קסטרו רוכשת עד 50% מקבוצת החברות הודיס, קרולינה למקה טופ טן ואקססורייז

 |  (6)
גבי רוטר, צילום: דודי חסון
חברת קסטרו מדווחת היום לבורסה באופן רשמי כי חתמה על הסכם לרכישת 26.4% מהון המניות של קבוצת החברות: הודיס, טופ טן, קרולינה למקה ואקססורייז. לחברה ניתנה האופציה להגדיל אחזקתה בקבוצת החברות ל-50%.
במסגרת העסקה ישולמו לחברות הנרכשות 21.25 מיליון שקל תמורת הקצאת המניות, 53.75 מיליון שקל במזומן לבעלי המניות המוכרים תמורת הרכישה ובנוסף, תקצה החברה לחלק מבעלי המניות המוכרים 266,500 מניות רגילות של החברה.
 
עוד דיווחה קסטרו כי , קבוצת החברות העניקה לקסטרו אופציה לרכישת מניות נוספות, אשר תהוונה, יחד עם המניות הנמכרות, 50% מהון המניות. תמורת המניות הנרכשות תחת האופציה, תשלם החברה במועד מימוש האופציה סך כולל של 100 מיליון שקל, מתוכו 21.25 מיליון שקל לחברה ו- 78.75 מיליון שקל לבעלי המניות המוכרים.
גבי רוטר מנכ"ל משותף קסטרו: "אני שמח להודיע היום על רכישת 26.4% מקבוצת החברות שמונה את קרולינה למקה, הודיס, טופ טן ואקססורייז. הרכישה מהווה צעד חשוב בהמשך התרחבותה של  קסטרו. כחברה שמובילה את שוק האופנה בישראל אני מוצא בשותפות עם קבוצת החברות פוטנציאל גדול שיאפשר לנו צמיחה נוספת מעבר לצמיחה הצפויה בקסטרו בשנים הבאות. קסטרו רוכשת בכך מנועי צמיחה חדשים, חברות שנמצאות בתחום עיסוקה של קסטרו, אופנה ולייף סטייל, העוסקות במוצרים שהם משלימים לפעילות קסטרו."
יוסי גביזון, מנכ"ל קבוצת החברות הודיס, טופ טן, קרולינה למקה ואקססורייז ומבעלי השליטה בקבוצה: "כל חברי בקבוצת החברות רואים בקסטרו שותף אסטרטגי לשנים רבות. אנו גאים על העסקה ועל שיתוף הפעולה העתידי עם קבוצת קסטרו. אין לי ספק ששילוב ביננו לקבוצת קסטרו הוא שילוב מנצח". 

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קסטרו מעלים מצגת למאיה, כדי להסביר את העיסקה
  dw 28/08/2016 14:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העסק שהם קונים ייצר 12 מלש"ח נקי במחצית 2016, מתוכם 9 (75% !!!) זה המשקפיים. בהנחת רווח שנתי מייצג של 20 מלש"ח (נראה כי רווחיות המשקפיים חריגה וקשה להניח שהנוכחית מייצגת) רכישה לפי 350 מלש"ח מגלמת מכפיל 17. זול זה לא. באם יסתבר שהפרזנטורית אכן אופנתית לרגע ובעוד 5 שנים אף אחד לא יזכור מי היא היתה (שירז טל? גלית גוטמן?), ונגיד שהרווח יחתך בחצי, ל 10 מלש"ח, הרי שמדובר במכפיל 35. זה כבר ממש ממש יקר. למי שנראה ש 20 שנתי זו הנחה מחמירה מדי אפשר להפנות לביצועי הודיס. ב 2014 עשו 9, ב 2015 צמחו פנטסטי והכפילו ל 18 אבל... במחצית 2016 עשו... 2.4 אאוץ' :-( אז אפשר להבין מדוע בר רפאלי מוכרת. קצת פחות ברור מדוע קסטרו קונה. המשך הרכישה תהווה בעיקר (80%) אקזיט במזומן לבר רפאלי ויוסף גביזון, ורק מעט (20%) הזרמת הון פנימה. הם חייבים להציג צמיחה כדי להצדיק את הרכישה הזו. קסטרו מספרים על סינרגיה, כמו טבע. זה אכן יכול להיות, אבל טבע פירטו בהרחבה בנושא הזה ונימקו אותו, וזה אכן שיקול מהותי ברכישה (בלי הסינרגיה כל העסק יצא יותר מדי יקר, עם סינרגיה יצא סביר).
  סגור
 • המשך הסינרגיה
  dw 28/08/2016 14:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פחות ברור כמה סינרגיה תהיה כאן. במצגת לא רושמים. מה? מבקשים מאיתנו לסמוך על המילה שלהם (וביצועי הנהלת קסטרו לאורך השנים, איך לאמר בעדינות? אינם מי יודע מה), או על זה שבר רפאלי תחזיר למשקיעי קסטרו את הכסף אם יסתבר שהיא מכרה להם סחורה במחיר מפולפל מדי? אם בר ויוסף יסכימו להחליף את המזומנים במניות קסטרו, עם תקופת נעילה של 5-10 שנים, או אז המשקיעים יוכלו להיות רגועים יותר שלא מוכרים להם סחורה במחיר מופקע.
  סגור
 • 1.
  האם וורן באפט היה מבצע את העיסקה?
  dw 28/08/2016 12:03
  הגב לתגובה זו
  2 1
  רכישה בעייתית. ישנו חשש מרכישת מותג המתבסס על פרזנטור(ית) בשר ודם. מחר בבוקר, חס וחלילה, הפרזנטור יהרג בתאונת דרכים, מה לעשות? קורה, או סתם יזדקן ולא יעניין יותר את הקהל. קשה לי לראות את וורן באפט קונה מותג אופנתי של 5 דקות, שהיום קיים ומחר נעלם. אתמול בר רפאלי היתה צעירה נחשקת. היום היא כבר אמא ויורדת בעניין הציבורי (גל גדות עולה חזק) ומחר בקושי יזכרו מי זו. מה לעשות? מזדקנים. ע"ע שירז טל וגלית גוטמן. מישהו זוכר פעם שהיתה כאן מישהי בשם נינט? לא אישי נגד בר. קסטרו היא חברה ציבורית ומדובר בביקורת פיננסית מקצועית. רק תראו את הביקורת על הרכישה היקרה של אלרגן ע"י טבע, ושמה אין תלות במותג רגעי. אם אפשר לצלוב את ארז ויגודמן וטבע על רכישה לא זולה אז אין סיבה לא לבקר את המהלך של קסטרו.
  סגור
 • ועל זה נאמר מה קשור
  אחד 28/08/2016 12:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם הניתוח שלך מתבסס על מי הפרזנטור של החברה זה רק מראה כמה אין לך הבנה בעסקים ובעסקאות רכישה. נקודה.
  סגור
 • נסה לעניין את וורן באפט במכפיל 17-35
  dw 28/08/2016 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  איך לאמר בעדינות. שיהיה לך הרבה בהצלחה. אם אינני טועה ישכר של ורטהיימר, שזה עסק "טיפה" יותר יציב ממותג משקפיים אופנתי ל 5 שניות במחיר מנופח, עם חסמי כניסה חזקים בהרבה, מכר לבאפט את העסק שלו במכפיל חד ספרתי. כדאי מאד שבר רפאלי תביא צמיחה וביצועים טובים במשך הרבה שנים מהיום, אחרת היא משחילה את ציבור משקיעי קסטרו.
  סגור
 • יתכן
  dw 28/08/2016 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאזרח וכצרכן נראה לי, ההדיוט, כי זהות הפרזנטור הוא מרכיב חשוב במותג המשקפיים והאופנה. זה מה שמראים בחנויות ובפרסומות. הרקורד של הנהלת קסטרו לאוך השנים נראה כלא מוצלח באותה מידה כמו זה של טבע, ואם ארז ויגודמן חטף ביקורת אנליסטית על רכישת מיילן, ולאחר מכן אלרגן (ולא על איכות החברה אלא על תמחורה), הרי שנראה אין מקום להיות ספקנים פחות כלפי הנהלת קסטרו. זה המקום להזכיר כי מניית טבע ירדה עשרות אחוזים מאז ההודעה, כך שהספקנות נראית לגיטימית. אתה יותר ממוזמן לנתח את העיסקה ולהסביר מדוע היא אטרקטיבית לבעלי מניות קסטרו. אחרי הכל כאן זה ביזפורטל, אתר פיננסי, ומה שמעניין כאן את הקוראים זה הערך לבעלי מניות קסטרו מהציבור.
  סגור