דיסקונט סגר שנת מעבר: מהלכי ההתייעלות הובילו לרווח זניח ברבעון הרביעי

בנק דיסקונט עבר ברבעון הרביעי מהלכי התייעלות אשר שחקו את הרווח הנקי ל-5 מיליון שקל. בנטרול אלו - היה מציג הבנק רווח של 186 מיליון שקל ברבעון הרביעי
|
לילך אשר קפלינסקי, צילום: רון קדמי; יח"צ

בנק דיסקונט פרסם הבוקר (ב') את תוצאותיו הכספיות לרבעון הרביעי של שנת 2014 ולשנה כולה. את השנה החולפת סגר הבנק עם צניחה של 32% ברווח הנקי ל-596 מיליון שקל.

בבנק מציינים שבנטרול שינויים בעתודה לפיצויים, נטרול ההפרשה למכירת פעילות של DBLA היה הבנק מציג רווח של 918 מיליון שקל, גידול של 5% לעומת הרבעון המקביל. ברבעון הרביעי של שנת 2014 הציג הבנק רווח נקי זניח בשיעור של 5 מיליון דשקל. בנטרול השינויים לעיל היה מציג הבנק רווח רווח נקי של 186 מיליון שקל. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בנק דיסקונט נחשב לאחד הבנקים החלשים במערכת הבנקאית. בשבועות האחרונים ביצע הבנק מספר מהלכים לחיזוק האיתנות הפיננסית כשמכר נתח ממניות הבנק הבינלאומי שבו הוא מחזיק. בנוסף, דיסקונט השלימה ברבעון הרביעי מהלך של פרישה מוקדמת של כ-400 עובדים אשר תבוא לידי ביטוי בשנה הקרובה. 

ברבעון הרביעי של השנה רשם הבנק הכנסות ריבית על סך 1.04 מיליארד שקל, ירידה של 3% לעומת הרבעון המקביל. כמו כן נרשמה הפרשה יחסית גבוהה לחובות מסופקים בהיקף של 84 מיליון שקל. ברבעון שחלף היקף ההוצאות התפעוליות זינק ב-14% ל-1.77 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות