קבוצת הראל מצטרפת למגדל והפניקס - רוכשת 10% מאנלייט במיזם 'מובילים'

 |  (1)
אנרגיה סולארית, צילום: Getty images Israel
חברת אנלייט אנרגיה 0% אנלייט אנרגיה 238.7 0% אנלייט אנרגיה בסיס:238.7 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחדשת מקבוצת יורוקום הודיעה היום (א') על כניסת קבוצת הראל במיזם "מובילים" – מיזם משותף עם גופים מוסדיים להשקעות בפרויקטי אנרגיה מתחדשת בשוק הבינלאומי, שהוקם בדצמבר 2015 בשיתוף עם קבוצת מגדל בהיקף השקעות כולל של 125 מיליון אירו.
על פי מבנה ההשקעה, תרכוש הראל מאנלייט כ-10% מזכויותיה במיזם ובפרויקטים הכלולים בו בתמורה לסכום כולל של כ-3.5 מיליון יורו (כ14 מיליון שקל), המורכב מסכומי ההשקעה בהם נשאה עד כה החברה בגין החלק הנמכר לפניקס, בתוספת ריבית שהוסכמה בין הצדדים.
לאחר שילוב הראל, אחזקות החברה בפרויקטים תעמודנה בשרשור על כ-50%, אחזקות קבוצת "מגדל" בפרויקטים תישמרנה על 20% ואחזקות קבוצת הפניקס על שיעור זהה לאחר שהודיעה לאחרונה על הגדלת השקעתה במיזם מ-15% ל-20%. אנלייט תמשיך לנהל את המיזם המשותף ולהחזיק ב-100% בשותף הכללי המנהל. התחייבויות סך ההשקעה של השותפים במיזם "מובילים" מסתכמות ב-125 מיליון אירו. להערכת החברה, היקף ההשקעה האמור יאפשר את הקמתם של  פרויקטים בעלות כוללת של כ-500 מיליון אירו, וזאת הודות למבנה המימון הטיפוסי של פרויקטים אלה, המתבסס בדרך כלל על הזרמה של הון עצמי בהיקף של  כ- 25% מן העלות הכוללת, ומימון יתרת ההשקעה בדרך של חוב בכיר במבנה מימון פרויקטלי (Project finance)
.
אנלייט הובילה עד כה באמצעות מיזם "מובילים" שלוש השקעות הכוללות פרויקטי אנרגיית רוח באירלנד, בקרואטיה ובסרביה, בהיקף הון עצמי צפוי של כ- 70 מיליון אירו ובעלות השקעה כוללת של כ- 278 מיליון אירו, המהווה כ- 56% מהתחייבויות ההשקעה הכוללות של המיזם. הפרויקט באירלנד מצוי בימים אלה בסוף שלב ההקמה, הפרויקט בקרואטיה השלים סגירה פיננסית וההקמה נמצאת בעיצומה והפרויקט בסרביה מצוי בשלבי פיתוח סופיים.
גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת: "אנו גאים מאוד בהצטרפותו של משקיע מוסדי מוביל נוסף לשותפות מובילים. אנו רואים בכך הבעת אמון נוספת של השוק המוסדי בפוטנציאל האדיר הטמון בתחום האנרגיה המתחדשת. אנו חוזים לאחרונה במהפכה אנרגטית חסרת תקדים המתחוללת בכל העולם, ואנו מאמינים שלא ירחק היום שבו רובו הגדול של ייצור החשמל בעולם יתבצע ממקורות נקיים לחלוטין. אנלייט תמשיך להרחיב את פעילותה בתחום זה, הן בישראל והן בשוק הבינלאומי
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בישראל מגינים על מונופול הגז ויצרני החשמל
  לילי 08/05/2017 08:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עלות קו"ש מאנרגיה מתחדשת 15 אג' .לעומת 50 אג' המגבה היום מהצרכנים
  סגור