מנכ"ל שברון: "ההתחממות הגלובלית תהיה טובה לעסקים"

|
פותח חזית
לאחר שהירידה במחירי האנרגיה גרמו לצניחה חדה ברווחי חברות הנפט, נראה כי חלקם בונים על התפתחויות האקלים שיתמכו בפעילות העסקית שלהם. מנכ"ל חברת שברון ג'ון ווטסון טען היום כי ההתחממות הגלובאלית עשויה לתמוך בעסקי שברון כאשר יותר עסקים ולקוחות מסביב לעולם יעברו לצריכת גז על פני צריכת אנרגיה מפחם.
בהווה פעילים חברתיים ממשיכים ללחוץ על חברות האנרגיה העולמית להפוך את הפעילות העסקית שלהן ירוקה יותר ובתוך כך להקל על הפגיעה בסביבה. אמירתו של ווטסון נשמעה כתגובה לדרישה של בעלי המניות בשברון CHEVRON CORP +0.02% CHEVRON CORP 120.8 +0.02% CHEVRON CORP סגירה:0 פתיחה:121.22 גבוה:121.39 נמוך:120.23 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  ובאקסון מובייל EXXON MOBIL +0.64% EXXON MOBIL 68.96 +0.64% EXXON MOBIL סגירה:0 פתיחה:68.72 גבוה:68.96 נמוך:68.67 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לחשוף את הסיכונים הכרוכים בהתחממות הגלובאלית על עסקי החברות. 
ווטסון שמכהן כמנכ"ל חברת שברון, שהינה החברה השנייה בגדולה בסקטור חיפושי הנפט והגז, ידוע כאחד שלא נכנע לאותו הלחץ החברתי שמגיע מהתנועות הסביבתיות. עתה נדמה כי הוא פותח חזית עיקשת יותר כאשר הוא טוען שההתחממות הגלובלית תהיה טובה לעסקים.
זה לא שווטסון מתכחש להתחממות הגלובאלית, אלא שלטענתו הדרך הטובה ביותר להילחם בנושא היא לתת לשוק החופשי להמשיך לנפק עזרים טכנולוגיים שיפתרו את הנושא. דרך זו עדיפה על פני פעולה יזומה של רגולטורים שיפעלו מלמעלה ויקשו על החברות לפעול בצורה נאותה. 
נזכיר כי בועידת האקלים בשנה שעברה, 200 מדינות חתמו על ההסכם להפחתת גזי חממה בכדי לנסות ולהקטין את קצב ההתחממות הגלובלית. ווטסון מצידו מאוד סקפטי לגבי מימוש ההסכמים ורואה בחתימה לא יותר ממס שפתיים. לדבריו, כאשר ראשי המדינות יפנימו עד כמה צעדים אלו ייקרים ליישום הם יקבלו רגליים קרות. 
בדיוק באותו נושא התפרסם לאחרונה מחקר שמצביע על כך שבשנה האחרונה לסקטור האנרגיה המתחדשת נוספו 8 מיליון לקוחות. מדובר על עלייה בשיעור של 5% בתחום שממשיך לנגוס בכוחה של האנרגיה השמרנית כגון נפט וגז. מנכ"ל הסוכנות העולמית לאנרגיה מתחדשת שהיה אחרי על המחקר טען שהתוצאות בולטות במיוחד לאור העובדה ששאר סקטור האנרגיה מציג על ירידה בכמות המשרות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות