מידרוג הורידה דירוג לדסק"ש - אבל מעלות מאשררת

מידרוג: "התנודתיות בשווי המניות סלקום ושופרסל עלולה להשפיע לשלילה שוב על יחס המינוף"
 |  (1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ
חברת הדירוג מידרוג הורידה היום (ד') את דירוג האשראי של חברת דסק"ש מרמה Baa3 לרמה Ba1 באופק יציב, ומנגד חברת הדירוג מעלות אישררה את דירוג האשראי של דסק"ש. המהלך של מידרוג מוסבר נוכח אי שיפור משמעותי בגמישות הפיננסית של החברה ורמת נזילות חלשה בהתחשב בתחזית המקורות והשימושים לשנה הקרובה, ואילו במעלות מסבירים את אישרור הדירוג נוכח רמת הסחירות הגבוהה של ההחזקות.
לפי מידרוג דסק"ש אינה נוקטת במהלכים הוניים קונקרטיים לשיפור משמעותי בנזילות בטווח הזמן המיידי, מה שעלול לסכן את נזילותה כבר בטווח הקצר. "התנודתיות בשווי המניות סלקום ושופרסל עלולה להשפיע לשלילה שוב על יחס המינוף", הוסיפו במידרוג. "המינוף הגבוה מותיר את החברה חשופה לסיכון מימון מחדש משמעותי כבר בטווח הזמן הקצר ופוגם משמעותית בגמישותה הפיננסית".
במעלות לעומת זאת התריעו בפני הורדת דירוג באם לא תשתפר רמת הנזילות. "נוריד את הדירוג אם הנהלת החברה לא תנקוט צעדים משמעותיים כדי לפתור בעיות הנזילות שעלולה להיווצר בסוף שנת 2017, לאור חלויות חוב גבוהות במיוחד בחודש דצמבר שנה זו. כמו כן, נוריד את הדירוג אם רמת המינוף תעלה משמעותית ללא נקיטת צעדים מעשיים על ידי הנהלת החברה". 
יתרת המזומנים של דסק"ש לסוף 2015 נאמדת בכ-800 מיליון שקל בנטרול דיבידנד מאדמה אשר יתרתו מוערכת בכ-100 מיליון שקל. בשנת 2016 ייתכנו קבלת דיבידנדים שוטפים מהחברות המוחזקות בטווח של 150-220 מיליון שקל, מכך כ-75 מיליון שקל חלק החברה בדיבידנד שהוכרז מנכסים ובניין וכ-53 מיליון שקל חלק החברה מדיבידנד שהוכרז משופרסל. מנגד, לחברה הוצאות מימון ומטה בסך 260 מיליון שקל ופירעונות קרן אג"ח ובנקים בסך של 471 מיליון שקל כשני שליש עומדים לפירעון עד אפריל השנה. ללא מימוש נכסים מהותי, הזרמה הונית או מחזור התחייבויות, צפויה החברה לסיים את שנת 2016 עם יתרת מזומנים בקופתה בהיקף שבין 440 עד 550 מיליון שקל, זאת כאשר בחודש ינואר 2017 עומדים בפניה פירעונות חוב, קרן וריבית, בהיקף 328 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לדסקש מזומנים של כמעט מיליארד שח ,אין בעית נזילות (ל"ת)
  חב מידרוג פשוט בדיחה 09/03/2016 11:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור