אלביט מערכות: עלייה של 17% ברווח הנקי ל-62.9 מיליון דולר

 | 
בצלאל (בוצי) מכליס, צילום: אלביט מערכות
אלביט מערכות פרסמה הבוקר דו"חות טובים לרבעון השני של השנה בו היא רשמה עלייה בשורה התחתונה והעליונה, עם צבר הזמנות של 6.8 מיליארד דולר. 
בשורה העליונה, ההכנסות ברבעון השני עלו ב-7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-804.5 מיליון דולר, בעיקר נוכח צמיחה חזקה מאוד באירופה ובישראל שקוזזה באופן חלקי על ידי ירידה בפעילות החברה בשווקים המתפתחים, דרום אמריקה ואסיה פסיפיק. הצמיחה ברבעון הנוכחי הובילה לצמיחה נאה במחצית השנה לאחר שברבעון הראשון נרשמה צמיחה חד ספרתית נמוכה של 2% בלבד. שיעור הרווח הגולמי עמד על 29.3% בדומה לרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הוצאות מחקר ופיתוח עלו ל-8.4% מהמכירות בהשוואה ל-7.7% מהמכירות ברבעון המקביל אשתקד. העלייה קוזזה על ידי ירידה בשיעור הוצאות מכירה ושיווק שאבסולוטית נותרו ללא שינוי והיוו כ-7.5% בהשוואה ל- 8% ברבעון המקביל.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי קפץ ב-17% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-62.9 מיליון דולר. דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד בסך 40 סנט למניה בגין הרבעון. 
בצלאל (בוצי)  מכליס, מנכ"ל ונשיא אלביט מערכות: "אנו מעודדים מתוצאות הרבעון השני המציגות עסקים חזקים, צומחים ומגוונים. הביצועים הטובים שלנו מבוססים על צמיחה עקבית בצבר ההזמנות, שהמשיך לגדול ברבעון ושיפר את היכולת לצפות את ההכנסות לטווח הארוך. המכירות שלנו מתפרסות על פני אזורים רבים במגוון רחב של מוצרים וטכנולוגיות. בשנה זו במיוחד, ראינו  ביצועים חזקים באירופה ובישראל. הנוכחות המגוונת שלנו בשווקים ופורטפוליו המוצרים סייעו לנו להמשיך בצמיחה בתחום המתפתח של הגנה, אבטחה ובטחון המולדת. בחודשים האחרונים השקנו מספר מערכות ופתרונות חדשים, שהתקבלו בעניין על ידי לקוחותינו בעולם. בהתבסס על צבר ההזמנות ועל  מיצובנו בשוק, יש לנו פוטנציאל להמשיך במגמה זו בעתיד הנראה לעין".     
גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז': "אלביט מערכות פרסמה רבעון חזק מהצפוי. נקודת האור הגדולה הייתה צמיחה אורגנית של כ-3.7%. העלייה בצבר נמשכת ומעלה את הסבירות שברבעונים הקרובים נמשיך לראות צמיחה במכירות. רוב נקודות הזכות של החברה שרירות וקיימות – שווקים צומחים, חסינות מרגולציה, חסינות מסוימת מחולשה כלכלית עולמית וניהול טוב. אבל במכפיל 18.4 על רווחי 2017 בסקטור שנסחר במכפילים דומים (או אפילו מעט נמוכים יותר), צמיחה חד ספרתית במכירות, אינה מצדיקה לדעתנו המלצת קנייה. אנחנו  ממשיכים בהמלצת תשואת-שוק בגלל התמחור הגבוה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה