אבוג'ן מזנקת 9% ברקע להתקדמות השת"פ עם מונסנטו

 | 
בתחום הזרעים
חברת אבוג'ן הדואלית (סימול: EVGN), הפועלת לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים, הודיעה היום (ג') כי השיגה אבן דרך משמעותית בשיתוף הפעולה עם חברת מונסנטו בתחום מחלות צמחים, עם הצגת תוצאות חיוביות לעמידות לפטריית הפוזריום בגנים שאבוג'ן גילתה. בנוסף, אבוג'ן הודיעה על השלמת שלב גילוי הגנים בשיתוף הפעולה בין החברות בתחום יבול ועקות סביבה המתמקד בתירס וסויה.
מניית  אבוג'ן +2.81% אבוג'ן 542 +2.81% אבוג'ן בסיס:527.2 פתיחה:527.2 גבוה:589 נמוך:525.5 תמורה:1,801,149 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת 9% במחזור מסחר של 2.1 מיליון שקל - פי 7 מהמחזור היומי הממוצע בחודש האחרון.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
תוכנית שיתוף הפעולה למחלות צמחים מתמקדת בגילוי גנים הצפויים לספק עמידות למחלת ה-stalk rot הנגרמת על ידי מינים שונים של פטריית הפוזריום. פוזריום הינה משפחת פטריות הגורמת לנזקי יבול ברבים מהגידולים העיקריים בעולם, ביניהם תירס וחיטה. לפי ההודעה, גנים שנתגלו על ידי אבוג'ן הציגו בהצלחה עמידות לפוזריום במבדקי וולידציה בצמחי מודל, כשהגנים שתועדפו כמובילים מתקדמים כעת למבדקים בתירס בחברת מונסנטו.
בנוסף, אבוג'ן הודיעה שבשיתוף הפעולה עם מונסנטו בתחום יבול ועקות סביבה הממוקד בפיתוח זרעים בעלי תכונות משופרות בעיקר לתירס וסויה, החברה השלימה בהצלחה את שלב גילוי הגנים וכעת שיתוף הפעולה יתמקד בקידום גנים נבחרים אל מבדקים נוספים בצנרת פיתוח המוצר של מונסנטו. במהלך שלב גילוי הגנים, שהושלם לאחרונה, אבוג'ן זיהתה כ-4,000 גנים שצפויים להיות מקושרים עם תכונות צמחים בודדות.
עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן: "אנו מרוצים מאד ושמחים להודיע על תוצאות חיוביות אלו בתוכנית שלנו לעמידות למחלות בתכונות זרעים, ובהשלמתו, כמצופה, של שלב גילוי הגנים בתוכנית לשיפור יבול ועקות סביבה עם מונסנטו. התקדמות זו שבה ומדגימה את הכוח והוורסטיליות של פלטפורמת החיזוי הייחודית שלנו. הדבר החשוב ביותר הנו, שאנו בטוחים שההתקדמות המתמשכת במגוון התחומים במסגרת שיתוף הפעולה עם מונסנטו, המשלב את יכולותינו עם יכולות הפיתוח והמסחור העולמיות של מונסנטו, תוביל אל פיתוח מוצרים חדשניים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה