גרינספאן: "בועות לא נגמרות בהתאמות ריבית מיידיות"

הוסיף כי הוא רואה את המצב בשווקים כדומה מאוד לזה שהיה במפולות של 1998 ו-1987. "שהאופוריה משתלטת על הכלכלה בזמן התרחבותה היא מובילה לבועות, אלו לא יכולות להיות מנוטרלות בצעדים מהירים"
|
גרינספאן: "בועות לא נגמרות בהתאמות ריבית מיידיות"

"הגזע האנושי עדיין לא מצא את הדרך להמנע מבועות (פיננסיות)", כך אמר אתמול ראש הפדרל ריזרב לשעבר, אלן גרינספאן, בהתייחסו למצב האחרון בשווקים והזעזועים בשוק האשראי. הנאום אותו נשא גרינספאן היה בוושינגטון, ובו הוא ערך השוואה למפולת השווקים בשנת 1987 וזאת של 1998- השנה בה קרסה קרן הגידור LTCM.

"ההתנהגות אותה אנו בוחנים במהלך השבועות האחרונים היא מאוד דומה במובנים רבים למה שראינו בשנת 1998, ומה שהתרחש בשווקים בשנת 1987, אני חושד שהמצב (התייחס לבועת שוק הדיור בדבריו) דומה לבועת הקרקעות בשנת 1837, ולפאניקה ששרה ב-1907".

כרגע, אלן גרינספאן הוא יועץ פיננסי פרטי, ואמר: "שהאופוריה משתלטת על הכלכלה בזמן התרחבותה היא מובילה לבועות, אלו לא יכולות להיות מנוטרלות בצעדים מהירים". משמעות דבריו של אלן גרינספאן מתחת לפני השטח הייתה שלמרות שהשווקים מצפים להורדת כתרופת הכל, אין זה אומר שאכן הורדת ריבית עמוקה ככל שתהיה יש בה כדי לרפא 'פצעים עמוקים' בכלכלה האמריקנית, כמו המשבר שהתפתח בשוק הדיור האמריקני.

"בועות לא נגמרות בהתאמות מיידיות של שיעורי הריבית". בשנים 1994-95 הפדרל ריזרב הכפיל את שיעורי הריבית, והפסיק את 'הבום' של שוק המניות, אולם משעצרו לרגע, חזרו המניות לעלות שוב". עוד הוסיף: "ניסינו לעשות זאת שוב ב-1997, בזמן שהפדרל ריזרב העלה את שיעור הריבית ברבע אחוז, ואותו מאפיין חזר על עצמו שוב".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות