אקסלנס לקראת דו"חות שופרסל: "צפוי להיות טוב ביחס לרבעון המקביל"

 | 
שופרסל שלי, צילום: Bizportal
עונת הדו"חות באחוזת בית בעיצומה וגופי ההשקעות כבר נערכים לקראת המשך השבוע, אז צפויות לפרסם חברות גדולות במשק המקומי את דו"חותיהן, כשבניהן ענקית הקמעונאות שופרסל. הדו"חות של האחרונה ייתפרסמו (רביעי, 24.5) ברקע לזינוק חד של כ-37% שרשמה המניה מאז תחילת השנה הנוכחית, כאשר כעת היא נסחרת בשיא כל הזמנים.
בתוך כך, מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס מעריכה לקראת פרסום התוצאות לרבעון הראשון של 2017 "הדו"ח צפוי להיות טוב ביחס לרבעון המקביל. צפויה עלייה במכירות של כ-3% מאשתקד, רווחיות גולמית של כ-26% בדומה לאשתקד ורווחיות תפעולית של כ-3.5% ביחס לכ-3.3% ברבעון המקביל וכ-3.7% ברבעון הרביעי ב-2016. הוצאות המימון צפויות לעלות מעט עקב שינויים במדד. שיעור המס צפוי לרדת בעקבות ירידה במס חברות מ-25% אשתקד ל-24% ב-2017 ו-23% ב-2018". לדברי אלשיך, "עיתוי הפסח שהתרחש השנה בתחילת אפריל ואילו אשתקד בסוף אפריל צפוי לתרום לרבעון בנתון המכירות אך מנגד לקזז חלקית את השיפור ברווח הגולמי בשל התחזקות במבצעים בחגים".
 
אלשיך מעריכה ביחס לעסקת ניו פארם כי "ברמת התמחור, העסקה יכולה להוסיף בהערכה גסה כ-1 שקל למניה. במידה והעסקה תאושר במתווה הנוכחי, הדבר יכול להציף ערך, עם הגדלת נוכחותה של שופרסל וחיזוק כוחה מול הספקים. יחד עם זאת, קיימת אי וודאות בנוגע למתווה שבו תאושר העסקה, אם בכלל, כאשר ביטולה יכול להעיב על המניה שהגיבה כבר בחיוב לידיעה. לאור כך, המודל שלנו אינו מגלם את העסקה כלל".
 
"מתחילת 2017 שכר המינימום עלה בפעימה השלישית, מה שצפוי להוביל לגידול של 55 מיליון שקל בהוצאות ב-2017, וזאת בנוסף לעלייה של 40 מיליון שקל ב-2016. ב-2018 העלייה בשכר צפויה לגבות כ-55 מיליון שקל נוספים. הגם שמדובר בסכומים מהותיים, להערכתנו, שופרסל ערוכה למצב וללא שינויים קריטיים בשוק, אנו צופים ב-2017 שיפור קל ברווחיות התפעולית, למרות העלייה בשכר. השיפור מגיע ממיצוי מרבית הליך ההתייעלות עד לתחילת 2017 שכלל בעיקר סגירת חנויות מפסידות וכן שיפור ברווחיות הגולמית בזכות שיפור בשרשרת האספקה, ע"י כניסת המרכז הלוגיסטי לפעילות מלאה והתחזקות של המותג הפרטי. בנוסף, להערכתנו, מאז אשתקד חלה עליית מחירים במרכזי הערים, מה שמוביל גם כן לשיפור ברווח הגולמי".
 
"הטווח הארוך טומן מספר סיכונים לשופרסל, בייחוד בסקטור הרווחי במרכזי הערים. בטווח הקצר יותר החברה תמשיך לספק להערכתנו תוצאות טובות. הכניסה הצפויה לת"א35 יכולה להטיב עם החברה ברמה המסחרית, כאשר גם אישור עסקת ניו פארם במתווה הנוכחי יהיה בגדר חדשות טובות. לאור מגמות מעורבות ממשיכים להמליץ בתשואת שוק במחיר יעד של 18.1 שקל (ללא שינוי)".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה