ברקע לירידות במניות הטכנולוגיה, בבית ההשקעות ג'פריס יוצאים באזהרה חמורה

|
שימו לב

מניות ה-FANG רושמות תיקון חד בשבוע האחרון, לאחר שעד יום שישי האחרון הן ביצעו ראלי של לפחות 30% במחירן מתחילת השנה כ"א. ברקע למומנטום השלילי במניות הטכנולוגיה, בג'פריס, אחד מבתי ההשקעות הבולטים בארה"ב, יצאו היום בסקירה מדאיגה מאוד של התחום. על פי שון דרבי, אנליסט המניות של החברה, הראלי שביצעו מניות הטכ' מתחילת השנה, נושא דמיון ברור לראלי שרשמו מניות האינטרנט בשנות ה-90 המאוחרות.
 
על פי דרבי, שתי התקופות המוזכרות התאפיינו בריביות נמוכות ואינפלציה חלשה, לצד שוק טכנולוגי משגשג ופופולארי. אם כי בטווח הארוך, המרכיבים הללו גרמו ל  מפח נפש של המשקיעים עם התפוצצות בועת הדוט.קום. 
 
נציין כי ערב המסחר הנוכחי מהווה את  יום הרביעי מתוך חמשת ימי המסחר האחרונים בהם מניות הטכנולוגיה רושמות ירידות. נזכיר כי חמש המניות הללו אחראיות ל-55% מהתשואה בנאסד"ק השנה ו-40% מהתשואה במדד ה-S&P500. כלומר שינוי כיוון בהן יגרור את השוק כולו למהלך תיקון. 
 
דרבי גם מסמן האינדקטור העיקרי שידחוף את שוק הטכנולוגיה לתיקון משמעות. על פי דרבי "עם הכניסה לשנות האלפיים, הבנק המרכזי בארה"ב בחר להעלות את הריבית בקצב מהיר יותר, מה שהביא לביטול האשראי הזול בארה"ב ולהתפוצצות הבועה הטכנולוגית".
 
בנושא זה נציין כי אתמול, הבנק המרכזי בחר להעלות את הריבית האמריקנית לשיעור שבין 1% ל-1.25%. כמו כן, בנאום המקדים של מסע"ת טענה יילן, כי עוד השנה הפד' מתכוון לנקות את מאזניו ולמכור את האג"ח שברשותו ונאמד ב-4.5 טריליון דולר. המשקיעים הפרטיים מצדם יצטרכו להתמודד עם כוונה זו שאמורה להביא לירידה בערך האג"ח ולהעלות את הריבית דה פאקטו בשוק. נשמע מוכר? 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות