ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מניית מעו"ף שזוכה להעלאת מחיר יעד - אבל יש גם כוכבית

מסחר, צילום: גטי אימג'ס ישראל
לאחר שחברת ביג רשמה אתמול תוצאות לא רעות לרבעון השני של השנה, האנליסטים בשוק הוציאו התייחסויות מעודדות, עם כוכבית. ברוסאריו ייעוץ ומחקר למשל עדכנו היום את ההמלצה למניה כשהעלו את מחיר היעד מ-276 שקל ל-288 שקל (אפסייד של 10% על מחיר מניית ביג +0.88% ביג 26,360 +0.88% ביג בסיס:26,130 פתיחה:26,040 גבוה:26,880 נמוך:26,010 תמורה:4,438,561 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשוק), ומנגד בירושלים ברוקראז' מפנים את הזרקור לנקודה בדו"חות שאולי חמקה מעיני המשקיעים.
ביג, המתמחה בייזום, ניהול והחזקה של מרכזי מסחר פתוחים, מחזיקה ב-51 מרכזי מסחר בשטח להשכרה שנפרס על כ-1 מיליון מ"ר. שיעור התפוסה הממוצע בישראל עומד על 100%, בסרביה על 97% ובארה"ב על 92%. בעלי המניות של החברה הם יהודה ורוני נפתלי (62.77%), תמר בן זאב (3.21%) והציבור. האסטרטגיה העסקית של החברה ממוקדת בתחום מרכזי המסחר ברחבי הארץ אבל לא רק. בישראל לחברה מרכזים באשדוד, גלילות, יהוד, אשקלון, פתח תקווה, כפ"ס, באר שבע, נצרת , טבריה, הקריות ואילת. לחברה יש בנוסף פעילות בארה"ב באמצעות החברה הבת (80%) ביג USA (את ה-20% הנותרים מחזיקה מגדל שנכנסה להשקעה בפברואר 2012), ובנוסף החברה מפעילה שני מתחמים נוספים בסרביה, האחד בבלגרד (עם שיעור תפוסה של 96%) והשני באיברסקה.
בעניין התוצאות הכספיות שפורסמו אתמול, ביג סיימה את מחצית השנה הראשונה של 2017 עם עלייה של 8% ב-NOI לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-567 מיליון שקל. זאת, בין היתר, הודות לפתיחת הקניון בבלגרד באפריל האחרון. ה-FFO הריאלי של החברה עלה בכ-15% במחצית הראשונה לעומת זו המקבילה אשתקד ל-314 מיליון שקל. הדבר מיוחס בין היתר לצמצום הוצאות המימון הודות למחזור חוב שערכה החברה תוך ניצול הריבית הנמוכה. ביג רשמה עלייה של 4% במחצית השנה בכל הנוגע לפדיון שוכרים בנכסים זהים, וגידול של 9% באותה תקופה ב-NOI מנכסים זהים בישראל. 
אביטל איגנר, אנליסטית הנדל"ן של רוסאריו ייעוץ ומחקר: "נכסי החברה מציגים ביצועים יפים הכוללים גידול בפדיונות השוכרים וגידול ב-NOI הודות למאמצי החברה להשבחת הנכסים הקיימים באמצעות ניהול אקטיבי והמשך פיתוח והרחבה. החברה יוצרת מנועי צמיחה באמצעות ייזום נכסים חדשים ונמצאת בשלבים מתקדמים בביג גלילות הן בהשכרות השטחים המסחריים והן בהתקדמות סטטוטורית. ביג ממשיכה לאתר ולרכוש נכסים חדשים בארה"ב בהתאם לתכנית העסקית אשר קבעה. פורטפוליו הנכסים בארה"ב ממשיך לצבור נפח ולהוות מנוע צמיחה משמעותי. לאור ההתפתחויות החיוביות בפעילות החברה במישור העסקי ועמידתה בתכנית האסטרטגית תוך טיוב תיק הנכסים הקיים והמשך פיתוח מנועי צמיחה עתידיים, ביחד עם ביצוע המהלכים הפיננסים של מיחזור חוב, אנו מעלים את השווי ההוגן של החברה ל-9.3 מיליארד ₪ אשר משקפים מחיר למניה של 288 שקל. מחיר זה גוזר מכפיל FFO של 12.5".
מנגד, ישי ששון, אנליסט הנדל"ן של ירושלים ברוקראז', המחזיק בהמלצה ניטרלית ('תשואת שוק') במחיר יעד 278 שקלים למניה, מספק מספר דגשים אליהם צריך לשים לב.
ששון: "יש לשים לב כי ההאטה בקצב גידול הפדיונות שהתחלנו לראות בעזריאלי ומליסרון אינה פוסחת גם על ביג. אף שעדיין מדובר בקצב גידול נאה, הרי שהוא נמוך ממה שהורגלנו אליו בעבר, כך שבמחצית הראשונה עומד קצב הגידול על 4.1% בהשוואה לתקופה המקבילה בה עמד על 5.8%. מתחשיב שערכנו עולה, כי הגידול ברבעון השני היה מתון עוד יותר ועמד על 2.9% בלבד. אם כי, יש להביא בחשבון את עיתוי חג הפסח, שעלול ליצור ניוד בהכנסות בין הרבעון הראשון והשני".
"לעניין הצמיחה ב-NOI מנכסים זהים הרי שבישראל עמדה הצמיחה ברבעון השנים על 7.9%, מול הרבעון המקביל, בעוד בארה"ב מדובר בצמיחה שלילית (2.8%-). נראה כי עיתוי תשלומי הארנונה אשר מאז 2015, נרשמים במועד התשלום ואינם נפרסים על פני כל השנה, ולכן הינם מטים לרעה את תוצאות הרבעון השני. יחד עם זאת, גם אם יש בכך בכדי להסביר את העובדה כי תוצאות הרבעון השני הינן מוטות מטה, הרי שברבעון השני של 2016 (אשר גם בו קיימת אותה הטייה) נרשמה עלייה של 4.4% בהשוואה לתקופה המקבילה. מדיווחי החברה עולה, כי לא נרשמו שינויים בתפוסות או חידוש חוזים בשכ"ד נמוך יותר. בשורה תחתונה: נמשיך לעקוב אחר סוגיה מהותית זו".
מניית ביג בחודשים האחרונים. השלימה מהלך עליות של 9% בשבוע האחרון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה