התוצאות של כיל יפורסמו ביום רביעי - זה מה שצופים בבנק ירושלים

"התסריט אליו אנחנו שומעים בשבוע אחרון, לפיו הסינים לא יחתמו על חוזה ב-2015 הוא לא פחות מרעידת אדמה בשוק האשלג"
|
דשנים, צילום: סיון פרג'; יח"צ

חברת כיל -1.6% כיל 1,293 -1.6% כיל בסיס:1,314 פתיחה:1,295 גבוה:1,301 נמוך:1,261 תמורה:48,207,841 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מקבוצת חברה לישראל -3.75% חברה לישראל 49,020 -3.75% חברה לישראל בסיס:50,930 פתיחה:49,400 גבוה:49,860 נמוך:48,070 תמורה:13,423,313 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  תדווח ביום רביעי (11.2) בצהריים על התוצאות לסיכום הרבעון האחרון לשנת 2014 וסיכום השנה החולפת כולה. האנליסט יונתן קרייזמן מבנק ירושלים ברוקראז' מספק תחזית ומעניק למניה המלצה של "תשואת שוק" עם מחיר יעד של 31 שקלים למניה. שער הבסיס הבוקר של מניית כיל 29.43 שקלים.

יונתן קרייזמן: "למרות שהדוחות של פוטאש ומוזאיק מהווים בדר"כ אינדיקציה טובה לדוחות של כיל, הרבעון של כיל יראה פחות טוב מהמתחרות. הסיבה המרכזית לכך היא עיצומים שהיו במהלך הרבעון, בעיקר במפעלי ים המלח. בנוסף, יתר הפעילויות של כיל נמצאות גם כן בתקופה לא טובה ומכאן גם תוכנית ההתייעלות שיזמה החברה והעיצומים של העובדים".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

שוק האשלג (potash) - מקור ההכנסות הגדול של חברת כיל

"אנו צופים במגזר האשלג הכנסות של 342 מיליון דולר ורווח תפעולי של 208 מיליון דולר. אנו צופים מחיר אשלג של 326 דולר לטון וכמויות מכירה של 1.05 מיליון טון. 

כיל מפיקה אשלג מים המלח וכורה ומפיקה אשלג ומלח ממכרות תת קרקעיים בספרד ובאנגליה. חברת כיל דשנים מעבדת את האשלג לסוגיו ומשווקת אותו ברחבי העולם. מכירות האשלג מהוות כשליש מההכנסות של כיל בהיקף של כ-2 מיליארד דולר בשנה.

לגבי שוק הפוספטים, מסביר קרייזמן כי "אנו צופים רווח תפעולי של 29 מיליון דולר. לאחר ההתייעלות שכללה פיטורי עובדים, מדובר בשיפור לעומת הרבעון השני, אך ירידה לעומת הרבעון השלישי עקב עונתיות". נזכיר ששיעור העלייה השנתי הממוצע של צריכת דשני הפוספט בעולם עומד על 3.5%.

כיל מוצרים תעשייתיים

כיל מוצרים תעשייתיים מייצרת ברום אלמנטארי, מתמיסה הנוצרת כתוצר לוואי של תהליך ייצור האשלג בסדום, ותרכובות המבוססות בעיקר על הברום. בנוסף, מייצרת כיל מוצרים תעשייתיים בישראל מוצרי מלח שונים, מגנזיה וכלור, מוצרים נוספים על בסיס זרחן באתרי ייצור בארה"ב ובגרמניה ומוצרים מבוססי כלור בארה"ב ובאירלנד. 

"החולשה בכיל מוצרים תעשייתיים נמשכת כבר מספר רבעונים. לפני שבועיים, המתחרה המרכזית, אלברמל, פספסה את ציפיות השוק להכנסות ב-6%. אנו צופים רווח תפעולי של 32 מיליון דולר ומצביעים על שיפור אפשרי ברבעונים הקרובים כאשר העלאות המחיר ששמענו עליהן לאחרונה יתחילו לקבל תוקף".

מוצרי תכלית

כיל מוצרי תכלית מנקה חלק מהחומצה הזרחתית החקלאית, המיוצרת בכיל דשנים, רוכשת חומצה זרחתית נקייה ממקורות אחרים וכן מייצרת חומצה זרחתית תרמית. החומצה הזרחתית המנוקה והחומצה התרמית משמשות לייצור מוצרי המשך בעלי ערך מוסף גבוה.

"אנו צופים מכירות של 345 מיליון דולר ורווח תפעולי 36 מיליון דולר עקב חולשה כללית ועונתיות שלילית חזקה ברבעון הרביעי. בסה"כ אנו צופים מכירות של 1345 מיליארד דולר ורווח למניה של 0.10 דולר למניה".

השורה התחתונה - מחיר המניה

מניית כיל הונפקה בבורסה הראשית בניו- יורק (סימול ICL) בספטמבר 2014 ומאז עלתה המניה בכ-6%. "הסיפור במניה נמצא פחות בתוצאות הכספיות ויותר באירועים שמסביב בסקטור. התסריט אליו אנחנו שומעים בשבוע אחרון, לפיו הסינים לא יחתמו על חוזה ב-2015 הוא לא פחות מרעידת אדמה בשוק האשלג. מנגד, חזרה אפשרית של ההודים לייבא כ-5 מיליון טון בשנה עשויה להיות התפתחות מעניינת מאוד, אם יכולת לקזז מהחולשה בכמויות המכירה בסין, אם אכן תהיה כזאת".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות