צעד חשוב ל-Ezbob: קיבלה ערבויות של 40 מיליון ליש"ט מהאיחוד האירופי

החברה שבבעלות 2 יזמים ישראלים וקבוצת רוביקון מדווחת היום כי קיבלה את הערבויות לצורך הגדלת היקף המימון לעסקים קטנים בבריטניה
|
אמיר ברמלי, צילום: כפיר חרבי
חברת Ezbob שבבעלות קבוצת רוביקון ויזמים ישראלים קיבלה מבנק ההשקעות של האיחוד האירופי ערבויות של 40 מיליון ליש"ט להגדלת היקף המימון לעסקים קטנים בבריטניה.

החברה שהוקמה על ידי היזמים הישראלים תומר גוריאל ושרון פרלשטיין, ובה מושקעות קבוצת רוביקון, קרן הגשמה וקרן עידוד העסקים של ממשלת אנגליה, מספקת אשראי ישיר לעסקים בפחות מחצי שעה באמצעות אתר אינטרנט מתקדם. אמיר ברמלי: "רק לאחרונה שתי חברות דומות הונפקו בשווי של למעלה ממיליארד דולר כל כל אחת - OnDeck Capital ו-'Landing Club והמסחר בהן ממשיך להתנהל במגמה חיובית".

Ezbob מספקת לעסקים בבריטניה הלוואות מיידיות בהיקף של עד 120 אלף ליש"ט. הליך קבלת ההלוואה מתבצע כולו באתר האינטרנט של החברה בתוך פרק זמן של פחות מחצי שעה. החברה מסתמכת בפעילותה על האתר ועל מערכות הערכת סיכונים שפותחו על ידה, וכן על דירוגי אשראי שפיתחה המתבססים על נתונים פיננסיים של הבנקים, חברות האשראי והסליקה.

התהליך מאפשר לעסקים הלווים לוותר על התהליך הביורוקרטי הרגיל, האורך בד"כ בין מספר ימים לכמה חודשים, באמצעות הליך פשוט ומקוון. יתרון נוסף של Ezbob לעומת המוסדות הפיננסיים המסורתיים הוא הימנעות מהטלת קנסות במקרים של החזר הלוואות מוקדם, מתוך הבנה כי כל צמצום בסיכוני תיק האשראי מאפשר הוזלה בריביות הנגבות תמורת ההלוואות.

Ezbob, הפעילה כבר כ-3 שנים, סיפקה עד כה אשראי עסקי בהיקף של למעלה מ-35 מיליון ליש"ט, מהם כ-20 מיליון ליש"ט לכ-2,000 עסקים רק בשנת 2014. כעת צפויה החברה להגדיל באופן משמעותי את היקפי פעילותה כבר ברבעון הראשון של שנת 2015.

החברה רשומה ופועלת בבריטניה אך מטה הפיתוח הטכנולוגי שלה יושב בישראל. בחברה מושקעות קבוצת רוביקון (15%), קרן הגשמה (20%), וכן הקרן לעידוד לעסקים של ממשלת בריטניה (10%).

אמיר ברמלי, יו"ר רוביקון ביזנס גרופ, המשמש יועץ לניהול סיכוני אשראי של Ezbob, מסר: "מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית לחברה והבעת אמון מצד קרן ההשקעות של האיחוד האירופי במודל הפעילות, שמבוסס על מיקרו פיננסינג ומאפשר פיזור גבוה תוך ניהול סיכונים מחמיר". ברמלי

עוד אמר ברמלי כי "המהלך האירופי מוכיח, שכאשר ישנה כוונה אמיתית של המוסדות הפיננסיים הממלכתיים לביצע מהלכים אפקטיביים לעידוד הפעילות במגזר העסקי, וכאשר אין בעלות מונופוליסטית על המידע הבנקאי ועל היסטוריית האשראי של העסק, ניתן להגדיל משמעותית את היצע האשראי ואת האפשרויות של עסקים להשיג מימון לצמיחת העסק.חבל שצריך היה לנדוד לאירופה על מנת להוכיח את הנקודה הזו", אמר ברמלי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות