//

ראש בראש - אורנשטיין לשריג: "ביהמ"ש מצפה שהחלטותיו יכובדו"

מאבק חסר תקדים בין הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג, לביהמ"ש שמנע מינוי נאמן לכלל ביטוח
 | 
(3)
עודד שריג השופט איתן אורנשטיין, צילום: יחצ; אתר הרשות השופטת - מדינת ישראל
מאבק חסר תקדים בין הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר לבין בית המשפט המחוזי בת"א. השופט איתן אורנשטיין פרסם אמש סמוך לחצות החלטה המבהירה שוב כי אין למנות משקיף לחברת כלל כפי שדרש פרופ' עודד שריג. "בית המשפט מצפה כי החלטותיו יכובדו", כתב השופט אורנשטיין.

הרקע לפרשה: עלילות מכירת השליטה בחברת הביטוח מקבוצת אידיבי לרוכשים כאלה ואחרים ברחבי העולם. לבסוף הודיעה אתמול אידיבי כי איש העסקים ההונג קונגי Li Haifeng, העומד בראש JT CAPITAL על הסכם לרכישת 32% מ כלל עסקי ביטוח 0% כלל עסקי בי 5,910 0% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,910 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תמורת 1.5 מיליארד שקל לפי שווי של 4.6 מיליארד שקל.

לפני ההודעה המפתיעה של אידיבי פיתוח, בעלת השליטה (55%) בכלל החזקות עסקי ביטוח, על מציאת רוכש חדש - פרסם פרופ' שריג הודעה לפיה יו"ר רשות ני"ע לשעבר, משה טרי, ימונה לנאמן חברת כלל ביטוח. זאת בשל הרגישות הרבה בפעילות של חברת ביטוח, המנהלת מאות מיליארדי שקלים - כספי חוסכים.

פרופ' שריג כתב אתמול כי "לאור מצבה הפיננסי של קבוצת השליטה בכלל והמתווים להסדר חוב, לקבוצת השליטה אין אפשרות לממש את השליטה בכלל".

לאחר שפרופ' שריג פרסם את החלטתו אתמול בבוקר, פרסם השופט אורנשטיין החלטה מנוגדת במסגרת צו מניעה זמני - האוסרת על מינוי לחברת כלל ביטוח. כעת משתבר שמאוחר יותר שלח פרופ' שריג מייל למינוי נאמן תוך התעלמות מהוראת בית המשפט.

בתגובה פירסם אמש השופט אורנשטיין הבהרה שאינה משתמעת לשתי פנים: "נוכח מכתב הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מהבוקר, ובהמשך להודעת אי מייל שלו...אבהיר כי בהחלטתי מהיום הורתי במפורש שאם ימונה נאמן טרם מתן ההחלטה, אזי מינויו של הנאמן יעוכב...אין במסירת מסמכי העברת השליטה ויתר המסמכים כדי לאפשר ביצוע כל פעולות ואין במסירתם כדי לשנות את המצב שקדם למסירתם".

השופט אורנשטיין גולש מעט בהמשך החלטתו הקצרה לפסים אישיים ואומר כי "בחרתי בשלב זה, שלא להתייחס להודעת האימייל של הממונה, נספח ב' להודעת ההבהרה, ממנה עולה כי מאחר ונודע לממונה על כך שהוגשה בקשה לבית המשפט לעכב את המינוי, הוא בחר לדרוש ביצוע מיידי של הוראתו להעברת אמצעי השליטה, ולא להמתין להחלטת בית המשפט".

על בא כוח החברה להמציא החלטה זו לאלתר למשקיף, לממונה ולפרקליט המדינה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
  • 3.
    עו"ד גיסין וחבריו מרוויחים מספיק בהסדרי החוב
    מר שריג 22/08/2013 11:24
    הגב לתגובה זו
    0 0
    אני חושבת שמן הראוי לסיים סאגה בלתי פתירה זו.האם "נזכה" לעוד שנה של שכר לעו"ד?
    סגור
  • 2.
    חרגת מגבול הטעם הטוב.הקומוניזם נגמר. (ל"ת)
    לשריג 22/08/2013 11:21
    הגב לתגובה זו
    0 0
    סגור
  • 1.
    הרגולציה לא צריכה להתערב בכל פיפס! נמאס!
    די לרגולציה העודפת! 22/08/2013 10:25
    הגב לתגובה זו
    0 0
    בכל העולם יש שליטה בחברות ביטוח ללא "גרעין שליטה" (המצאה ישראלית מוזרה). הרגולטור צריך להפסיק להתערב בכל שטות ולחפש כותרות. מרוב רגולציה כבר אין שוק הון בישראל!
    סגור