לא עוצרת: נטפליקס טסה היום 15% בניו יורק לאחר הדיווח המרשים אתמול

ענקית הסטרימינג ממשיכה לרכב על גב השור ומזנקת היום 15% בוול סטריט לאחר שדיווחה על תוצאותיה והפתיעה בענק
 | 
סוחרים
מניית ענקית הסטרימינג, נטפליקס, ממשיכה לרכב על השור ומזנקת ביום המסחר הנוכחי 15% במחזור מסחר של 8 מיליון מניות. העליות של היום לא מפתיעות כלל לאחר שביום האתמול המניה הציגה את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2013 והצדיקה את התואר "המניה של 2013".

החברה דיווחה אתמול על שורה תחתונה מצויינת כאשר הרווח למניה זינק ל-79 סנט - גבוה בהרבה מהצפי המוקדם שדיבר על 66 סנט בלבד. השורה עליונה מספרת סיפור דומה כאשר טיפסה ל-1.175 מיליארד דולר - בדומה לצפי המוקדם. ברבעון המקביל אשתקד, החברה דיווחה על הכנסה של 1.02 מיליארד דולר.

אבל הנתון המעניין שניתן לדלות מהדוחות הוא העמידה ביעד אותו הציבה החברה. החברה השיגה תרומה שולית של 23.4% לעומת 23.2% ובכך ניפצה את המטרה שהייתה עליה של 4% במדד הרווחיות המדובר. לא רק שהחברה עקפה את הצפי היא עקפה אותו ב-20 נקודות בסיס. (נקדות בסיס אחת שווה למאית נקודת האחוז). פער התרומה המדובר מחושב על ידי חילוק התרומה בהכנסות (נזכיר כי תרומה בחשבונאות ניהולת מתייחסת להכנסות פחות הוצאות משתנות).

ברבעון השלישי של 2013 נטפליקס הודיעה כי היא מצפה לגידול של 2 מיליון מנויים ברבעון הרביעי. בפועל נוספו בשלושת החודשים שנסתיימו בדצבר 2014 - 2.3 מיליון מנויים. באשר לרבעון הראשון של 2014, החברה צופה כי יחול גידול של 3.85 בסה"כ המנויים. 2.25 מיליון מהמנויים יתווספו מהשוק המקומי כאשר 1.6 יתווספו משאר הגלובוס. לנטפליקס 44 מיליון מנויים בסה"כ.

בשנת 2013 נטפליקס לקחה הביתה את התואר המכובד, המזנקת המשמעותית ב-S&P500 לשנה. מניית חברת הסטרימינג עלתה בלא פחות מ-310% ושלשה את שוויה. במהלך 2013, האנליסטים מוול סטריט הכתירו את המניה כמניית ברורה אבל חדשות לבקרים זרמו נתונים מהחברה כי לעליות ולמומנטום אין שום קשר ומנוע הצמיחה הוא איתן.

נזכיר כי בתחילת החודש המצב לא היה ורוד. בנק ההשקעות, מורגן סטנלי, הוריד את ההמלצה למניית החברה ל"". האנליסטים בבנק יחסו את השינוי לתחרות הגוברת בעולם הסטרימינג כאשר נוצרת סכנה לשחיקה ברווחיות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה