IBI על כיל: "השוק סימן את התחתית" - מדוע ההמלצה לא השתנתה?

יצרנית האשלג מאבדת היום עוד 1% ומרכזת את המחזור הגדול בת"א, האנליסט גיל בשן: "גוברות ההערכות לאיחוד מחודש של הקרטל"
|
(4)
דשנים, צילום: סיון פרג'; יח"צ

פתיחת שנת 2014 עדיין לא מביאה עמה בשורות טובות במניית כיל -2.04% כיל 1,492 -2.04% כיל בסיס:1,523 פתיחה:1,520 גבוה:1,522 נמוך:1,482 תמורה:29,204,421 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שמאבדת היום כ-1% ו-4.3% מתחילת השנה. שנת 2013 תזכר כאחת הקשות של יצרנית האשלג ופוספטים שאיבדה 31.5% מערכה. בית ההשקעות IBI, גיל בשן, התייחס למצב השוק ולחברה בסקירה שפורסמה היום בה הוא ממשיך להותיר את המלצתו על 'הפחת' וחוזר על של 26 שקל למניה כאשר כעת נסחרת המניה במחיר של 27.6 שקל.

למרות שההמלצה על המניה אינה מסמנת נקודת תפנית, בשן נשמע חיובי באשר להתפתחויות הצפויות בשוק האשלג: "שנת 2014 צפויה להיראות מעט יותר אופטימית לפחות בהיבט הכמויות. בגזרת המחיר נראה כי שוק האשלג סימן את התחתית כאשר חתימה קרובה על חוזה בסין למחצית הראשונה של 2014 תספק את החותמת להערכה זו".

ההתפתחויות הצפויות בשוק

בשן מציין כי "מו"מ שמתנהל בשבועות האחרונים בין הרוסים לסינים הוליד דיווחים על חתימה מתקרבת. עפ"י הדיווחים הצעת הרוסים למחיר הבסיס לחוזה היא בסביבות 330 דולר לטון CFR. מדובר בהצעה ראשונה מתוך שורה של הצעות מחיר שיבואו בעקבותיה ושלא במפתיע נדחתה על ידי הסינים, שככל הנראה מכוונים למחיר נמוך מרף ה-300 דולר לטון. כך שהפער bid- ask עומד על כ-30 דולר בלבד."

"הצעתה של אורלקלי מהווה סימן נוסף שבעלי המניות החדשים שלה שואפים לשנות את מגמת המחירים החלשה שאפיינה את המחצית השניה של 2013, שבמידה לא מעטה אורלקלי גם אחראית לה. כפי שדווח לפני מספר שבועות, אורלקלי הורתה למפיצים שלה במלזיה ובאינדונזיה לא להסכים בשום מקרה לרדת אל מתחת ל 300 דולר לטון וההערכות הן שלא חל שינוי מאז בעמדתה. גוברות הערכות בשוק שאיחוד מוחדש של תאגיד השיווק BPC קרוב".

"לעומת זאת POT (פוטאש) הודיעה בשבוע שעבר על עדכון המחירון לאשלג ברצועת התירס בארה"ב כלפי מטה. על פי המחירון החדש נקבע מחיר של 350 דולר לטון לאשלג גרונלרי. מחירים אלו בתוקף עד ל- 10 בינואר כאשר משלוחים יתבצעו במהלך חודש מרץ. המחירון המעודכן בא לאחר הורדה קודמת של המחירים ע"י POT ל-365 דולר לטון בחודש שעבר, הורדה שלא יצרה את האפקט המבוקש של עליית הביקושים לקראת עונת דישון האביב ועל רקע הקיפאון הנוכחי בשוק."

"עד כה, לקוחות הקצה רכשו סחורה ע"פ צורך נקודתי וזאת עקב הירידה ההדרגתית במחירים במקביל לעלייה במלאים אצל היצרנים. ביקוש נמוך מהצפוי בשווקים מרכזיים ופירוקו של הקרטל אורקלי/בלרוסקלי ביולי אשתקד הוביל להערכה גורפת שהמחירים בכיוון ירידה. בשוק האמריקאי, המחירים צנחו ביותר מ-100 דולר לטון מ-465–470 $ לטון ב-3 בינואר 2013. "

"התמכור של כיל מעט יקר, צפוי שיפור ניכר במכירות ועלייה במחיר"

בשן מתייחס לתמחור המניה ולבעיות עמן צפויה כיל להתמודד בעתיד הקרוב: "עודף היצע של אשלג (שעוד צפוי להמשיך לגדול) וביקוש מגמגם בשווקים המרכזיים ממשיך להוות משקולת על התעשייה. כיל נסחרת במכפיל PE של 13.1X ומכפיל EV/EBITDA של 8.3X לרווחי שנת 2014 החזויים, להערכתנו תמחור מעט יקר. רווחים אלו מבוססים על מחירי אשלג 340 דולר לטון, והתאוששות במכירות הכמותיות ל-5 מיליון טון בשנה."

מחיר היעד שלנו במודל DCF עם מחיר הון של 9.5% וצמיחה פרמננטית של 2% עומד על 26 שקל למנייה. מחיר זה נשען על מודל המגלם שיפור ניכר בכמויות המכירה ועלייה הדרגתית במחיר האשלג, וכן שיפור ברווחיות התפעולית בשאר מגזרי הפעילות. למרות האפשרות לסנטימנט חיובי בטווח הקצר, הסיכון מוועדת ששינסקי, ההשקעות הכבדות ב-capex בשנים הקרובות, ומחיר כלכלי הנמוך ממחיר השוק משאירים אותנו בהמלצה הפחת."

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אני מאחל לך ממני ומכל הציבור שמחזיק במניות כיל
  בשן החכם 07/01/2014 16:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שתיהיה בריא ושחברת ibi תיפשוט את הרגל ותיסתובב יחד אם מפוטרי כיל בלישכה וכל מה שיחלת לכיל שיקרה לחברה שלך אמן ואמן
  סגור
 • 3.
  הנהלת כיל היתה צריכה מזמן לקחת אותך בידיים
  מבין עניין 07/01/2014 16:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ולהעמיד אותך במקום כולל את החברה שאתה מייצג תראה מה עשית אם הפה שלך למיפעל מצליח ובגללך עוד יצאו אם המניה לחול מי היה מאמין פעם שאדם אם דיעות שליליות יכול לעשות נזק לציבור המשקיעים ובמיוחד גרשתם את תושבי החוץ שהיו משקיעים קבועים בכיל תיראו איך פוטש עולה מאותו מגזר דשנים והמעניין בדבר שמשך תקופה ארוכה כל פעם משחזרים הכל חוץ מהמחיר
  סגור
 • 2.
  בשן מ ibi הוא האדם שבמשך שנה משוחזר כל חודש
  בשן 07/01/2014 15:55
  הגב לתגובה זו
  3 0
  על ידיי ביספורטל בכדי ליצור פניקה במשקיעי כיל זה האדם שניקרה בשן עשה נזק בל ישוער למפעל כיל בתדירות שלפעמים פעמיים בחודש ומי שישלם זה בגדול העובדים שישלחו ישר לאבטלה למרות שברור לכולם שכך המצב לא ישאר כי בכל זאת זה מפעל רציני וריווחי אבל בעיני בשן הכל כושל אבל לפני כן שיסתכל על עצמו ויבדוק את עצמו כמה הוא אדם כושל
  סגור
 • 1.
  בגלל שאתה אדם שלילי אני בדרך כלל
  בשן 07/01/2014 14:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  רבים יפסידו את פרנסתם ומי שאחראי לזאת זה רק אתה בשן אני בטוח שאתה רק מנחש מה יקרה אבל הניחוש שלי שאתה טועה ובגדול החברה שלך בטוח לא שווה הרבה אם אנשים כמוך ששליליים אני בטוח שגם יומך יבוא ותירק מהחברה בא אתה מועסק
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות