ניצחון לבנק הפועלים: בית המשפט מינה כונס למניות אלביט הדמיה

השופט איתן אורנשטיין: "מוטי זיסר והחברות שבשליטתו לא עמדו בהתחייבויות כלפי הבנק, תוך העלאת אמתלות חסרות כל שחר"
|
(1)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
עליית מדרגה במאבק בין בנק הפועלים לבין מוטי זיסר - בית המשפט המחוזי בת"א מינה היום כונס נכסים למניות השליטה של חברת אירופה ישראל הפרטית בחברת אלביט הדמיה הציבורית. עו"ד גיורא ארדינסט יוכל לפעול בעוד 60 יום למכירת מניות אלביט הדמיה בכדי להחזיר חלק קטן מהחוב לבנק הפועלים.

מוטי זיסר חייב לבנק הפועלים באמצעות חברת אירופה ישראל כ-1 מיליארד שקל. להבטחת פירעון החוב ניתן לבנק שיעבוד עיקרי אחד - 48% ממניות אלביט הדמיה. לזיסר חוב נוסף של 18 מיליון שקל לבנק מזרחי-טפחות ובגינו שועבדו עוד 1.5% ממניות אלביט הדמיה.

"זיסר הודה בחקירתו שהחברה לא עמדה פעם אחר פעם בהתחייבויותיה"
השופט איתן אורנשטיין קבע כי "כונס הנכסים יפעל למימוש המניות בדרך
המיטבית ועל מנת למקסם את התמורה ממכירתן, וזאת יעשה בזהירות הראויה ובאופן מושכל, ותוך קבלת הוראות מתאימות מבית המשפט. להסרת ספק, אין בפסק הדין כדי להסמיך את כונס הנכסים למכור בשלב זה את המניות".

בית המשפט קיבל את טענות הבנק שפעל ללא דופי כלפי מוטי זיסר והחברות הפרטיות שבאמצעותן הוא שולט בחברת אלביט הדמיה הציבורית. "חרף זאת, לא השכילו החברות לעמוד בהתחייבויות כלפי הבנק, תוך העלאת אמתלות
חסרות כל , וכאשר זיסר אף הודה בחקירתו שהחברה לא עמדה, פעם אחר פעם, בהתחייבויותיה כלפי הבנק", נקבע.

82% בעד מתווה החברה להסדר חוב
לפני פרסום הכרעת הדין, פורסמו התוצאות של ההצבעה על הסדר החוב משבוע שעבר. תכנית החברה זכתה לרוב של כ-82% אם סופרים את הקולות בחלוקה לפי כל סדרת (כמו שהיה במקרה של דלק נדל"ן). אם מתייחסים לכלל קולות הנושים כמאגר אחד - אז ההצעה נכשלה כיוון שהיא משיגה רוב של 67%ואילו הרוב הנדרש הואט 75%.

בימים הקרובים תפרסם השופטת ורדה אלשיך את הכרעתה בנושא. בשורה התחתונה שתי הקרנות הזרות: יורק ו-DK פרטנרס הכריעו את הכף כיוון שהן מחזיקות ב-35% מחוב.

אלביט הדמיה -3.06% אלביט הדמיה 339 -3.06% אלביט הדמיה בסיס:349.7 פתיחה:349.7 גבוה:349.7 נמוך:339 תמורה:8,494 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: היא חברת השקעות הפעילה בעיקר בתחום הנדל"ן באמצעות חברת פלאזה סנטרס. בנוסף, החברה פעילה בתחום הביומד באמצעות חברת
אלביט מדיקל טכנולוג'יס. החברה נקלעה אשתקד למשבר קשה והיא אינה כולה לעמוד בהחזר חובותיה בזמן לנושים השונים כולל למחזיקי האג"ח שלה עם חוב של כ-2.5 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שאלה לפועלים ,לא סיפרו לכם על מסיבת המשכורות . (ל"ת)
  בא 21/07/2013 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות