סוגרים פוזיציות ביאן: האסטרטגים סולדים מהקארי-טרייד

בעקבות המחיקות הגדולות שעליהן דיווחה סיטיגרופ, הסוחרים העולמיים נמענעים מלבצע עסקאות קארי-טרייד במימון היאן. שוב נמשכת הסלידה מהסיכון, ורכישות האג"ח הממשלתי נמשכות
|
סוגרים פוזיציות ביאן: האסטרטגים סולדים מהקארי-טרייד

היאן רושם היום התחזקות כנגד 16 המטבעות העיקריים בעולם לאחר שסיטיגרופה הודיעה כי היא תרשום מחיקות נוספות של נכסים כתוצאה ממשבר הסאב-פריים, נאמדות בכ-11 מיליארד דולר, ומביאות את המשקיעים להקטין את ההשקעות במימון כסף יפני.

המטבע היפני רושם התחזקות כנגד הדולר האוסטרלי והראנד הדרום אפריקני, המטבעות המועדפים לעסקאות הקארי-טרייד. הדולר לעומת זאת נחלש למול השלושה. המטבע האמריקני מתחזק משפל של כל הזמנים כנגד האירו, כאשר המשקיעים מוצאים חוף מבטחים באגרות החוב האמריקניות. אגב, התשואה על אגרות החוב הממשלתיות טווח פדיון של שנתיים, יורדת לרמת שפל של יותר משנתיים.

"הסלידה מהסיכון היא שם המשחק היום, אומר Jonas Thulin, אסטרטג מטבעות ראשי ב- Calyon Securities שבניו יורק. "גודל הפסדי הסאב-פריים עדיין נותר בסימן שאלה, אנשים עדיין מודאגים באשר להפסדים של המוסדות הפיננסים", עוד הוסיף האסטרטג.

מהו קארי-טרייד

קארי-טרייד מוגדר כפעולה פיננסית בה לוקח המשקיע הלוואה מהמדינה בעלת שיעור הריבית הנמוך, ומשקיע אותה במדינה אחרת בה עלות ההון גבוהה באופן משמעותי. זאת מאחר והוא חשוף להפרשי שער החליפין שייווצרו מהרגע שלקח את ההלוואה ועד למועד ההחזר. במידה ולא יכול כל שינוי בשער החליפין יגרוף המשקיע רווח ארביטראג', שלא אמור להיות אפשרי כלל במידה והשוק מצוי ביעילות מקסימלית, דבר שלא קורה תמיד.

שיעור הריבית בדרום אפריקה הוא 10% גבוה הרבה מעבר לזה שביפן. הפרנק השווצרי ידוע אף הוא כמקור מימון אפשרי לעסקאות קארי-טרייד, עם שיעור של 2.75%. כעת מוסיף המטבע השווצרי 0.6% כנגד הפאונד הבריטי.

האופציה הידועה בשם 25 delta one, משמשת כאינדיקטור באשר לסנטימנט בשוק המטבעות, כעת היא מצביעה על כך שהסוחרים הרבה יותר שוריים באשר ליין, לעומת שאר 16 המטבעות הנסחרים ביותר בעולם.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות