הצלחה לאינסייטק: פורסמו תוצאות חיוביות בניסוי לטיפול ברעד מהותי

חברת הבת של אלביט מדיקל דיווחה כי נרשם שיפור מהותי ברעד ביד הדומיננטית ושיפור משמעותי באיכות החיים של כל 15 משתתפי הניסוי
 | 
מחקר
חברת אלביט מדיקל טכנ -3.83% אלביט מדיקל 75.4 -3.83% אלביט מדיקל טכנ בסיס:78.4 פתיחה:78.4 גבוה:76.5 נמוך:75 תמורה:14,699 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (א') כי פורסמו במגזין רפואי נחשב ממצאים מוצלחים במסגרת ניסוי לטיפול ברעד מהותי של חברת הבת אינסייטק, שמוחזקת על ידה בשיעור של 48.2%.

ממצאי ניסוי קליני שנערך באוניברסיטת וירג'יניה, באמצעות מערכת ה-Neuro ExAblate של אינסייטק לטיפול ברעד מהותי פורסמו במסגרת מאמר במגזין New England Journal of Medicine. המאמר מסכם את הניסוי שלב 1 לטיפול ברעד מהותי שהושלם בינואר 2012, ואשר על בסיסו התקבל אישור מינהל התרופות והמזון האמריקני (ה-FDA) לתחילת הניסוי בשלב קליני 3, ומציין כי נרשם שיפור מהותי ברעד ביד הדומיננטית ושיפור משמעותי באיכות החיים שדיווחה כל 15 משתתפי הניסוי הראשון.

רעד מהותי הוא הפרעת תנועה שכיחה ביותר, המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. החולים עלולים להפוך לנכים קשים ולחוות קושי בביצוע משימות יומיומיות כגון שתייה, אכילה, הלבשה וכתיבה. בדרך כלל, יותר משליש מהחולים אינם מגיבים לטיפול תרופתי וישקלו ניתוח. ארבעה ממשתתפי הניסוי לא הצליחו לבצע פעולה של אכילה לפני הטיפול בשל רעד חמור, אך כל הארבעה היו מסוגלים לעשות זאת לאחר מכן. הניסוי הקליני נערך באמצעות מיקוד אלומת אולטראסאונד דרך הקרקפת והגולגולת, ללא ניתוח ובדיוק רב, גורמת להפחתת הרעד על ידי אבלצית אזור קטן (בגודל ממוצע של 3-5 מילימטרים) במוח.

דר' קובי וורטמן, מנכ"ל ומייסד אינסייטק, התייחס לפירסום המאמר. לדבריו, "כדי להעניק טיפולים לא פולשניים במוח נדרשנו להתגבר על אתגרים מדעיים רבים. הפרסום על תוצאות מחקר של טיפול ברעד מהותי במגזין ב New England Journal of Medicine - שהוא עיתון אמריקניי מקצועי בו מתפרסמים מחקרים חשובים ומאמרים בנושאי רפואה הנחשב לאחד העיתונים החשובים בתחום, נותן תוקף לחשיבות התוצאות ומבליט את ההבטחה שיש בטיפולים ממוקדים מונחי אולטראסאונד כטיפול אופציונאלי לא פולשני עבור הפרעות נוירולוגיות במוח".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה