דירוג הקרנות בקונצרני: 1.5 מיליארד שקל זרמו לאפיק, אפסילון במקום הראשון

מדדי התל בונד המשיכו בחודש יולי את מסע העליות, הקרנות בהתאם המשיכו לגייס. Bizportal בדק את התשואות של הקרנות הגדולות בענף. בכתבה - טבלת 10 הקרנות בעלות התשואה הגבוהה ביולי
|
דירוג הקרנות בקונצרני: 1.5 מיליארד שקל זרמו לאפיק, אפסילון במקום הראשון

חודש יולי היה חודש חזק בבורסה בת"א והמדדים רשמו עליות שערים חדות. מדד המעו"ף הוביל עם עלייה של 5.28%, מדד ת"א-75 פיגר מאחור עם עלייה של 1.24% ומדד התל בונד 60 רשם עלייה של 1.33% ובכך המשיך במסע העליות הגדול שלו.

למעשה, מדד התל בונד השלים 12 חודשים חיוביים מתוך ה-14 האחרונים ומתחילת השנה רשם המדד עלייה מכובדת של 8.33%. בהתאם, האפיק הקונצרני הינו פופולרי מאוד בחודשים האחרונים בתעשיית הקרנות ובמיוחד בחודש יולי, שהיה חיובי ביותר לקרנות הנאמנות בכלל ולאפיק המתמחות באג"ח חברות ואג"ח כללי בפרט. בסה"כ הוזרמו לא פחות מ-1.5 מיליארד שקלים בחודש האחרון לקרנות הקונצרניות, זאת מתוך גיוס כולל של 2.45 מיליארד שקלים בתעשיית הקרנות.

למדור קרנות נאמנות

בהתאם למגמה, Bizportal ראה לנכון לבדוק את התשואות בחודש יולי בקרנות הגדולות בתחום חברות וכללי. בבדיקה נלקחו קרנות המנהלות 200 מיליון שקלים ויותר. בתעשייה יש כ-65 קרנות קונצרניות העונות על תנאי זה ומנהלות למעלה מ-200 מיליון שקלים. להלן העשירייה הראשונה מבחינת התשואות לחודש יולי.

את המקום הראשון בטבלה תופסת "אפסילון אג"ח כללי", קרן שמנהלת 200.6 מיליון שקלים ורשמה עלייה חודשית של 2.7%. במקום השני נמצאת קרן "פסגות ביטא 20/80" של בית ההשקעות פסגות, קרן המנהלת נכסים בהיקף של 337.8 מיליון שקל. במקום השלישי, נמצאת קרן נוספת של אפסילון, "אפסילון אג"ח פרימיום" שרשמה עלייה של 2.54%, הקרן מנהלת נכסים בהיקף של 275 מיליון שקל.

הקרנות הגדולות מבחינת היקף נכסים בעשירייה הראשונה הן של בית ההשקעות אי.בי.אי, קרנות אלו תופסות את המקומות הרביעי והעשירי. קרן "אי.בי.אי גיא" שנמצאת במקום הרביעי ומנהלת כ-667 מיליון שקל השיגה חודשית של 2.47%. קרן "אי.בי.אי. אג"ח ללא מניות" שסודרת את העשירייה השיגה תשואה של 2.03% בחודש יולי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות