חיים גבריאלי: "ההצעה שלנו טובה משמעותית מכל חלופה אחרת"

שוני אלבק: "בין החלופות שעלו להצעה שלנו - הייתה גם התקשרות עם נציגי האג"ח של אידיבי פיתוח - וזו חלופה בעייתית מאוד מכמה סיבות. אני לא רואה כיצד הצדדים יסכימו לתספורת עצומה כזו שאינה נחוצה"
 | 
(5)
חיים גבריאלי, צילום: יח"צ
"כל מי שבוחן את החלופות האחרות בכלים מקצועיים אובייקטיביים - רואה כי ההצעה שלנו טובה משמעותית מכל חלופה אחרת, כך אמר היום מנכ"ל אידיבי אחזקות, חיים גבריאלי באסיפת מחזיקי האג"ח שהתקיימה היום ולאחריה צפויים מחזיקי האג"ח להצביע על אישור הארכת מועד מימוש האופציה שניתנה לאלשטיין להשקעה בגנדן. במידה ולא יאשרו מחזיקי האג"ח את ההארכת האופציה המהווה תנאי להסדר החוב - הם צפויים לפנות לבית המשפט.

גבריאלי הוסיף, "המשא ומתן עדיין לא מוצה וחשוב שיימשך עד לגיבוש הסדר הוגן. מכאן החשיבות הגדולה לאופן ההצבעה שלכם היום".

לטענתו ההצעה של החברה טובה יותר מהחלופות "בעיקר בגלל המחוייבות של ההנהלה להבריא את החברה והמחייבות של בעלי השליטה להזרים סכום משמעותי במזומן לצורך תשלום מיידי לבעלי האג"ח".

בתחילת דבריו אמר גבריאלי "אני רוצה להתחיל דווקא בשורה התחתונה הפשוטה: החברה ובעלי השליטה עושים כל מאמץ להגיע להסדר הוגן עם כלל נושי החברה ועם מחזיקי האג"ח בפרט".

גבריאלי ציין כי נציגי החברה נפגשו פעמים רבות עם נציגי בעלי האג"ח והוסיף כי חברי הנציגות גם פגשו את אלשטיין "שמעודכן בהתקדמות המשא ומתן כל העת".

"עד היום הגשנו מספר הצעות לנאמנים שכוללות הזרמת מזומן משמעותית מצד בעלי השליטה, לצורך תשלום מיידי לבעלי האג"ח, ומתווה של הסדר הוגן שיאפשר להבריא את החברה ולממש את הפוטנציאל העצום שקיים בנכסים המצויינים שלה".

אלבק: הסדר עם נציגי של IDB פיתוח טומן בחובו תספורת עצומה

דובר נוסף מטעם החברה היה שוני אלבק, שאמר "אנו מתנהלים מול הנציגות שאתם בחרתם. לא אנו הרכבנו את הנציגות. אתם הסמכתם את הנציגות לנהל משא ומתן. אנו מצדנו עושים כל מה שאנו יכולים על מנת לנהל משא ומתן בצורה יעילה ואפקטיבית ועל מנת שיצליח. התהליך הזה מטבעו הוא מאוד רגיש, והחשיפה השוטפת שלו לתקשורת מזמינה לחצים וספינים ושיקולים זרים שאותם אנחנו מנסים לנטרל".

"בין החלופות שעלו להצעה שלנו - הייתה גם התקשרות עם נציגי האג"ח של אידיבי פיתוח - וזו חלופה בעייתית מאוד מכמה סיבות. ראשית, חוסר השקיפות שלה, הן מבחינת התוכניות האמיתיות שאינן מוצגות, והן בשל היותה מופעלת ממניעים פסולים של מי שרוצה להשתלט על אידיבי פיתוח".

"שנית, ההסדר עצמו שמוצע לפי הפרסומים בתקשורת, טומן בחובו תספורת עצומה ללא רק למחזיקי האג"ח ולנושים של אי.די.בי אחזקות – אלא גם לבעלי החוב של אי.די.בי פיתוח, כלומר גם בעלי האג"ח וגם הנושים מקרב הבנקים. אני לא רואה כיצד הצדדים יסכימו לתספורת עצומה כזו שאינה נחוצה".

"לגבי ההצעות שהעלו כאן בחדר לגבי גיוס משקיע לאי.די.בי פיתוח - מיותר ציין כי הרעשים והספינים בתקשורת מבריחים משקיעים פוטנציאליים".

"הארכת האופציה לאלשטיין מתבקשת, על מנת שהמשקיע יידע שהוא יכול להשקיע בתנאים שסוכמו בינו לבין בעל השליטה. מאז תחילת המשא ומתן אמרנו בכל פורום ובכל פגישה, שהתוצר של המשא ומתן יהיה שיקול מרכזי בהחלטת ההשקעה של המשקיע. זה אך מתבקש במצב כזה, שהמשקיע ימתין וייראה את התוצרים. מהלך הארכת האופציה הוא מהלך עסקי תקין ומתבקש".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  גבריאלי היקר - תכין בבקשה מצגת שתראה במה הצעתכם עדיפה (ל"ת)
  חבורת נוחי מושכת זמן 01/03/2013 01:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  שקרנים
  אהרון 28/02/2013 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבורה של שקרנים ורמאים שלא רוציםלהחזיר את חובם נוכלים עם חליפות ומתק שפתיים .רמאים עם מסכות נוחי בסף וף או ישלם או יתפשט בבית המשפט
  סגור
 • 3.
  אין מה להשוות
  מבין עניין 28/02/2013 17:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם מדברים על "הסדר הוגן" ראוי שיהיה הוגן על רקע ההבטחות ש"לא דובר על תספורת , גזזת, או כל תסרוקת" והאמון שנותנים מחזיקי אג"ח אחזקות בדנקנקר ולא בהשוואה להצעה המבחילה של הטורף ירמיהו ובן בריתו בדש.
  סגור
 • 2.
  מחכה שהחברה תבריא ולקבל את כל החוב. (ל"ת)
  izy10 28/02/2013 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא מצחיק ?!
  עדו 28/02/2013 16:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה בדיוק יגיד עושה דברו של דנקנר, כשכל העסק יתמוטט מצטער טעיתי אז, טעיתי לפני זה ולכולם מותר לטעות ואולי גם לשקר ולרמות !
  סגור