בעלי האג"ח נגד דנקנר: רואים בהארכת האופציה לאלשטיין - "זו הפרת אמון"

הבוקר דיווחה IDB על הארכת האופציה עד לאפריל בשל הקושי בגיבוש הסדר סופי. נציגות האג"ח: "הוחלט להשעות את המו"מ ולבטל פגישות". אידיבי: "נכונים להמשיך לעשות כל מאמץ להגיע להסדר הוגן"
|
(4)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
חבל ההצלה נמתח: המשקיע הארגנטיני, אדוארדו אלשטיין, אשר מחזיק באופציה להשקעה של 75 מיליון דולר נוספים בתמורה ל-21% מחברת גנדן הפרטית שבאמצעותה שולט נוחי דנקנר על חברת {אידיבי אחזקות} החליט להאריך את מועד מימוש האופציה מה-20 בפברואר ל-10 באפריל, לאחר שהחברה ונושיה לא הצליחו עדיין לגבש הסכם סופי, כעת תלוי אישור ההארכה של מועד מימוש האופציה שניתנה לאלשטיין במחזיקי האג"ח, שבינתיים מרגישים פגועים מהמהלך שלטענתם מהווה הפרת הסכם העקרונות.

מנציגות האג"ח נמסר: "לאור ההודעה החד צדדית של אידיבי, הנציגות החליטה להשעות את המשא ומתן על הסדר החוב המתנהל בחברה ולבטל את הפגישות המתוכננות. אנו רואים בהודעה זו ,שמשמעותה שהאופציה לא תמומש במועד, הפרת אמון בין הנציגות לחברה ועל פניו מדובר בהפרה של ההסכם. חזרה למשא ומתן תישקל רק לאחר שיובהרו פרטי ההסכם שנחתם בין גנדן לאלשטיין ולאחר שיובטח שלא יבוצעו פעולות חד צדדיות נוספות מצד אידיבי."

בתגובה לצעדים אלה של הנציגות שמובילים להקפאת המו"מ בין הצדדים מסרה אידיבי כי: "במהלך השבועיים האחרונים פנינו מספר פעמים לנציגות מחזיקי האג"ח בבקשה להיכנס למשא ומתן אינטנסיבי על מנת לגבש הסדר הוגן ולסיימו תוך זמן קצר לשביעות רצונם של כל בעלי החוב. בתגובה לפניות אלה נענינו כי המשא ומתן צפוי להיות ארוך יותר ולהימשך עוד מספר שבועות".

"לאור העובדה שמועד האופציה המקורי מסתיים ב-20 בפברואר, ולנוכח הערכת הנציגות כי המו"מ יימשך לאחר המועד הנ"ל, ועל מנת לאפשר לצדדים למצות את הזמן הדרוש לגיבוש הסדר - הגיעו גנדן וקבוצת אלשטיין להסכמה כי אם לא יושג הסדר עם מחזיקי האג"ח לפני 20 בפברואר אזי יוארך המועד למימוש האופציה עד 10 באפריל. הסכמה זו הוכפפה להסכמת נאמני סדרות האג"ח. אנו נכונים להמשיך לעשות כל מאמץ על מנת להגיע להסדר הוגן בלוח זמנים קצר".


גנדן מסרה היום (ב') לאידיבי אחזקות כי בינה לבין אלשטיין הוסכם עוד בספטמבר, המועד בו בוצעה ההשקעה הראשונית שלו בסך 25 מיליון דולר, כי במקרה שהמגעים בין אידיבי לבין מחזיקי האג"ח שלה לא יבשילו להסכם סופי עד ל-20 בפברואר 2013, תקופת האופציה שהוענקה לאלשטיין תוארך עד ל-10 באפריל 2013. אידיבי הודיעה לנציגות מחזיקי האג"ח שלה על הסכמה הזו.

בדיווח שפירסמה אידיבי אחזקות ב-12 בדצמבר ביחס להסכם העקרונות עם מחזיקי האג"ח שלה, פורט כי הארכת תקופת האופציה כפופה לאישור הנאמנים לאגרות החוב של החברה. נציין כי הנאמנים לאג"ח של אידיבי אחזקות ונציגות מחזיקי האג"ח צפויים להיפגש היום בשעות אחה"צ עם הנהלת החברה. עד כה הם לא נתנו את אישורם להארכת האופציה.

מחברת גנדן נמסר: "ההסכמה על הארכת האופציה עד ל-10 באפריל גובשה במהלך ביקור מוצלח בישראל של אדוארדו אלשטיין ביחד עם הצוות הבכיר שלו בשבוע שעבר. במהלך הביקור הביע אלשטיין את נחישותו להשלים כמתוכנן את השקעתו בגנדן, ובאמצעותה בקבוצת אי.די.בי, במהירות האפשרית. במקביל אנו פועלים ועושים כמיטב יכולתנו, על מנת לקדם ולהשלים את המגעים עם נציגות מחזיקי האגח של אי.די.בי אחזקות, ולהגיע עימם להסדר הוגן בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי".

נזכיר כי מחזיקי ד' של אידיבי הסכמו לדחות את תשלומי הריבית שהיתה חייבת להם החברה מדצמבר על מנת לתת לדנקנר את הזמן הדרוש לו לצורך גיבוש הסכם שבמסגרתו יוזרמו גם חלק מכספי ההשקעה המיוחלת של אלשטיין, כ-120 מיליון שקל לקופתה של אידיבי אחזקות. נזכיר כי הסכם העקרונות אז אושר על חודו של קול, לאחר שנפסלה ההצבעה של פסגות, שגם התפטרה מהנציגות בעקבות זאת.

נציין כי מאז שנחתם הסכם העקרונות בדצמבר חלו עוד התפתחויות במו"מ בין הצדדים והפערים ביניהם הם משמעותיים ואף התרחבו והגיעו למעשה לדרגה של הסדר חוב.

בסוף ינואר דרשו מחזיקי האג"ח מדנקנר שיזרים לחברה 600 מיליון שקל במזומן כך שלא תתקיים תספורת כלל. בנוסף הם דורשים שנקנר יקצה להם 20% ממניות החברה ועוד 10% ממניות אידיבי פיתוח.

לעומת זאת, הצעתו של דנקנר הינה להנפיק סדרה חדשה של אג"ח בהיקף של 1.4 מיליארד שקל נושאת של 4% שתשולם ב-8 תשלומים החל מהשנה החמישית, בנוסף על 10% ממניות אידיבי אחזקות. הזרמת הון הבעלים תסתכם לפי הצעת דנקנר ב-260 מיליון שקל, מהם רק 140 מיליון שקל באופן מידיי. ההצעה של דנקנר כוללת למעשה תיספורת של כ-500-600 מיליון שקל מסך החוב שלו למחזיקי האג"ח שמסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

כעת נשאלת השאלה האם הנחישות של אלשטיין שעליה דיווחה היום גנדן היא כזו שתוביל את המשקיע הארגנטיני ששודך לדנקנר על ידי הרב פינטו להכניס את היד לכיס ולרשום את הצ'ק בזמן שקיימים כאלה פערים גדולים בין הצדדים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שיקחו ממנו את החברות,כל החברות (ל"ת)
  אבי 04/02/2013 22:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  הרב פינטו? (ל"ת)
  מה אומר 04/02/2013 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שדנקנר יוותר על החברה (ל"ת)
  לא לאפשר את ההארכה 04/02/2013 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  אף אחד לא באמת מאמין שתהיה השקעה לפני שיש הבנות על הסדר (ל"ת)
  NICO 04/02/2013 14:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות