פקיעה זריזה ביותר בת"א: 750 מיליון שקל זזו תוך 22 שניות בלבד

אופציות המעו"ף פקעו בירידה של 0.85%. איתמר עדן מקריפטונייט: "הסיפור של הפקיעה הוא הוא שהשלב הרנדומאלי נגמר אחרי 22 שניות בלבד"
|
פקיעה זריזה ביותר בת"א: 750 מיליון שקל זזו תוך 22 שניות בלבד

מדד המעו"ף נסחר במהלך השבועיים האחרונים בתנודתיות שיא, כזו שלא הורגשה גם בימי מלחמת לבנון. סטיות התקן הגלומות זינקו לאחרונה ויצרו תכונה רבה בקרב שחקני המעו"ף.

מסלקת הבורסה הודיעה היום כי מדד המעו"ף פקע ברמה של 868.92 נקודות ומחזור הפקיעה הסתכם ב-750 מיליון שקל בלבד. "אחרי חודש של טלטלה בשווקים, ציפינו לפקיעה סוערת יותר, אך המחשב "חתך" את הסוחרים מוקדם מהצפוי", אומר היום איתמר עדן, מנהל ההשקעות הראשי של קרן הגידור קריפטונייט .

"הסיפור העיקרי של פקיעת ספטמבר", אומר עדן "הוא שהשלב הרנדומאלי נגמר אחרי 22 שניות בלבד. ככל הנראה, היו אינטרסים בפקיעה שיגולגלו לחודש הבא, מפאת חוסר הזמן. מי שלא הספיק לקנות או למכור היום מניות, יאלץ להתכסות רק בחוזה הבא".

"חודש ספטמבר היה חודש מאוד קשה למוכרי האופציות. שחקנים רבים הפסידו הרבה מאוד כסף. נזכור כי השבוע התחיל בעליה של 8.5% ביום ראשון, וזאת לאחר ירידה רצופה של 18% במהלך החודש", מדגיש איתמר עדן מקריפטונייט.

"אין ספק כי זהו אחד החודשים הקשים שנרשמו לשחקני האופציות. ביומיים האחרונים סטיית התקן גילמה תנודה של כ-2.5% 3% ליום ולכן ימים אלו היוו נחמה פורתא למי שמכר פרמיות, לדוגמא, אתמול בשעה 17:00 לערך, אוכף בכסף עמד על 1,600 שקל, גבוהה מאוד לכל הדעות, היום הוא פקע ב- 100 שקל. כלומר רווח של 1500 שקל לאוכף", מסכם עדן.

במבט לחודש הקרוב אומר עדן כי "מאוד מפתה כרגע למכור אוכפים ושוקת, הרבה מוכרים פרמיות אבל הסיכון עדיין נותר גבוה".

בקבוצת אקספרט פיננסים, ציינו כי ציפיית הסוחרים לפקיעה הנוכחית, הייתה להזרמת היצעים גדולים מצד פעילים שקנו מניות ת"א 25 כנגד חוזים, ולא הצליחו למכור את הפוזיציה ברווח עד לפקיעה.

"החששות התבדו כשההיצעים לא הופיעו. כתוצאה מכך, התזוזה במדד הייתה יחסית נמוכה. נתון מעניין שנראה בפקיעה הוא שמסחר הפתיחה שמתקיים בין 9:45 לבין 9:50 בבוקר, נקטע באופן אקראי ע"י מחשב הבורסה לאחר 22 שניות בלבד. ייתכן והדבר מנע הזרמת היצעים שתוכננה לדקות האחרונות" כך סיכמו באקספרט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות