"רמת המחירים מהווה הזדמנות בשוק המניות" - מהי החשיפה המומלצת?

כלכלני בנק הפועלים מציינים גם כי מומלץ להגדיל את הרכיב הגלובלי בתיק המנייתי הן לטובת פיזור הסיכון בתיק והן לשם ניצול המומנטום החיובי בשווקים אלו
 | 
(7)
(צילום: Getty images Israel)
"רמות המחירים הנוכחיות מהוות הזדמנות לבניית פוזיציה מנייתית ארוכת טווח במניות רבות, אשר מחיריהן הפכו לאטרקטיביים להשקעה", כך כותבים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית.

לדבריהם, ללקוחות המאופיינים במידה נמוכה של סובלנות לתנודתיות מומלץ להיות עם חשיפה מנייתית של 50%. ללקוחות בעלי אורך נשימה מומלץ להגיע לחשיפה של עד 80% מסך הפוזיציה המנייתית בתיק. כמו כן, מממליצים כלכלני הבנק להגדיל את הרכיב הגלובלי בתיק המנייתי, הן לשם פיזור הסיכון בתיק, והן לשם ניצול המומנטום החיובי בשווקים אלו.

כלכלני הפועלים מציינים בסקירתם כי "שוק המניות המקומי שרוי בחוסר ודאות, אשר מביא לתנודתיות גבוהה במדדים ולמחזורי מסחר נמוכים. במישור המקומי התמונה הכלכלית מעורבת - מחד, ישנם סימנים ברורים להאטה בקצב הצמיחה במשק, והתעוררות המחאה החברתית בשבועות האחרונים מהווה איום מסויים על החברות המוטות לצריכה הפרטית בישראל".

"מאידך, חרף ההאטה, המשק המקומי עודנו מפגין עוצמה יחסית לכלכלה המערבית, והדבר מקבל ביטוי בעיקר בשוק העבודה, עם שיעור אבטלה של 5.4% בלבד, והן עם תחזיות צמיחה סבירות יחסית, של 3% לשנה הקרובה".

כלכלני לאומי מציינים בסקירה השבועית שהמהלכים הרגולטוריים והשלכותיהם על חברות רבות הנסחרות בשוק המקומי ימשיכו לעמוד במוקד תשומת הלב של המשקיעים. לדבריהם, "רמת המחזורים הנמוכה תהווה גורם המשפיע על המסחר". עוד מציינים בבנק כי "ההתפתחויות באירופה, אשר השפעתן על השוק המקומי נחלשה לאחרונה, יהוו חלק מתנאי הרקע למגמת המסחר".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  חשוב! כנסו...
  בולי איש השלג 03/03/2012 20:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתחילת אפריל הקרוב, קרנות הפנסיה הוותיקות מתחילות לרכוש ולהגדיל את הרכיב המנייתי שלהם בעוד 4%, ועד 2014 ב 8% נוספים. כל זאת לפי החלטת האוצר שהתקבלה לאחרונה. כלומר מליארדי שקלים יכנסו לשוק, דבר שיגדיל את נפח המסחר באופן משמעותי ויביא לעליית ערך שוק המניות הישראלי, מדובר כאן על הגדלה של המדדים המרכזיים כגון ת" א 25 ות" א 75. והמבין יבין!!
  סגור
 • 5.
  צריכים להבין
  שלום לכולם 03/03/2012 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישנן שתי אפשרויות שלא נילקו בחשבון,ואעלה אותם,הם קרטיות: 1.מילחמה כוללה שתימשך זמן רב מהצפוי,כאשר איראן תישלח טילים באופן מסיבי,ויצטרפו חיזבאללה וחמאס וזה יהיה ארוך וכואב. 2.אפשרות שלא חשבו,שאירן תישלח כל שבוע " רק" 2-5 טילים בשבוע ואז הכל מושבת כל שבוע מחדש,והמשק יהיה בבעייה גדולה,תחשבו,מיקלטים,עבודה-ייצור,מקלטים ,עבודה-יצור,ושוב ושוב,ואנו ניגרר לדירוג שלילי,וצחיה שלילית.ואז השוק יירד כל הזמן. מצד שלשי וחשוב לא פחות,אם נשב בחיבוק ידיים ולא נעשה כלום נגד איראן,נחייה כאן בפחד אימתני כל הזמן,ויחששו לבצע כאן עיסקאות גדולות,ללא השקעות,ושוב נהיה בצרה גדולה. אין טעם להגדיל חשיפה בחוסר בהירות-חודש-חודשיים קדימה גג 3 חודשים התמונה תתברר.
  סגור
 • 4.
  למה מדינת ישראל הודיעה שתשקיע במניות בחו" ל?
  אם זה כזאת הזדמנות 03/03/2012 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי שהטילה מס של 25% בטוח לא שווה להשקיע פה. ואם המדינה החליטה להשקיע כך אז גם אני רוצה להשקיע בחול.
  סגור
 • 3.
  על איזה מלחמה מדברים
  דוכיפת 03/03/2012 08:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על איזה מלחמה מדברים - לא תהיה שום מלחמה - אולי פיגועים מקומיים באטום האירני - אבל לא מלחמה! תרדו מהעץ! העולם לא אוצה מלחמה והעם האירני המסכן לא צריך מלחמה - מי שצריך לחטום זה רק המנהיגות העריצה שם ששולטת על העם ללא מנדט מהעם!!!!!!
  סגור
 • 2.
  חשיפה למניות
  איציק 02/03/2012 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם דיבורים שלא אומרים למשקיע כלום.חבל על המקום כתבות מסוג זה.
  סגור
 • 1.
  בכל אתר יש המלצות שונות-כאן אומרים לקנות ובמק
  מבין עניין 02/03/2012 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובמקום אחר אומרים למכור. זה הכל עניין של השקפה. לפי דעתי הולכת לפרוץ מלחמה בקרוב מאוד וכאשר זה יקרה כל המניות וכל החברות ללא יוצא מהכלל יחטפו חזק בלי שום קשר לחברה חזקה או חלשה, במלחמה תמיד יש נפגעים. וכאשר זה יקרה לא יהיה הרבה זמן לברוח מכלום כי הכל יהיה מושבת. אני מעדיף מסחר יומי, לא רק מהסיבה הזו, ככה אני יושן טוב טוב בלילה ולא דואג למה יקרה. מכסימום המניה שלקחתי ירדה או עלתה אני שלם תמיד עם מה שאני מחליט לעשות כל יום
  סגור
 • מה רע במלחמה?
  ערן 02/03/2012 11:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תהיה קריסה התחלתית (כמה שיותר חזקה יותר טוב), שמי שמבין בהשקעות ערך ואינו פופוליסט ינצל מייד לביצוע רכישות משמעותיות. אם לא הייתי מאמין שיהיה אירוע ביטחוני משמעותי בקרוב לא הייתי מפחית את הרכיב המנייתי ל-70% מסה" כ התיק, אני לרוב מחזיק כמעט 100% מניות, וזה תמיד הוכיח את עצמו, גם ב-2008-2009 שרק הגדלתי פוזיציות בזמן הירידות, זה הוכיח את עצמו ב-2006 בתחילת הלחימה וכו' . מי שמשקיע לטווח ארוך חייב להיות תמיד בחשיפה מנייתית משמעותית ביותר, ובכל ירידה משמעותית להגדיל את הפוזיציה, זה הוכח שמעולם המניות הניבו את התשואות המקסימאליות. אפילו מי שנכנס לשוק ב-2007 בשיא לפני הקריסה, כבר מרווח היום, רק 4 וחצי שנים אחרי קריסת הענק מהגדולות בהיסטוריה. (נכון, הדאו רק באזור ה-13K לעומת כ-14.5K ב-2007, אבל אם היית מחזיק את הסל עליו, היית גם נהנה תשואת דיבידנד, ולכן המדד משוקלל דיבידנד, שזה המדד הכי נכון, כיום הינו כבר בשיא כל הזמנים).
  סגור