דו"ח חזק לפרוטרום: זינוק של 28% בהכנסות לשיא של 300 מיליון דולר

 |  (4)
אורי יהודאי, צילום: יח"צ
חברת תמציות הטעם פרוטרום פרסמה הבוקר דו"חות חזקים לרבעון השלישי של 2016. החברה, בניהולו של אורי יהודאי, הציגה גידול של 28% בהכנסות לשיא של 300.1 מיליון דולר כאשר הצמיחה המנוטרלת מטבעות במונחי פרופורמה הסתכמה ב-4.3%. נזכיר כי החברה ביצעה 8 רכישות בשנה החולפת בסכום מצטבר של 235 מיליון דולר.  
הרווח הנקי רשם גידול של 13.8% ל-35.1 מיליון דולר. שיא נרשם בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת שצמח ב-41.3% ל-41.6 מיליון דולר. ה-EBITDA צמח ב-25.2% לשיא של 59.6 מיליון דולר.
מניית {פרוטרום} השיל אתמול 1% לאחר שנגעה בשיא כל הזמנים ושווי שוק של 12.5 מיליארד שקלים. 
אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום: "אנחנו מרוצים מתוצאות השיא של הרבעון השלישי של 2016 גם במכירות, גם ברווחים וגם בתזרים המזומנים. זהו רבעון שני רצוף בו אנו רושמים מכירות של מעל ל-300 מיליון דולר לרבעון. בשלוש השנים האחרונות הוכפלו הרווח התפעולי והנקי שאנו משיגים. התוצאות מבטאות את היישום המוצלח של אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו המשלבת צמיחה פנימית רווחית בשיעורים גבוהים משיעור הצמיחה בשווקים בהם אנו פועלים, ורכישות אסטרטגיות שתורמות לשיפור המתמשך והעקבי בתוצאותינו.
 
"הגידול המואץ של 28% בהכנסות ברבעון נובע מהמשך הצמיחה הפנימית המהירה של פעילות הטעמים הרווחית שלנו בקצב של 6.2% ברבעון (במונחי פרופורמה ובנטרול השפעת מטבעות) ומהתרומה של הרכישות האסטרטגיות שביצענו".
 
"בהמשך ל-11 הרכישות שביצענו בשנת 2015, מתחילת 2016 ביצענו 8 רכישות אסטרטגיות נוספות והתקדמנו על פי התוכניות למיזוג ולאינטגרציה מלאה שלהן. הרכישות תומכות במימוש תוכניותנו לצמיחה מואצת בפעילויות הליבה שלנו, תוך הרחבת נתח פעילות הטעמים ובכלל זה יצירת מובילות שוק בתחום פתרונות טעמי ה- Savory והרחבת סל הפתרונות הטבעיים בתחומי הטעמים, הבריאות, הצבעים והאנטי - אוקסידנטים הטבעיים שאנו מציעים ללקוחותינו, ובהאצת צמיחתנו והרחבת נתח השוק שלנו בצפון אמריקה ובשווקים מתפתחים, בעלי שיעורי צמיחה גבוהים.
 
"ברבעון השלישי ביצענו שלוש רכישות חשובות. הרחבנו את פעילות ה- Savory שלנו באנגליה ובאירלנד באמצעות הרכישה של Redbrook ונכנסנו לראשונה לשוק המקסיקני הגדול והצומח באמצעות רכישת Piasa, שהינה השחקנית המקומית המובילה בשוק ה- Savory במקסיקו ומהווה המשך יישום האסטרטגיה להעמקת נתח השוק שלנו בשווקים מתפתחים צומחים. בנוסף, רכשנו את Nardi Aroma הברזילאית, הפועלת בתחום המיצויים הטבעיים והטעמים למשקאות.
 
"הפרויקטים לאיחוד וחיבור פעילויות ואתרי ייצור ולהשגת יעילות מירבית, מתקדמים בהצלחה. פעולות אלה כוללות בין היתר את מיזוג הפעילויות ואת ההתייעלות המהותית במערך ה-Savory  באירופה בעקבות רכישתWiberg  (הצפויות להביא לחסכונות המוערכים במעל ל-12 מליון דולר לשנה) ואת פעולות ההתייעלות במערך המיצויים הטבעיים בחטיבת חומרי הגלם הייחודיים (הצפויות להביא לחסכונות של מעל ל- 6 מליון דולר לשנה). מהלכי המיזוג וההתייעלות יתרמו בשנים הבאות גם לחזוק כושר התחרות שלנו ולשיפור ברווח וברווחיות ואמורים להביא לחסכונות תפעוליים בהיקף שנתי של 20-22 מליון דולר, ביחס לבסיס ההוצאות של פרוטרום ברבעון השני של 2016. אנו ממשיכים לפעול לבניית ולחיזוק מערך הרכש הגלובלי, תוך ניצול כח הקנייה שלנו שגדל מהותית בשנים האחרונות ומעבר לרכש בארצות המקור של חומרי גלם, בעיקר הטבעיים. מערך הרכש הגלובלי יתרום גם הוא לשיפור נוסף ברווחיות פרוטרום."
 
"פרוטרום ממשיכה לשמור על רמת נזילות גבוהה ועל מינוף שמרני, עם יחס חוב נטו ל-EBITDA  של 2.1, המתבססים על תזרים מזומנים חזק מפעילות שוטפת. מבנה ההון האיתן שלנו והתזרים החזק שאנו משיגים מאפשרים לנו להמשיך ליזום ולנצל הזדמנויות רכישה בהסתמך על צנרת הרכישות החזקה והאיכותית שלנו.
 
"אנו משוכנעים כי הצמיחה האורגנית המהירה והרווחית והרכישות האסטרטגיות שביצענו, בשילוב עם המשך השיפור בתמהיל המוצרים, התמקדותנו במוצרים טבעיים ובריאים בהתאם לדרישות מליארדי צרכנים ברחבי העולם, ההתרחבות הגאוגרפית בצפון אמריקה ובשווקים מתעוררים בעלי שיעור צמיחה גבוהים והפעולות שאנו נוקטים לאופטימיזציית המשאבים שלנו, תוך מימוש אפשרויות ה-Cross Selling  הרבות והחסכונות התפעוליים הגלומים ברכישות, בניית מערך רכש גלובלי וצנרת חזקה של רכישות אסטרטגיות סינרגטיות נוספות, יתמכו בהמשך מסע הצמיחה הרווחי שלנו גם בשנים הבאות ולהשגת היעדים האסטרטגיים שלנו - מכירות של לפחות 2 מיליארד דולר, עם שיעור EBITDA של מעל 22% בפעילויות הליבה שלנו, עד שנת 2020".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פרוטרום
  מאיר 22/11/2016 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחזיק כבר שנתיים כ- 40% רווח . וישן טוב .
  סגור
 • למה יורדתjQuery203005613414663821459_1479812270985?
  דניאל 22/11/2016 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דוחות חזקים.רווח יפה.חברה טובה...אבל יורדת?
  סגור
 • 2.
  דיוודנד
  דן 22/11/2016 10:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה עם המשקיעים ?
  סגור
 • 1.
  פרוטרום חברה מעולה
  יאיר 22/11/2016 09:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  תענוג לראות איך פרוטרום ממשיכה להתקדם ולהשתפר בצורה כל כך עיקבית ניהול מעולה של יהודאי ואסטרטגית צמיחה חכמה.
  סגור