הדולר מתחזק ברקע לירידות: "המשקיעים בורחים לנכסים בטוחים והמרויח הגדול הוא הדולר"

הסנטימנט השלילי מחזק את הדולר שעולה גם מול השקל ברקע להשארת הריבית על כנה והירידה בציפיות העתידיות
(getty images israel)

יום המסחר בשער החליפין מתנהל בהמשך ההתחזקות של המטבע האמריקני שנהנה מהאווירה הפסימית בשווקי המניות בעולם. הדולר מתחזק מול רוב המטבעות המובילים כשגם מול השקל רשם המטבע עליות ושערו היציג נסגר בעלייה של 0.3% לרמה של 3.733

כוונות הממשל בסין להטיל מגבלות נוספות על הכלכלה במטרה לרסן את האינפלציה המשתוללת , הודעת הממשלה ביפן על העלאת יחס הלימות ההון של הבנקים הגדולים והחששות מתוכנית הרפורמה הבנקאית של אובמה, מביאים את המשקיעים בעולם לזנוח את האפיקים המסוכנים ולברוח לקרקע יציבה ובטוחה. ברקע לכך מתחזק הדולר מול המטבעות המובילים כשגם היין נהנה מהסנטימנט השלילי ורושם עליות בשערו.

"הדולר צפוי להינות מההורדה האפשרית של אופק הדירוג של יפן", כך מסר לבלומברג פעיל בכיר בשוק המט"ח בטוקיו. "אין ספק כי המנצח הגדול היום הוא הדולר שמתחזק לאור חששות המשקיעים שבורחים לנכסים בטוחים יותר ודוחפים את הביקושים למטבע".

בהתאם לכך נסחר הדולר בעליות מול המטבעות המובילים. מול האירו מטפס המטבע לרמה של 1.40 כשגם מול הפאונד רושם הדולר עליות חדות ונסחר בשער של 1.613. היין נהנה מעט מהסנטימנט השלילי ומתאושש מול הדולר לרמה של 89.64.

בזירה המקומית נסחר הדולר באותה אווירה חיובית כאשר ברקע למסחר במט"ח עומדת החלטת נגיד מאתמול להותיר את הריבית במשק בחודש פברואר ברמה של 1.25%. החלטה זו של פישר תאמה את ציפיות השוק שהעריכו כי לאחר שתי העלאות , נגיד בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה כשמאז השפל בשיעור הריבית שעמד על 0.5% העלה הנגיד את ריבית בנק ישראל שלוש פעמים.

בהתאם למגמה העולמית רשם המטבע האמריקני עליות של 0.3% מול המטבע המקומי ושערו היציג נקבע ברמה של 3.733 שקל. האירו עם זאת ממשיך עם הפנים כלפי מטה ולאחר תיקון קל חוזר להיזחר בירידות. היום נחלש המטבע האירופאי ב-0.26% ושערו היציג ננעל ברמה של 5.259.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות