נטפליקס - כל מה שצריך לדעת לפני פרסום הדוחות הלילה; ספוילר - יהיה מעניין

מה ההערכות האנליסטים לקראת הדוח הכספי של נטפליקס? האם מניית החברה תמשיך לרדת? ומה האתגרים העומדים בפניה? האנליסטים חלוקים
|
נטפליקס, צילום: יח"צ

ענקית הסטרימינג נטפליקס (NFLX) צפויה לפרסם הלילה את דוחותיה לרבעון השלישי. על פי ההערכות החברה צפויה לדווח על הכנסות של כ-5.25 מליארד דולר ורווח למנייה של 1.04 דולר. עם זאת, החברה חוותה רבעון עם סימני חולשה, ובעיקר התפתחות שלילית מול המתחרות.

החל מהרבעון הבא צפויה לנטפליקס עבודה קשה עוד יותר - לעמוד בתחרות מצד דיסני ואפל. ריכזנו כמה נקודות חשובות ששווה לשים לב אליהם לקראת פרסום הדו"ח:

גידול בכמות המנויים

ברבעון השני, ענקית הסטרימינג לא עמדה בציפיותיה לגידול בכמות המנויים ואף איבדה מנויים בארה"ב לראשונה מזה שמונה שנים. כתוצאה מכך, המניה צנחה וכרגע היא עומדת על 284 דולר - ירידה של 30% מהשיא. הדו"ח עשוי לסמן, האם מדובר בחלק ממגמה, או במעידה חד פעמית.

כמו כן, לקראת הרבעון הנוכחי נטפליקס דיווחה כי היא צופה תוספת של 7 מיליון מנויים בתשלום ולהגיע לכ-159 מיליון משתמשים ברחבי העולם. האנליסטים חלוקים בשאלה האם החברה תעמוד בציפיותיה. אם החברה לא תעמוד בקצב צמיחת המנויים שהציבה לעצמה, זו תהיה הפעם הראשונה שהיא נכשלת בעמידה בהערכות בשני רבעונים ברציפות.

התחרות מול המתחרות החדשות
ברבעון הבא תאלץ נטפליקס להתמודד עם שחקניות חדשות בתחום הסטרימינג, אפל טיוי פלוס ודיסני פלוס, אשר צפויות להצטרף בנובמבר. המשקיעים ירצו לראות תוצאות חיוביות משמעותיות לקראת התחרות הצפויה ברבעון האחרון ולקראת השנה הבאה.

האנליסטים חלוקים לגבי יכולת עמידתה של נטפליקס בתחרות המתגבשת. חלקם מאמינים, כי יש מקום לשחקניות חדשות בתחום והתחרות אף עשויה לסייע לנטפליקס.  לדבריהם, מי שישלמו את המחיר הן חברות הכבלים. מנגד, חלקם סוברים כי נטפליקס תאלץ לראשונה להתמודד עם מתחרים עם כיסים עמוקים, דבר שיפגע בהכנסותיה ובקצב צמיחתה. 

מצב פיננסי
נטפליקס היא תעלומה חשבונאית. החברה שנסחרת בוול סטריט בשווי של 125 מיליארד דולר גיסה חוב בשנים האחרונות שנסחר בתשואה גבוה מאוד - חד ספרתית גבוהה. זה מעיד על הסיכון שמחזיקי החוב מגלמים לחברה, ועדיין - השווי שלה גבוה וכך גם מכפיל הרווח העתידי לאור הפוטנציאל של החברה.

מדובר בא-סימטריה בין מחזיקי החוב למחזיקי המניות. יחסית מצב נדיר, אבל אפשרי. השאלה מי ייצדק? האם התמחור הנדיב יחסית בשוק המניות יתברר כנכון, או שהחשש של מחזיקי החוב יתברר כנכון. 

תחזית לשנה הבאה
על פי קונסנזוס האנליסטים הרווח של החברה יסתכם בשנה הבאה ב-2.5 מיליארד דולר על הכנסות של כ-25 מיליארד דולר - מדובר על צמיחה של כ-20% בהכנסות ו-60% ברווח לעומת שנת 2019. זה יפה, אבל מדובר במכפיל רווח של 50. ברמת מכפיל כזו, יש רגישות גדולה לתחרות. רמת מכפיל כזו מבטאת הערכה כי מדובר בחברת צמיחה, אך אם המתחרות יקחו נתחי שוק והצמיחה של נטפליקס תרד, זה עלול להשפיע מהותית על הרווח ועל מכפיל הרווח שהמשקיעים ידרשו ובהתאמה על שווי החברה.

מנגד,צריך לזכור שנטפליקס היא מובילה עולמית שטיפחה גם זרוע של הפקות סרטים וסדרות. זה כבר לא יהיה פשוט להתחרות מולה, גם לא לדיסני ואפל. הצמיחה אולי תפחת, אבל יש אנליסטים רבים שמעריכים כי נטפחיקס בטווח הארוך תמשיך להיות מובילת שוק. 


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות