המשקיעים בוול סטריט החליטו ירוק: הנאסד"ק עלה 0.7%

הדאו ג'ונס עלה השבוע ב-1%, הנאסד"ק טיפס 0.4% וה-S&P 500 השיל 0.3% יום תנודתי במיוחד עבר היום על המדדים בוול סטריט, כאשר מפתיחת המסחר נעו המניות האמריקניות בין עליות לירידות ללא הרף. בישראליות: וריפון הוסיפה 2.2%, הרמוניק עלתה 3.06%, נייס איבדה עוד 1.5%
|
המשקיעים בוול סטריט החליטו ירוק: הנאסד"ק עלה 0.7%

המניות האמריקניות סגרו את יום המסחר האחרון שלבוע זה בעליות שערים קלות. ערב רב של דיווחי החברות ונתוני מאקרו נחת היום על המשקיעים. את התנודתיות הרבה שהפגינו המדדים לאורך כל יום המסחר, ניתן לייחס לעצבנות הרבה שבה מצויי השוק.

ענקית המשכנתאות, Fannie Mae , הודיעה היום כי היא מצפה לכסות חלק מהפסדי הסאב-פריים הנאמדים בכ-670 מיליון דולר. כך בעצם נטעה מעט אמון במשקיעים כי החברות הגדולות מסוגלות לעבור את המשבר.

דו"ח הממשל הצביע על ירידה של 0.5% בייצור התעשייתי. כמו כן, הורדת התחזיות מצד ענקית המשלוחים, FedEx, וחששות נוספים באשר לחוסנה של הכלכלה הכבידו על המדדים לא מעט.

מנגד, את האופטימיות היום מספקת דווקא סיסקו. זאת שהביאה את הנאסד"ק בשבוע שעבר לירידות חדות, מדווחת הבוקר כי חבר הדירקטורים שלה אישר רכישה חוזרת של מניות החברה בסכום של 10 מיליארד דולר.

הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.72% לרמה של 2,637 הנקודות והדאו ג'ונס סגר בעלייה של 0.5% לרמה של 13,175 הנקודות.

קולות היום

תחזית קודרת במיוחד מספקים היום מענקית הפיננסים גולדמן זאקס: יאלץ בנקים, חברות ברוקראג', וקרנות גידור להפחית ב-2 טריליון דולר את ההלוואות שהם מעניקים . עובדה זו עלולה להביא ל"מיתון משמעותי" בארה"ב, כך ציין בסקירתו הכלכלן הראשי של גולדמן בניו יורק.

חבר ה'פד' קרוזנר מקבל את במת הנאום היומי ושולח עגמומיות קלה לעבר המשקיעים: "שיעורי הריבית נמוכים דיים כדי לסייע לכלכלה לעבור את התקופה הקשה". עוד הוסיף קרוזנר: "בהסתכלות קדימה, הגישה הנוכחית של המדיניות המוניטרית, תאפשר לכלכלה לצלוח נאמנה את השנה הבאה- חזרה לשיעור צמיחה ארוך טווח".

הצהרות לא שיגרתיות במיוחד נשמעות היום מטעם שתי ענקיות אמריקניות שהקשר בינהן לבין הצמיחה הכלכלית הוא לרוב חזק במיוחד. סטארבקס ופדאקס דיווחו היום על תנאים כלכליים קשים. מלבד העובדה שהנמיכו תחזיות לשנה כולה, על פי דברי ראשי החברות התמונה העתידית נראה עגומה במיוחד.

מאקרו

הייצור התעשייתי של המפעלים, ענף הכרייה והשירותים ירד ב-0.5% באוקטובר- הטווח התחתון של תחזיות האנליסטים והירידה החדה ביותר מאז ינואר. סקטור הייצור במפעלים היה חלש בכל רחבי המדינה, במיוחד בתחום התעופה האזרחית- אחת מנקודות החולשה המובהקות. הייצור במפעלים לבדו נפל ב-0.4%. היצע הציוד העסקי ירד ב-0.1%. ניצולת ההון- אומדן ללחצים אינפלציונים- ירד ל-81.7% לעומת 82.2%.

אמריקניות במרכז

ענקית מנועי החיפוש GOOGLE (סימול:GOOG), מנהלת מגעים לרכישת ספקטרום של רשתות אלחוטיות. כמו כן, יוצרת את המצע הראשוני ליצירת רשת תקשורת אלחוטית משלה, זאת על פי הפרסום היום של הוול סטריט ג'ורנל. הצעה מעין זו כנראה תסתכם סכום של 4.6 מיליארד דולר, עוד הוסיפו בג'ורנל.

חברת המשכנתאות בארה"ב Fannie Mae (סימול: FNM) ניהלה היום ועידת משקיעים אשר תחל בשעה 9 בבוקר על פי השעון המזרחי. מניית החברה איבדה 10% אמש לאחר שבמגזין Fortune דווח כי החברה משנה את דרך חשיפתה להלוואות כושלות אשר עלול להסתיר הפסדים כתוצאה ממשבר האשראי.

חברת Retailer Kohl's (סימול: KSS) חתכה את תחזיות הרווח שלה לאחר שדיווחה על צניחה של 13% ברווח ברבעון.

חברת Autodesk (סימול: ADSK ) סבלה מלחץ שלילי, לאחר שחברת התוכנה לעיצוב תלת מימדי דיווחה כי חזרה בה מתחזיותיה להכנסות ולרווחים לרבעון הרביעי.

ישראליות במרכז

חברת טאואר סמיקונדקטור (טאואר חו"ל ) יצרנית המעגלים המשולבים ממגדל העמק אישרה אתמול בבוקר כי היא מתכוונת לפתוח נציגות של החברה בטאיוואן, זאת במטרה להגדיל את מספר הלקוחות במדינה ובמזרח אסיה.

אקספון חו"ל דיווחה אתמול על תוצאות שיא בכל הפרמטרים ברבעון השלישי של 2007 ,כאשר בתשעת החודשים הרווח הנקי הוכפל בפי 2.5 לסך של 1.4 מיליון דולר או 0.12 דולר למניה והמכירות גדלו ב-32% ל-35 מיליון דולר, בנוסף תזרים המזומנים החיובי מפעילות שוטפת בתשעת בחודשים הראשונים הסתכם ב-3.2 מיליון דולר.

חברת סימטרון (סימול: cimt), ספקית מובילה של פתרונות תיב"מ משולבים לתעשיית התבניות, מבלטים, כרסום וחריטה של חלקי מתכת, הודיעה אתמול על הכנסות שיא ועלייה ברווחים לרבעון השלישי של השנה. העליות בהכנסות וברווחים מקורם ברכישת ה- microsystem וצמיחה אורגנית כתוצאה מעליות ברישיונות תוכנה, תחזוקה ושירותים. יש לציין, כי זו הפעם הראשונה שתוצאותיה של microsystem מוטמעים בדוחות הפיננסים של סימטרון. בהשוואה לתוצאות הרבעון השלישי אשתקד, עלו ההכנסות בכ-58% לסך של 7.9 מיליון דולר.

קבוצת קמן אחזקות ממשיכה את התרחבותה בשווקים הבינלאומיים. חברת ישאל, המוחזקת בשיעור של כ-75% על ידי קמן, הודיעה אתמול, כי חתמה על הסכמים לרכישת השליטה בקבוצת תאת טכנולוגיות (תאת טכנו חו"ל ), שמניותיה נסחרות בתל-אביב. קבוצת תאת הינה חברה מובילה בתחומים של ייצור ציוד תעופתי ושירותי שיפוץ ותחזוקה לציי תעופה ולחיילות אוויר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות