העלאת דרוג לשופרסל: "תכנית ההתייעלות מניבה פרי"

 |  (3)
שופרסל איציק אברכהן, צילום: סיון פרג'
סוכנות הדירוג מעלות העלתה היום את הדירוג של רשת שופרסל הבורסאית מרמה A מינוס ל-A פלוס. תחזית הדירוג יציבה.
במעלות כותבים כי לפי הדו"חות האחרונים של שופרסל עולה כי תכנית ההתייעלות נותנת אותותיה: "החל משנת 2014 שוקדת הנהלת החברה על הטמעת תכנית התייעלות אסטרטגית הכוללת סגירת סניפים לא רווחיים, צמצום כח עבודה, הרחבת סל המותג הפרטי, חיזוק פלטפורמת האון-ליין ושיפור תנאי הסחר מול הספקים. לדעתנו תוצאות הרבעונים האחרונים מראות כי התכנית מניבה פרות, כמתבטא בשיפור הפרמטרים התפעוליים וביחסי כיסוי משופרים לעומת היחסים שהוצגו בתחילת יישום התכנית". במעלות כותבים כי שופרסל תוכל לשמור על הפרמטרים הללו בטווח הקרוב והבינוני, לא רק בשל אירועים חד פעמיים כמו נפילת מגה, אלא הודות למהלכים הפנימיים.
"בתרחיש הבסיס אנו מעריכים כי שיעור ה-EBITDA המתואמת מההכנסות יעמוד על 8% ואף מעט יותר מכך, לעומת 5.2% ב-2014, עת החלה החברה ליישם את התכנית האסטרטגית שלה", הוסיפו במעלות.
בנוגע למתחרים, כותבים במעלות: "לגבי הטווח זמן הקרוב, אנו מניחים כי השחקן השני בגודלו בשוק, יינות ביתן, שרכש את פעילות מגה, יידרש להשקיע משאבים רבים במיזוג החנויות". בנוסף, מציינים במעלות, כי יינות ביתן מחויבת להסכמי שכירויות הקיימים שאותם אין ביכולתה להוזיל.
מנגד, במעלות מעריכים כי התחרות בענף תימשך וייתכן שאף תתגבר במידת מה בשנים 2018-2017, כאשר חברת יינות ביתן תשלים את מיזוג חנויות מגה. "תחרות כזו בעיקר צפויה להתבטא ברשתות הדיסקאונט. גם אם תחול שחיקה מתונה ברווחיות הגולמית של שופרסל בהשוואה לתוצאות הרבעון השני של 2016, אנו מעריכים כי היא תוכל לשמור על יחסי המטרה של הדירוג הנוכחי".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חה חה חה ... גניבות עובדים ולקוחות. (ל"ת)
  שוקי 20/09/2016 12:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  ירושלים
  שלום 20/09/2016 11:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עבודה בענים
  סגור
 • בעוד מספר ימים יתחילו לאסוף מזון למזקקים.
  הפילוסוף אפלטון .... 20/09/2016 12:20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  איך מייצרים תוך 3 ימים "אלפי ארוחות חג" מעשרות אלפי בקבוקי שמן, טונות של סוכר וקמח, עשרות אלפי אריזות פסטות , עשרות אלפי צנצנות ממרחי שוקולד יש לי הרגשה, שזה חוזר בעיסקה סיבובית או שמוצא דרכו למכולות משני עברי הקו הירוק. ----- מי שמע מי מכיר מי מכיר מישהו שקיבל "ארוחת חג"??? מי משמע או מכיר מישהו ששמע שמאן דה הוא קיבל .......
  סגור