מצב שוק המגורים בארה"ב ממשיך להידרדר

מדד הצפי למכירות הבתים הקיימים נפל ב-12% בחודש יולי, הירידה החדה ביותר מאז אסון התאומים. הירידה לא מגלמת בתוכה את השלכות משבר המשכנתאות שחל באוגוסט. הירידה במכירות נרשמה בכל האזורים בארה"ב
|
מצב שוק המגורים בארה"ב ממשיך להידרדר

שוק המגורים האמריקני מראה סימנים של שיבושי משכנתאות מרכזיים , בעוד מספר החתימות על חוזים של מכירות בתים קיימים נפל ב-12.2% בחודש יולי - הנפילה הגדולה ביותר מאז שמדד הציפייה של מכירות הבתים הקיימים התחיל את דרכו בשנת 2001, מסרו באיגוד המתווכים הלאומי היום (ד').

המדד נגע ברמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2001. מספר החוזים למכירת בתים הקיימים נמוכים ב-16.1% מאשר יולי 2006. הנתונים ביולי משקפים מגמות לפני משבר המשכנתאות באוגוסט.

"זה אסון" אמר יאן שפרדסון, כלכלן בכיר בחברת המחקר בהצהרה. הצניחה ביולי מצביעה על כך שהעלייה ביוני הייתה "מזויפת", הוא אמר. המדד עלה ב-5% בחודש יוני.

"שימו לב שההתמוטטות בצפי למכירות הבתים מקדימה (בתאריך) את המשבר בשווקים ואת העלייה החדה בשיעורי משכנתאות הג'מבו, אפילו ללווי פריים", אמר שפרדסון.

ירידה במכירות הבתים נראתה בכל ארבעת האזורים הגדולים בארה"ב, הקבוצה אמרה. היולי, המכירות הצפויות במערב-מרכז ירדו ב-13.1% וב-6.6% בדרום. המכירות במערב נפלו ב-20.8% וב-12.2 באזור צפון-מזרח.

מיד לאחר פרסום הנתונים המניות המובילות בוול סטריט הגיבו בהתחזקות ירידות השערים. לסקירת בורסות חו"ל

נתונים נוספים הצביעו על המשך החלשותו של שוק המגורים במהלך הקיץ. מלאי הבתים הלא-מכורים ממשיכים להיות גבוהים, בעוד המכירים נופלים. ביולי, המלאים הגיעו לרמתם הגבוהה ביותר ב-16 שנים האחרונות.

"העתיד הוא לא ברור עם גורמים חריגים אשר מערפילים את האופק", אמר לוראנס יאן, כלכלן בכיר באיגוד.

"זה מסובך לסווג את כל העיוותים שנגרמו ממשבר המשכנתאות במדד, והשותפים שלנו אומרים לנו שמספר של חוזי מכירות אינם נסגרים עקב כך שהתחייבויות למשכנתאות בוטלו ברגע האחרון", הוא אמר.

יאן הוסיף שהצרות הם בעיקר בהלוואות ג'מבו, ויש את הסוגיות הנמשכות של לווי הסאב-פריים.

מוקדם יותר פורסם סקר מצב התעסוקה הלא-חקלאי בארה"ב של ה-ADP שהצביע על כך שהתעסוקה בסקטור הפרטי בארה"ב גדלה ב-38,000 משרות בחודש אוגוסט, הגידול הנמוך ביותר בארבע השנים האחרונות. לידיעה המורחבת

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות