חגיגת הריבית אפסית: גיוסים של 805 מיליון שקל בקרנות הנאמנות בשבוע החולף - לאן זרם הכסף?

בשבוע החולף נרשמו גיוסים של 380 מיליון שקל בקרנות שמשקיעים באג"ח ממשלתיות. הפידיונות בקרנות אג"ח קונצרניות התכווצו לכ-200 מיליון שקל
|
(1)
הציבור פועל

הציבור ממשיך להסיט כסף לאפיקים מוטי סיכון. בשבוע הראשון של פברואר השקיע הציבור 805 מיליון שקל בקרנות המסורתיות. במקביל, גם בשבוע החולף נרשמה בריחה מהקרנות הכספיות וסך המשיכות מאפיק זה הסתכמו בכ-200 מיליון שקל. נתונים אלו הינם על פי אומדנים והערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב-דש.

השבוע שעבר התאפיין במגמה מעורבת. מצד אחד נרשמו ירידות שערים במדדי איגרות החוב הממשלתיות. מנגד, נרשמו עליות שערים במדדי המניות ואיגרות החוב הקונצרניות.

למרות הירידה באיגרות החוב הממשלתיות - קרנות המשקיעים באג"ח מדינה רשמו השבוע גיוסים של כ-380 מיליון שקל. מדובר בעלייה חדה של פי 2 בקצב הגיוסים לעומת השבוע הקודם. גיוסים מרשימים נרשמו גם בקרנות כללי (בהיקף של כ-300 מיליון שקל). עיקר הגיוסים היו בקרנות 90/10 שרשמו קצב גיוסים הגבוה פי 6 לעומת השבוע האחרון של ינואר.

בשבוע החולף מדדי התל בונד רשמו עליות שערים נאות בשיוער של עד 0.4%. מדד הקונצרני הכללי רשם חיובית של 0.3%. האווירה החיובית באפיק זה גרמה לצמצום בקצב הפידיונות בקרנות המשקיעים באג"ח קונצרני - וזה הסתכם בכ-200 מיליון שקל.

הקרנות המנייתיות רשמו בשבוע החולף גיוסים של כ-70 מיליון שקל. מרבית הכסף נותב לקרנות המשקיעות בחו"ל (כ-80 מיליון שקל). מנגד, נרשמו פידיונות בקרנות נאמנות המתמחות בישראל וגמישות בשיעור של כ-10 מיליון שקל. קרנות אג"ח חו"ל רשמו גיוס של 233 מיליון שקלים.

נכון לסוף השבוע - תעשיית קרנות הנאמנות מונה סכום של 264.5 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות מנהלות 211.1 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות 53.3 מיליארד שקל.תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בורסה
  jr 08/02/2015 15:48
  הגב לתגובה זו
  0 2
  זה הזמן של התחמנים למיניהם ותאמינו לי לא חסר כאלה המיטה נוחה עם אגחים ממשלתיים או מניות בארצות הברית
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות