דאג כץ מבטל כל אפשרות למיתון השנה אך צופה שה-S&P 500 ירד

גורו ההשקעות מ-Seabreeze Partners הוריד את היעד למדד ל-1,335 נק', דיסקאונט של 5% מרמת השוק הנוכחית. מעריך שצמיחת התוצר תפחת ל-1.5-2%
|
וול סטריט (קרדיט: Getty images)
לגורו ההשקעות מחברת ההשקעות Seabreeze Partners, דאג כץ (Doug kass), יש מוניטין של מי שתחזיותיו על שוק המניות קולעות בול. הוא מי שחזה את התחתית בשוק בימים הקשים של מארס 2009, וגם מי שחזה שמדד ה-S&P 500 יסיים את שנת 2011 ללא שינוי, וכך בדיוק קרה - ולכן אנשים מקשיבים כשהוא משחרר הצהרה על שוק המניות.

דאג כץ הוריד היום (ב') את שער היעד שלו למדד ה-S&P 500 ל-1,335 נקודות מ-1,345 נקודות. המדד המרכזי של וול סטריט סגר ביום ו' האחרון ברמה של 1,406 נקודות כך שהוא מעריך כעת שעד סוף שנת 2012 יפול המדד ב-5%.

במסגרת הפחתת התחזית שפורסמה ב-Real Money Pro אמר כץ: "מבחינה טכנית, כל עלייה במחיר זורעת את זרעי הפורענות שלה עצמה. למשל, הייתי שם לב למדד ה-VIX, אשר משמש כמדד הטוב ביותר שאני מכיר למדידת רמת השאננות בשוק, אשר לא עצר, למרות שיש בשוק מספר כשלים טכניים".

"חשוב לי לציין כי אני מרחיק עצמי מהאנליסטים השוריים בכך שאינני מצפה שמכפיל הרווח יחזור לרמתו ההיסטורית בחמשת העשורים האחרונים שעמדה על 15. זאת מאחר שבמסגרת 'הנורמל הכלכלי החדש' נרשמת צמיחה נמוכה יותר מקו המגמה של התוצר וגם גורמים נוספים מכבידים על הערכות השווי. השווי ההוגן שאני רואה למדד ה-S&P 500 מבוסס על של 13.

לדבריו, יש מספר סיבות שגרמו לו להפחית את שער היעד למדד הבנצ'מארק האמריקני. כץ מפחית את הסיכוי לחידוש ההאצה בפעילות הכלכלית המקומית בארה"ב, שעל פי התחזיות צפויה לעלות ב-3% ב-2012. עם זאת הוא מעלה בשיעור קל את הסיכוי לכך שהצמיחה בארה"ב תהיה נמוכה מ-1%. לדעתו הסבירות שהצמיחה הכלכלית בארה"ב תהיה בין 1.5%-2% עלתה במידה רבה. כץ מדגיש כי הוא מבטל כל אפשרות למיתון השנה.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות