAP היא משחק לספקולנטים ול"מבינים" בלבד כי הניסיון לנחש התפתחויות בכלכלת הרשת, לזהות מנצחות או מפסידות, מאז החלה הכלכלה הזו להשפיע, לא הניב פירות למשקיע. מי שקונה SNAP רק בגלל מה שקרה ב-FB או מוכר רק בגלל מה שקרה ב-TWTR, פשוט מהמר. גם המומחים (לא רק האנליסטים) במקרה זה אינם אלא "משענת קנה רצוץ".

אם תלכו לאתר חברת טראפיס, אחד האתרים היותר מעניינים להערכות ודעות מנומקות ושמומלץ להשתמש בהם כחלק מקבלת ההחלטות לכול השקעה, תגלו שמומחי האתר מעריכים שההכנסות פר משתמש, שב-2016 היו 6 דולר בארה"ב (בהשוואה ל-8 דולר אצל פייסבוק), יגיעו ב-2024 ל-70 דולר. מרשים אבל מביא אותם להערכה עכשווית כלכלית של המניה ל-17 דולר, מתחת למחירה הנוכחי.

"המשחק" הזה, בין ההכנסה למשתמש למחיר המניה, שמתואר היטב באתר הפך לאמצעי הערכה מקובל במניות חברות הרשת וניתן, לפי ההערכות המשתנות של המשקיע, "לשחק" במרכיביו. המהנדס Anutham Adusumilli, שהתמחה בכלכלת הרשת ומרצה במכון הטכנולוגי בג'ורג'יה, טוען שהפלטפורמות של סנאפ מעולות מהמתחרות ומבטיחות את המשך הצמיחה המהירה ולכן מעריך את ערכה "הנכון" של המניה היום ב-38.7 דולר ולעומתו, אחד ממומחי טראפיס עצמה, Aditya Chopra, מגיע לערך עכשווי של 11.2 דולר.

גם ב-RBC Capital בדקו את הנושא, ולפי המחקר שהם ביצעו, אינסטגרם מועדפת על סנאפצ'ט ולכן הם ממליצים להמתין ולראות כיצד סנאפ מתקדמת. "אין שום הצדקה", הם טוענים, "להעריך חברה עם כ-150 מיליון משתמשים בלבד לפי 25 מיליארד דולרים". מחיר ההנפקה נתן ערך של 200 דולרים לכל משתמש של סנאפ שזה, פחות או יותר, שווי המשתמש של פייסבוק אבל משתמש של סנאפ מביא לחברה הכנסה של 2.56 דולר לעומת 4.4 דולר שמכניס כל משתמש של פייסבוק, וההשוואה במקומה שהרי ההכנסות של שתי החברות באות מפרסום (אגב, גם ההערכות ההכנסה פר משתמש שונות בין המעריכים בגלל הפער בין "משתמש" ל"מבקר" באתר).

ב-RBC חושבים שהסיכוי שהחברה תכה את המתחרות קטן ביותר ובעיקר בשל העובדה שהיתרון הטכנולוגי אינו ברור עדיין ולמתחרות עוצמה כספית ושיווקית גדולה בהרבה. "ההנפקה", מציינת RBC, "הצליחה מעבר למשוער רק בגלל הצלחת אינסטגרם וכעת בא שלב ההוכחות שיהיה קשה לסנאפ". בנוסף, סנאפ סובלת עדיין מאותה בעיה ש"הורגת" גם את מניית TWTR, הרווחיות. אם סנאפ רוצה להידמות לפייסבוק ולא לטוויטר היא תצטרך לעבור לרווחיות גבוהה וזה לא קל לאור ההשקעות שתזדקק בתחום החדשנות, השיווק והבאת מומחים.

בקיצור ולאחר שכרון החושים של ההנפקה, סנאפ נמצאת במצב שבו נטל ההוכחה לצמיחה מהירה ומעבר לרווחיות עליה, אותו מצב שבו נמצאו FB ו-TWTR בזמנו, FB הצליחה להביא הוכחות ו-TWTR עדיין לא. מה עושה המשקיע ההגיוני/סולידי אם בכל זאת הוא מעוניין להשתתף במשחק הספציפי הזה בתחום ה-mobile-messaging? עדיף שיעמוד בינתיים בחוץ.

החששות שהעלינו תיראנה אולי לא הוגנות לנוכח ההצלחה המרשימה של סנאפ במיין סטריט אבל ממתי חשובה ההגינות בוול סטריט? תבדקו ותחליטו.

ישנם כמובן סלים שמכסים את התחום. SNAP הוכנסה בינתיים רק לסל אחד, ה-FPX שהוא "סל הזדמנויות", מכיל 120 מניות שעברו הנפקות לאחרונה ושנראות מעניינות, ו-SNAP מהווה בו רק 0.23%. זה סל מעניין מאוד שלאורך זמן מכה את SPY אבל לא יענה על הצורך. יש את ה-SOCL הגלובלי לחברות המדיה החברתית בראשות FB ו-Tencent (סימול: TCTZF) הסינית. הסל אינו כולל עדיין את SNAP אבל בהחלט עונה על הדרישות.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר המומחים של ביזפורטל- כל הפרשנויות לאירועים החמים בזמן אמת
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

48 תגובות ב-17 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
17 חופשי חופשי 30/03/2017 14:59 מריחואנה-קנאביס-חשיש
נתון מדהים שמתפרסם בתקופה האחרונה הוא שאישור מריחואנה (לגליזציה מלאה כמו בקליפורניה לאחרונה - לא רק לשימוש רפואי) - פוגע בצריכת הבירות וכנראה גם היין. אדם כבר לא צריך לשבת על בירה בסוף היום - כשהוא יודע שמחכה לו משהוא יותר אטרקטיבי בבית בנוסף מוצעים קוקטיילים שמכילים רמות נמוכות של THC (Beer Industry Could Lose $2 Billion From Legal Marijuana MAR 13, 2017
16 יצחק 29/03/2017 16:39 GILD ו UA
שלום שלמה , קראתי את המאמר שכתבת לא מזמן לגבי גילד ואכן נראה כי פוטנציאל גדול במניה ,אולם סכנת ה HEP C עדיין שוחקת רווחיות . האם לדעתך התמחור הנוכחי אכן הוגן או פחד שאייננו מוצדק ? לגבי UA -מניית הענק שצנחה 56% רק בשנה האחרונה , ושחברות כמו נייקי, אדידס, פומה וכו' נושפות בעורפה ... אולם ג'פריס הכריזו כי "הגיעה לתחתית" , אשמח לדעתך בנושא . בברכה, יצחק
שלמה גרינברג 30/03/2017 11:11 שאלה ארוכה
לגבי GILD התמחור הוא מה שהשוק קובע מידי יום והשוק, בד"כ, קובע ע"ס ציפיות. "הבעיה בתמחור הנוכחי הוא שהקונצנזוס חושש שב 2018 תהיה ירידה במכירות וברווח ולכן הלחץ. בנוסף ישנם הצרטיסטים שהפכו משום מה לחשובים לא פחות מהעובדות שמציגה החברה והם טוענים שקוו המגמה כלפי מטה.. לגבי ההשוואה שאתה עושה בין NIKE, ADIDAS ו PUMA ל UA היא פשוט לא במקומה. החברות הללו לא "נושפות בעורפה" אלא מובילות, בטח NIKE.. ג'פריס הכריזו? קראתי המחקר , מעניין אבל עדיין הכול תלוי בניהול.
אבי3 29/03/2017 23:05 שכחתי משהו
Ua היא חברה חדשה יחסית שעלתה הרבה בשנים האחרונות אבל רק כי היא הייתה מאוד למטה, היה לה שווי מופרך ועכשיו היא בעצם במקומה הראוי
אבי3 29/03/2017 23:04 נייקי ואדידיס נושפות בערכה?
תלך להסתכל יותר על ההכנסות הרווחים והשווי שוק של כל החברות שאמרת....נייקי הרבה הרבה מעלה ואדידס או כמוה או קצת מעלה....
שלמה גרינברג 30/03/2017 11:21 צודק (ל"ת)
15 שרון 29/03/2017 11:01 שלום שלמה
תעשיית הרכב החשמלי פורחת (אולי חולמת ) פייטון פלנר הישראלית מוכרת חלק הולך וגדל מהמחזור לתעשייה מתבטא גם בדוחות הכספיים שהולכים ומשתפרים במהירות . גם המניה מתפקדת יפה והיא כבר לא ממש זולה האם אתה מכיר חברות נוספות בתחום כדי לעשות השוואה ?
שלמה גרינברג 29/03/2017 17:06 איני עוקב אחרי חברות בארץ (ל"ת)
14 גדרות למקסיקנים 29/03/2017 09:25 MAGS מדווחת היום (רביעי) לפני תחילת המסחר
מוזר השווי הכול כך נמוך (160 מיליון דולר) - וזה אחרי שעלתה ב 50 אחוז מאז הבחירות. Israeli Company That Fenced in Gaza Angles to Help Build Trump’s Mexico Wall January 29, 2017
13 משה 28/03/2017 12:37 ELTK
שלמה כגודל הצפיות כך גודל האכזבה, לפי הדוחות שפורסמו ניראה שהבעלים החדשים נכשל והחברה ממשיכה להפסיד .
שלמה גרינברג 28/03/2017 15:47 הציפיות של מי? (ל"ת)
יוסי 29/03/2017 21:50 לשלמה
שכחת שעדיין החברה מוכרת כ 37 מיליון דולר בשנה וניסחרת בשווי 7 מיליון דולר בלבד כך שהפוטנציאל קיים.
שלמה גרינברג 30/03/2017 11:20 האמן לי שאני עוקב ומכיר את החברה
אכן, סיימה את 2016 עם מכירות של 37.1 מיליון $ שזו ירידה של % 10.4 לעומת 2015 הפסידה 2 מיליון בתפעולי לעומת רווח של 5 מיליון ב 2015 ובשורה התחתונה הפסידה 3.6 מיליון לעומת רווח של מיליון. גם הרבעון האחרון מצביע על ירידה כך שערך החברה בהחלט משקף ציפיות
12 מוזס 28/03/2017 12:23 FPX
100 ההנפקות האחרונות והיא מהווה 1.54% מהETF Know your facts buddy
שלמה גרינברג 28/03/2017 17:06 צדקת (ל"ת)
11 איצה 28/03/2017 06:31 GLFOX
נאמר לי בבנק שתושבי ישראל לא יכולים לרכוש GLFOX האם נכון ?
שלמה גרינברג 31/03/2017 08:45 הבנק שלך צודק
הקרן אינה רשומה למסחר בישראל אבל אפשר לרכוש אותה ישירות, ראה http://www.lazardassetmanagement.co.uk/financial-adviser/irish-funds/global/global-listed-infrastructure-equity-fund/ ובנוסף: If you wish to speak with the administrators they can be reached on +353 53 91 49888.
שלמה גרינברג 28/03/2017 11:05 לא שידוע לי, שלחתי שאילתא להנהלת הקרן
וכשאקבל תשובה אענה לך
10 נחום 27/03/2017 00:45 שאלה
כשאתה כותב הכנסה פר משתמש,הכוונה יומית/חודשית/שנתית/פר כניסה?
שלמה גרינברג 27/03/2017 08:49 אלוהים יעזור נחום, איזו מין שאלה זו? (ל"ת)
פר משתמש 27/03/2017 09:15 מדובר על הכנסה שנתית (ל"ת)
נחום 27/03/2017 13:34 תודה,אלוקים.... (ל"ת)
9 פתפותי ביצים 26/03/2017 22:35 CALM מדווחת יום שני לפני פתיחת המסחר
הכתבה של שלמה על החברה (המניה שטסה 1,300% ובחיים לא שמעתם עליה, פתאום איבדה גובה, הנה הסיפור שלמה גרינברג | 08/10/2016)
8 רמי 25/03/2017 21:19 שלמה שלום, מה הסיבה לירידות באלביט מערכות?
הדוחות היו טובים מדוע המניה יורדת?
שלמה גרינברג 26/03/2017 11:09 שאלה מוזרה
מאז תחילת המאה אלביט היא חלק מקבוצת "המניות שחייבות הישראליות להיות בתיק השקעות". תבדוק כמה פעמים לאורך הדרך המניה ירדה לאחר דוחות טובים. כול קורא טור זה יודע שאיני עוקב אחרי תנועות קצרות טווח וירידה אחרי דוחות טובים היא דבר רגיל, SELL ON THE GOOD NEWS קוראים לזה.
רמי 27/03/2017 10:58 תודה שלמה,גם אני משקיע לטווח רחוק. (ל"ת)
7 משקיע מתחיל 25/03/2017 11:55 שתי נקודות
שלום שלמה, ראשית, טור מרתק כמו תמיד. בהחלט מאיר עניים. שנית הייתי שמח לקבל את תגובתך ל-2 נקודות: 1. בתור מהדנס אלקטרוניקה יש לי תחושה שהעולם הטכנולוגי הולך ונהיה הרבה יותר מוטה "תוכנה" מאשר "חומרה", לדעתי יש לכך 2 סיבות. האחת שחברות החומרה הגיעו לתקרת "זכוכית" ואינן מצליחות להגיע לפריצת דרך משמעותית והמוצרים החדשים הם בבחינת more of the same (לדעתי מסביר את רכישת ALTERA ע"י אינטל בניסיון לפרוץ טכנולוגיה חדשה). הסיבה השנייה: היכולות של עולם החומרה היום הם ברמה כזו שהחומרה אינה מהווה יותר מגבלה לעולם התוכנה. אם בעבר היה קושי לממש תוכנה עקב מגבלות האלקטרוניקה, היום בעיה זו כמעט ואינה קיימת וניתן לעשות ולכן העבודה עוברת לעולם התוכנה שיכולה לעשות ככל העולה על רוחה. הנקודה השנייה. הייתי מאוד שמח לשמוע התייחסות (ולו קטנה) שלך למחירי הדיור בישראל. ברור לי שהסיכוי לכך הוא קלוש אבל אי אפשר להאשים אותי בלנסות. האם לדעתך עליית המחירים נובעים ממחסור וממקום אמיתי שהיצע אינו מספק את הביקוש? או שלב העניין בריביות אפסיות וספקולציה? האם היית לזוג צעיר לרכוש דירה? תודה ושבת שלום.
שלמה גרינברג 25/03/2017 14:03 הסיבה השניה היא, לדעתי, הנכונה אבל
לומר שחברות החומרה הגיעו לתקרת "זכוכית" ואינן מצליחות להגיע לפריצת דרך משמעותית אינה נכונה לדעתי . מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת באמצעות "פריצות" שהולכות ונעשות תכופות יותר ככול שהמהפכה מתקדמת. אינטל רכשה את אלטרה בעיקר בשל השבב המיוחד שפתחה, ה FPGA אבל לא רק ונכון, במטרה לפתח מוצרי חומרה/תוכנה חדשניים שבלעדיהם אינטל לא תמשיך להוביל, מאותה סיבה רכשה את מוביליי. לגבי השאלה השנייה, איני עוקב על תחום הנדל"ן בישראל אבל רק היצע יספק את התקווה לירידת מחירים או פעולות מהסוג שמבצע כחלון שיכניסו התחום למיתון עקב חוסר ודאות והרחקת משקיעים.
6 נפתלי 25/03/2017 05:39 עמית טל -הבועה הכי מפחידה מתקרבת לפיצוץ
אתה חושב שזה מתאים לשים אותך בשורה אחת עם סטודנט לכלכלה שמנסה להפחיד עם הבועה הכי ענקית שעומדת להתפוצץ
שלמה גרינברג 25/03/2017 14:04 על מי אתה מדבר? (ל"ת)
5 FLXN 23/03/2017 17:39 Todd Hagopian עוד פגיעה בול - שימו עין על הבחור
Todd Hagopian's Top Recommendations For 2017 DEC 29, 2016 Kam: What stock are you recommending to your friends and family 2017? Hagopian: The stock I am recommending is Flexion Therapeutics (FLXN). This is a company who is targeting the Osteoarthritis (OA) market for OA-related Knee Pain.
4 פחד ואימה 23/03/2017 15:42 GME היום היום הגדול - מדווחת לאחר המסחר (ל"ת)
GME 26/03/2017 12:29 דווקא דוחות לא רעים - עקפו את תחזיות הרווח
הבעיה הייתה בהנמכת תחזית הכנסות ממכירות משחקי וידאו וגם סגירת סניפים
שלמה גרינברג 24/03/2017 09:53 היום הגדול?
למה ציפית?
סיבה מספקת לא ? 24/03/2017 14:37 לפי גוגל טרנסלייט "טנקים אחרי המסחר"
ציטוט מלא "טנקים ב - After-Hours לאחר Q4 חלש דווח" -כולה רשת חנויות למכירת משחקי וידאו וכול דוח רבעוני נהפך לכאילו ארוע בינארי של אישור תרופה בחברת ביו.
3 איחטיאנדר 23/03/2017 14:58 תודה שלמה. מאוד מעניין. ואם בסושייאל עסקינן...
מה דעתך על טוויטר בתמחור הנוכחי, מתחילה להתקשר לאיזור "מעניין"?
שלמה גרינברג 23/03/2017 15:56 תקררא בבקשה שוב את המאמר (ל"ת)
2 אבי 23/03/2017 14:56 VBLT
מה דעתך על החברה? ;)סתםם, רציתי להודות לך שלא ענית לי בשבוע שעבר, קרוב ל30% הושלו מהמנייה השבוע..
אבי3 23/03/2017 15:56 שלמה האם יש לך מושג מה קרה שמה? (ל"ת)
שלמה גרינברג 23/03/2017 16:32 גם אתה יכול לקרוא ההודעה
הם פרסמו שהתרופה כנגד סרטן בלוטת התריס הפתיע לטובה במהלך בדיקות השלב השני של הניסויים הקליניים.
אבי3 23/03/2017 18:24 כמו שאמרתי לא ראיתי וחיפשתי הרבה תודה רבה (: (ל"ת)
שלמה גרינברג 23/03/2017 15:54 גם הפעם לא אענה כי עניתי מספיק (ל"ת)
אבי3 23/03/2017 16:15 פשוט לא מצאתי לסיבה לירדה היומית
חשבתי אולי יש לך מושג
שלמה גרינברג 24/03/2017 09:53 לירידה? (ל"ת)
stocktwits 24/03/2017 17:08 באתר stocktwits תמיד תמצא את הסיבה בזמן אמת (ל"ת)
אבי3 24/03/2017 12:33 הייתה ירדה של 20 ואז עלייה יום אחרי ששלחתי עוד לא התחיל (ל"ת)
1 דגן 23/03/2017 14:56 ואני שואל-איך למען השם, אין מקבילה לFPX אצלנו ?
אומת סטארט-אפ חייבת סל כזה.
שלמה גרינברג 23/03/2017 15:53 מה הקשר? (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.