ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

התקדמות משמעותית בעסקת רכישת מיטב-דש

צבי סטפק, צילום: ישראל הדרי; יח,צ
בסוף חודש אפריל האחרון כבר הוציאו במיטב דש הודעה על הפרת הסכם בעניין העסקה מול ענקית ההשקעות XIO ונראה היה שעסקת הרכישה נופלת. עם זאת, הבוקר שיגרו במיטב דיווח מפתיע שעשוי לשנות את התמונה. נזכיר כי העסקה לרכישת בית ההשקעות כמעט נפלה בצל ההליכים המשפטיים שמתנהלים כנגד חלק ממנהלי קרן XIO (מיסטר Z). אלא שכעת הקרן עדכנה את מיטב דש כי בכוונתה להקים קרן חדשה ייעודית עבור העסקה, שהשליטה בה תורכב מבעלי מניות בלתי תלויים בעלי שם אשר בכללם לפחות בעל מניות ישראלי אחד אשר ישמש גם כיו"ר דירקטוריון החברה לאחר השלמת העסקה. 
מניית מיטב דש +1.58% מיטב דש 1,353 +1.58% מיטב דש בסיס:1,332 פתיחה:1,344 גבוה:1,365 נמוך:1,337 תמורה:696,983 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת ב-8%.
בהמשך להודעת קבוצת XIO הוסכם על ידי הצדדים כי תינתן לרוכשת אורכה של שבעים וחמישה ימים נוספים (קרי עד ה-21 באוגוסט 2017) להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים, ואולם, ככל שבתוך שלושים ימים ממועד פרסום דוח מיידי זה (קרי עד ליום 7 ביולי 2017) לא יוצג לחברה מזכר הבנות מחייב עם בעל המניות הישראלי כאמור או שבתוך שבעים וחמישה ימים לא יוגשו הבקשות לאישורים רגולטוריים על בסיס המתווה המעודכן כאמור, תעמוד לחברה הזכות למסור לרוכשת הודעת ביטול של הסכם המיזוג לאלתר, ומבלי שלרוכשת תעמוד תקופת ריפוי נוספת.
ההודעה היום על הארכה מגיעה על רקע סיום 'תקופת הריפוי' שנקבעה בסוף אפריל האחרון, לאחר ש-XIO לא עמדה ביעד ההיערכות הפנימי של הקבוצה להגשת אישורים רגולטוריים. נזכיר כי דבר העסקה עם XIO נודע בתחילת דצמבר האחרון, ובאותו היום זינקה מניית מיטב דש בשיעור של 26% במחזור חריג ברקע לדיווח לפיו תג המחיר בעסקה עומד על 1.48 מיליארד שקל. בחודשים שלאחר מכן עוד המשיכה המניה לטפס אבל הדיווח על התביעה שהגיש מיסטר זי כנגד XIO הייתה המקל הראשון בגלגלים שלאחריו הצטרפו  דיווחים של מיטב על אי עמידה באבני דרך מצד החברה הרוכשת. כעת, מניית מיטב-דש מתחילה לטפס בחזרה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיטב דש המנייה הכי כדאית כיום בישראל.
  דור 08/06/2017 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הולכת לעשות לפחות 300 אחוז בשנתיים הקרובות. המון פוטנציאל עם שווי נמוך
  סגור