מה באמת חושבים בלאומי שוקי הון על בזן?

בלאומי שוקי הון פרסמו המלצת יתר, רק שמחיר היעד מבטא המלצת החזק
 |  (2)
בתי זיקוק, צילום: יח"צ
התוצאות של בזן ברבעון השלישי של השנה היו סבירות - לא מדהימות וגם לא חלשות; דוחות בהתאם למצופה. במקביל דיווחה החברה על דיבידנד של 65 מיליון דולר, ונראה שאת זה השוק אהב במיוחד - מניית החברה הגיבה לדוחות בעלייה של 2.4% ל-1.85 שקל.
גם האנליסטים די אהבו את "החבילה", דו"חות סבירים לצד דיבידנד, אבל הגיע הזמן שהם יהיו חדים יותר עם ההמלצות ומחירי היעד שפעמים רבות "משחקים ברוגז" - המלצה חיובית ומחיר יעד שמחביא המלצת החזק (ובמקרים מסוימים מכירה). זה בלט בסיקור על בזן, אבל זו רק דוגמה, זה מתבטא בהרבה מקרים נוספים.
בלאומי שוקי הון התלהבו (מאוד) מדוחות בזן וסיפקו המלצת תשואת יתר שנחשבת בגדול כהמלצה חיובית. אבל מחיר היעד שהם סיפקו לא ממש מתואם עם ההמלצה. רגע לפני פרסום הדו"ח נסחרה מניית בזן ב-1.82 שקל, הדו"ח כאמור העלה את המחיר לכיוון ה-1.85 שקל.  איפה כאן "היתר"? גם אם לא נתייחס לעלייה במחיר, אלא למחיר פתיחה, הרי שהמלצת היתר סופקה עם טווח עלייה של כ-2% - זה יתר זה? זה יותר קרוב להמלצת החזק.
אז נכון, וחשוב להסביר, תשואת יתר זה עניין יחסי. מדובר בתשואת יתר ביחס לשוק, ו/ או ביחס לענף. אם לדוגמה מעריכים האנליסטים שחברות הזיקוק ירדו בשנה הקרובה, אז גם עלייה של 2% היא תשואת יתר. אבל, נו באמת - ראשית, ממש לא נראה שזו ההערכה שלהם לגבי הסקטור, ושנית, דו"חות האנליזה אמורים לעזור למשקיעים, בין היתר בגלל שהדוחות הכספיים נהיו כל כך מורכבים לעיכול. אז תנו אותם פשוט ושקוף.
ולהמלצה עצמה - "תוצאות הרבעון השלישי כצפוי היו חזקות; הנצילות בזיקוק עמדה על 99% והחברה הכריזה על חלוקת דיבידנד בסך 65 מיליון דולר", כותבים בלאומי שוקי הון - "שנת 2017 ממשיכה להיות טובה מאוד למרווחים באגן הים התיכון, כאשר מרווח אורל מתחילת השנה עומד על  5.8 דולר לחבית וברבעון השלישי על 6.4 דולר לחבית. נציין, כי גם מתחילת הרבעון הרביעי המרווחים ממשיכים להיות טובים למרות העליות החדות במחירי הנפט. החברה שוב עומדת בהתניות פיננסיות שמאפשרות לה חלוקת דיבידנד בסך של כ-100-120 מיליון דולר. אנו, בשל השמרנות המאפיינת אותנו רואים בעין יפה את ההכרזה על חלוקת דיבידנד בסך  65 מיליון דולר המצביעה על זהירות לאור התכנית לשיפוץ הפצחן בשנה הבאה. אנו מסקרים את מניית בז"ן, בתשואת יתר ובמחיר של 1.85 שקלים למניה".
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בטח מישהו מחפש לקנות בזול ולקבל גם דיבידנד
  להתעסק בשטויות 19/11/2017 10:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ממתי לאומי מסוגלים לתת איזה שהיא הערכה . מי בכלל מקשיב לאנליסטים. אמרו גם טבע תרד ל4000. אמרו טבע תדלל עם הנפקת מניות אז אמרו העדר שועט.
  סגור
 • 1.
  בשבוע האחרון ביזפורטל נגד בזן..האם הם בשורט על המניה? (ל"ת)
  לא תמים 19/11/2017 09:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור