הבונוסים, מנגנון ימי החופשה ועוד - מנכ"ל הבורסה החדש זועם על דרישות הוועד

פיצוץ בשיחות בין ועד העובדים להנהלת הבורסה. המנכ"ל איתי בן זאב הוציא הודעה קשה
 |  (9)
איתי בן זאב, צילום: יח"צ
פיצוץ המגעים בין הנהלת הבורסה לעובדים בנוגע לסגירת הסכם שכר חדש. מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב הוציא כעת הודעה חריגה בה הוא חושף את התנאים שנדחו על ידי ועד עובדי הבורסה, ומאשים את הוועד בכוחנות.
בהודעה שהוציא לעיתונות בן זאב מציע "ביטחון תעסוקתי מלא" ל-5 השנים הבאות, כולל התחייבות ההנהלה לא לפטר או לנקוט במהלכי התייעלות במהלך התקופה; העלאת שכר של 3.5% מידי שנה פלוס תוספות וותק; זכאות למספר אחוזים מהבעלות על הבורסה עם המעבר של החוק לשינוי מבנה הבורסה. מנגד, הוועד מתנגד למספר נקודות בהן מנגנון הבונוסים, ניהול איוש משרות והגדלת תקציב הוועד ותקציב רווחה.
עיקר המחלוקת:
1. בונוסים - מנגנון הבונוסים הנוכחי של עובדי הבורסה אינו תלוי רווחיות אלא נגזר מהיקף המסחר במניות. היקף הבונוסים על פי המנגנון הנוכחי מסתכם בכ-15 מיליון שקלים מידי שנה גם במצב שהבורסה מפסידה או שהבונוס לעובדים מעביר אותה להפסד. בן זאב מלין כי בונוסים אלו ניתנים מעבר למשכורת וחצי נוספת שמקבלים העובדים כחלק מהסכם השכר (כלומר סה"כ 13.5 משכורות לעובד לפני בונוס).
2. תגמול נוסף על ניצול מלוא ימי החופשה - על פי המנגנון הקיים כיום, במידה ועובד מנצל את מלוא ימי החופשה (כ-25 ימים  לעובד), הוא זכאי לבונוס של 3 ימי חופשה נוספים על חשבון הבורסה. הנהלת הבורסה מבקשת לחדול מהנהוג.
3. ניהול איוש משרות על ידי הוועד - בעוד שהוועד מבקש להמשיך ולנהל את המכרזים הפנימיים לאיוש משרות בבורסה, הנהלת הבורסה מבקשת שגורמי המקצוע במחלקת משאבי האנוש יהיו אמונים על ההליך.
4. הגדלת תקציב הוועד ותקציב רווחה - כיום עומד תקציב הרווחה על 7,500 שקלים לעובד לשנה, ואת זה הוועד מבקש להגדיל. בנוסף הוועד דורש הגדלה של תקציב הוועד המשולם על ידי ההנהלה. הנהלת הבורסה מתנגדת לשני אלו ומבקשת לחזור לשולחן הדיונים. 
איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה: "הנושאים עליהם מתעקש הוועד מראים כי הוא אינו מייצג את טובת כלל העובדים ואת מה שבאמת חשוב להם אלא בוחר להתעסק בהמשך השליטה במקום תוך חתירה לתמורות כספיות חריגות שאין להן שום אח ורע בישראל. הוועד לא חותם על ההסכם בעיקר כתוצאה מהתעקשות על הנקודות (הנ"ל), אשר חורגות מכל נורמה מקובלת במשק".
ועד עובדי הבורסה מסר בתגובה: ״הנהלת הבורסה בוחרת להפיץ מידע שגוי ומסולף. לצערנו ההנהלה היא זו שחזרה בה מסיכומים קודמים ובאה בדרישות חדשות שלא עלו במו״מ בשנתיים האחרונות. הנהלת הבורסה דרשה וקיבלה ויתורים בזכויות מוקנות של עובדי הבורסה מתוקף הסכמים קיבוציים, וביניהם: הארכת תקופת הניסיון של עובדים חדשים, ביטול נוסחת הבונוסים, הגבלת ימי הצהרת מחלה ותקרת צבירה של ימי  חופשה, הפחתה משמעותית של תוספות השכר העתידיות ועוד. בתמורה ביקשו עובדי הבורסה 5 שנים בטחון תעסוקתי ושמירה על (שאר) הזכויות המוקנות מתוקף הסכמים קיבוציים, 3% ממניות הבורסה והכנסת עובדי הקבלן, הניקיון והשמירה להסכם הקיבוצי כפי שסוכם".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  הגיע הזמן לפתוח בורסה מתחרה ולשבור את הוועד החזירי
  שישקו 01/02/2017 22:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמו הנמלים גם בבורסה שכר חזירי בלי קשר לתמורה עקב הענות לסחיטה כשבעצם הם סתם פקידים שלא תורמים במאומה ובעידן הדיגיטלי לא צריך אותם.
  סגור
 • 7.
  למה לתת מונופול לבורסה?
  לחשוף אותם לתחרות 01/02/2017 16:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שהרגולטור יקבע תנאים לכל מי שמעוניין לפתוח בורסה בישראל ומערכת מיחשוב אחת שמתחברת לכולן ואז נראה את העובדים החכמים מחזיקים את המשק הישראלי בביצים.
  סגור
 • 6.
  מקימים בורסה חדשה
  בוט 01/02/2017 16:01
  הגב לתגובה זו
  6 0
  חברים החזירות הולכת להגמר.
  סגור
 • 5.
  הכל מושחת במדינה הזאת
  נילי 01/02/2017 15:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לא רק וועד עובדי בורסה.רוב הוועדים כמו בבנקים בנמלים בחברת חשמל.מרשים לעצמם כאילו הם הבעלים או המשקיעים באותו מקום עבודה.העיניים גדלות ולא מסתפקים בתנאים והמשכורות של העובדים באתם מונופולים.שהלוואי שעובדים שכירים במגזרים אחרים היו מקבלים חצי מהתנאים שעובדי המונופולים מקבלים.די לתאוות הבצע.
  סגור
 • 4.
  "רווחה" של 7.5 לעובד * 220? 1.65 מיליון לאנשי הועד....
  צופה 01/02/2017 14:13
  הגב לתגובה זו
  14 0
  "רווחה" עלק. מעניין לבדוק כמה מזה הולך למקורבים של הועד שמוכרים דברים ביוקר....
  סגור
 • 3.
  נכנס לחורבה עם וועד חזק
  מסכן הבחור הבורסה 01/02/2017 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבורסה צריכה לשלם על הבניין החדש עוד, הפלאזה רויאל נוצץ מטיקרים שמראים ירידות ומחזורים של שוק הכרמל
  סגור
 • 2.
  שחיתות במיטבה.אין גבול לחוצפה. (ל"ת)
  משקיע 01/02/2017 14:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  נשמעים תנאים שווים ביותר. להיכן שולחים קורות חיים? (ל"ת)
  אזרח שאפתן 01/02/2017 14:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • לקחת לי את הטקסט מהמקלדת :) (ל"ת)
  דני 01/02/2017 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור