שתי הודעות למודיעין אנרגיה - רון מאור: "WIN WIN לשחקנים"

 |  (3)
shutterstock, צילום: shutterstock
שותפות חיפושי הנפט והגז, מודיעין יהש -2.95% מודיעין יהש 905 -2.95% מודיעין יהש בסיס:932.5 פתיחה:932.5 גבוה:932.7 נמוך:901.1 תמורה:471,227 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: אנרגיה, דיווחה היום כי היא מנהלת משא ומתן לרכישת זכויות נפט בשלושה פרויקטים במחוז Kern בקליפורניה, ארה"ב, המתווספים לפרויקטים הקיימים Mountain View ו-Grapevine. מדובר במשא ומתן שמנהלת השותפות, ביחד עם שותפים נוספים, עם אחת מ-5 מפיקות הנפט המובילות בקליפורניה.
מודיעין צפויה לקבל זכויות ב-3 פרויקטים שנבחרו מתוך רשימה של מעל ל-10 פרויקטים שבבעלות חברת הנפט, וזאת ללא תשלום וללא כיסוי הוצאות עבר, כאשר התמורה תהיה במימון פעילות הקידוח הראשונית. מדובר בפרויקטים: Cassini, פרויקט Shideler ופרויקט Concord - בהם היא צפויה להחזיק, לצד משקיעים נוספים, בכשליש מסך הזכויות בכל פרויקט. זכויות אלה, באם תירכשנה, יתווספו להחזקה של מודיעין ב-24.75% בפרויקט Mountain View וכ-25% מהזכויות בפרויקט Grapevine, אף הם במחוז Kern בקליפורניה.
פרויקט Cassini הינו פרויקט בשטח של 2,560 אקר (כ-10,360 דונם). מודיעין והשותפים הנוספים ירכשו 65% מהזכויות בשכבות (עומקים) מסוימות בשטח הפרויקט, מתוכם מודיעין תרכוש 31.85% מהזכויות. קיימת אפשרות שצד שלישי בלתי קשור המחזיק בזכויות בפרויקט יחליט למכור חלק מזכויותיו בפרויקט למודיעין ולשותפים הנוספים ובמקרה כזה יירכשו זכויות ב-71.25% מהפרויקט, כשחלקה של מודיעין עשוי לגדול ל-34.9125% מהזכויות. מוכר הזכויות ישמש מפעיל הפרויקט ויחזיק 22.5% בפרויקט. מודיעין והשותפים הנוספים יממנו את מלוא העלות של שני קידוחי אימות בשטח הפרויקט, כשהראשון בהם מתוכנן להתבצע עד 1.2.2018. חלקה של מודיעין יהיה כ-50% מעלות הקידוחים. עלות של כל קידוח אימות מוערכת בכ- 1.2 מיליון דולר, עלות השלמת הקידוח מוערכת בכ- 0.6 מיליון דולר ועלות מבחני הפקה מוערכת בכ- 0.75 מיליון דולר. לאחר השלמת 2 קידוחי האימות, יישאו כל השותפים בפרויקט בעלות פעולות נוספות בשטח הפרויקט, בהתאם לחלקם היחסי. כדי לשמור לעצמם זכויות, בהתאם לחלקם היחסי, בכל שטח הפרויקט על מודיעין והשותפים הנוספים להשתתף במימון 8 קידוחים בשטח הפרויקט, באר כל 9 חודשים (ולא יותר מ-2 בארות בשנה). הזכויות בפרויקט כפופות לחובת תשלום תמלוגים בשיעור 20% לצדדים שלישיים.
פרויקט Shideler הנו פרויקט בשטח של כ-800 אקר (כ-3,237.5 דונם). מודיעין והשותפים הנוספים ירכשו 73.5% מהזכויות בשכבות (עומקים) מסוימות בשטח הפרויקט, מתוכם מודיעין תרכוש 36.75% מהזכויות. כמפעיל הפרויקט תשמש חברה פרטית הנמנית על קבוצת רוכשי הזכויות. מוכר הזכויות יחזיק 25% בפרויקט. מודיעין והשותפים הנוספים יממנו את מלוא עלות קידוח אימות בשטח הפרויקט, המתוכנן להתבצע עד 1.3.2018. מודיעין תממן כ- 50% מעלות הקידוח. עלות של קידוח האימות מוערכת בכ- 1 מיליון דולר ועלות השלמת הקידוח ומבחני הפקה מוערכת בכ- 0.4 מיליון דולר. לאחר השלמת קידוח האימות, יישאו כל השותפים בפרויקט בעלות פעולות נוספות בשטח הפרויקט, בהתאם לחלקם היחסי. כדי לשמור לעצמם זכויות, בהתאם לחלקם היחסי, בכל שטח הפרויקט, על מודיעין והשותפים הנוספים להשתתף במימון 5 קידוחים בשטח הפרויקט. הזכויות בפרויקט כפופות לחובת תשלום תמלוגים בשיעור 20% לצדדים שלישיים.
פרויקט Concord הינו פרויקט בשטח של כ-640 אקר (כ-2,590 דונם) ובהחלטת השותפים ניתן להגדילו בכ-3,000 אקר נוספים (כ-12,140.5 דונם). מודיעין והשותפים הנוספים ירכשו 73.5% מהזכויות בשטח הפרויקט, מתוכם מודיעין תרכוש 36.75% מהזכויות. המפעיל של פרויקט Shideler ישמש גם כמפעיל של פרויקט זה. מוכר הזכויות יחזיק 25% בפרויקט. מודיעין והשותפים הנוספים יממנו את מלוא עלות קידוח אימות בשטח הפרויקט, המתוכנן להתבצע עד 1.7.2018. מודיעין תממן כ- 50% מעלות הקידוח. עלות של קידוח האימות מוערכת בכ- 300 אלף דולר ועלות השלמת הקידוח ומבחני הפקה מוערכת בכ- 150 אלף דולר. לאחר השלמת קידוח האימות, יישאו כל השותפים בפרויקט בעלות פעולות נוספות בשטח הפרויקט, בהתאם לחלקם היחסי. השתתפות במימון קידוח תזכה את מודיעין והשותפים הנוספים, בהתאם לחלקם היחסי, בשטח הפרויקט. כל קידוח נוסף בשטח הפרויקט בו ישתתפו מודיעין והשותפים הנוספים יזכה אותם, בהתאם לחלקם היחסי, בשטח נוסף. הזכויות בפרויקט כפופות לחובת תשלום תמלוגים בשיעור 20% לצדדים שלישיים.
רון מאור, מנהל הפעילות של מודיעין, אמר בשיחה עם Bizportal: "אנו מנהלים משא ומתן עם חברה שלא ניתן כרגע לומר את שמה לבקשתם, אך יש לה עתודות של כמעט 450 מיליון נפט וכמות נכבדה של גז. זו חברה שמפיקה כמות מאד גדולה של נפט מדי יום. החברות הללו היום, בגלל כל מני מאפיינים של השוק האמריקאי, נמצאות במצב שכדי להרחיב את הפיתוח העסקי שלהן או לרדת לשכבות נוספות או לאיזורים נוספים בזרוע הפעילות שלהם, הם יוצרים שותפויות עם חברות יותר קטנות, גם בגדלים של מודיעין, והולכים לפרויקט משותף בשונה לאחרים בשוק - הם מספקים את כל הזכויות בקרקע, הם מספקים סקרים סייסמים קודמים שבוצעו שם ואנו הולכים יחד לקידוח אקספלורציה כאשר המטרה היא ששני הקידוחים הראשונים (תלוי בפרויקט) יהיו במימון השותפים, ואז אם יש תגליות והמשך פיתוח, מקידוח שני או שלישי, הם מממנים את חלקם באופן יחסי. ואז אנו בעצם נהנה מכל התשתיות שלהם גם בתשתיות בסייסמיות וגם בתשתיות ההולכה, ואז הפיתוח יהיה מאד זול. מהבחינה הזו זה WIN WIN". כלומר, במלים אחרות, מודיעין משלמת תמלוגים רק במקרה של הצלחה ועד אז היא פועלת במודל של סיכון מופחת. 
מאור ממשיך: "חלק מהמערכות יחסים שאנו בונים בארה"ב מתבסס על מוניטין שלאט לאט אנו בונים שם. לא כל אחד יכול לדפוק בדלק ולעשות את העסקאות האלה. האסטרטגיה שלנו בסופו של יום, היא להתחיל ליצור פרוטפוליו של קידוחים יחסית ברמת סיכון לא גבוהה, בעלות לא גבוהה, ואם יש תגלית אז זמן האספקה לשוק מאד מהיר (בניגוד לקידוחי ים)".
בתוך כך, היום דיווחה מודיעין על התחלת הקידוח בפרויקט Mountain View, הצפוי להימשך מספר שבועות ויגיע לעומק סופי של כ-2,743 מטר. ממצאי דו"ח המשאבים המותנים בפרויקט Mountain View קבעו כי האומדן הטוב ביותר (החציוני) להיקף רזרבות הנפט בפרויקט הינו על סך כולל של 10.32 מיליון חביות.
ממצאי דוח המשאבים של פרויקט Grapevine קבעו כי בפרוספקט הראשון, Sauvignon, האומדן הטוב ביותר להיקף הרזרבות עומד על סך של כ-6.93 מיליון חביות נפט ובפרוספקט השני, Bordeaux, האומדן הטוב ביותר להיקף הרזרבות נאמד בכ-11.4 מיליון חביות. בזמן הקרוב צפוי להתחיל הקידוח בפרוספקט Sauvignon.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חייב להודות התוכן מעניין מאוד אבל....
  הכי ותיק 38 28/06/2017 22:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית מאחל הצלחה אבל מה אומר החוק הישראלי לגבי תמלוגים מ USA. האם אפשרי לפתוח חשבון בנק ב USAו להורות ל....דוגמה ל מודיעין להפקיד את הכסף ב ארצות הברית מה אומר במקרא זה חוק המיסוי האם ניתן להקטין את גבההה המס?
  סגור
 • 2.
  מי צריך את זה? בעיראק יש פוטנציאל לעוד מיליוני חביות
  ב 28/06/2017 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא מפתחים...אין צורך בכל הנפט הזה...אופ"ק מקצצת בתפוקה...לא סתם חברות מוכרות את הנכסים האלה.
  סגור
 • 1.
  החברה שרון מדבר עליה היא SHELL
  שירי 28/06/2017 15:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סורי רון הייתי חייבת עכשיו אנחנו שווים
  סגור