לאומי על נאום תרזה מיי: "הקו הנוקשה שהפגינה הפתיע"

תרזה מיי סיפקה הצהרות ושרטטה את תכניתה לפרישת בריטניה מהאיחוד האירופי. ליאור פואסט מתייחס לדבריה
 | 
ליאור פאוסט, צילום: לאומי שוק ההון
יתכן ורגע השיא סביב פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי נרשם לפני זמן קצר. תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, כינסה מסיבת עיתונאים בה פירטה לראשונה את תכניתה לגבי פרישתה של בריטניה מהאיחוד. מיי סיפקה הצהרות מעניינות והכריזה על יציאה מוחלטת ('Hard Brexit') של בריטניה מהאיחוד האירופי ובהתאם להערכות, גם מהשוק המשותף.
ליאור פאוסט, מנהל דסק מסחר במט"ח, לאומי שוקי הון, מפרסם התייחסות בהמשך לדבריה של ראש ממשלת בריטניה, שהסתיימה זה עתה: "אמנם סעיף 50 עדיין לא הופעל, וגם חוקיות הפעלתו עדיין תקועה בערכאות משפטיות גבוהות מאוד בממלכה, אבל לדברי ראש הממשלה בעת הזו ובהקשר הזה משקל רב, ותרזה מיי כבר אישרה שהיא תעבור בפרלמנט לפני הפעלתו (האישור כמעט וודאי). בנאומה הפגינה מיי קו מאוד פטריוטי, אשר הכיל אמירות כי בריטניה צריכה להיות מגנט לכשרונות מהעולם כולו, מה שלא מפתיע, ודיברה על כך שהברקזיט צריך להטיב עם העם". 
 
פאוסט הוסיף "אבל בנוסף, עוד לפני שהתחילו לדון עם מוסדות האיחוד, היא כבר מכוונת למו"מ קשוח. הקו הנוקשה שתרזה מיי הפגינה הפתיע. אמירות כמו "לא נאמץ מודל קיים או מסורתי", "לא נישאר חצי בפנים וחצי בחוץ" ו"נלחץ באופן אמיץ להסכם סחר שאפתני מול האיחוד" - כל אלו יצרו תחושה של מה שהשוק קורא לו hard brexit. באופן מפתיע אף יותר, דברים אלו חיזקו את הפאונד, מה שמשקף שינוי בהערכות השוק לגבי המשמעות של ברקזיט קשה עבור האנגלים".
לכתבה המלאה בנוגע לדבריה של תרזה מיי - לחץ כאן
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה