הבורסה תשיק בקרוב מדד חדש - 'תל-בונד תשואות שקלי'

|
בורסה אחוזת בית, צילום: Bizportal

בנסיון נוסף להגדיל את האטרקטיביות של הבורסה לניירות ערך בת"א, דירקטוריון הבורסה אישר בישיבתו ביום חמישי האחרון (3.9.15) את השקתו של המדד ה-12 במשפחת מדדי תל-בונד – מדד "תל-בונד תשואות שקלי". המדד החדש יושק ב-15 בנובמבר 2015 ויכללו בו כל אגרות החוב שאינן צמודות בריבית קבועה, בחתך דירוג אשראי שבין (-BBB) לבין (A) ואשר נכללות במאגר תל-בונד. במדד ייכללו 27 אגרות חוב שונות, כשה"כבדות" שבהן במדד (במשקל של 6% כ"א) הינן: דלק קב אגח לא, אקסטל אגח א, אשטרום קבוצה אגח ב, ו-בזן אגח ד.

המדד החדש הוא תוצר של סקר צורכי השוק בסגמנט מדדי התל-בונד שערך סגל הבורסה בחודשים האחרונים. במסגרת הסקר עלה גם הצורך בפיתוח סדרת מדדי תל-בונד לפי חתך מח"מ/תקופות לפדיון ובשנת 2016 תיבחן אפשרות הפיתוח של מדדים אלו, כך לפי הנהלת הבורסה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מדד תל בונד-תשואות שקלי הוא מדד בחתך דירוג אשראי זהה לזה של מדד "תל-בונד תשואות" הקיים (שנכללות בו אגרות חוב צמודות מדד בלבד). מדד תל בונד תשואות "הצמוד" שהושק לפני כשנתיים וחצי ונתפס על ידי השוק כמוצר חדשני, הפך למכשיר השקעה פופולרי בקרב המשקיעים. על מדד זה הושקו 10 מוצרים פיננסיים עוקבי מדד שהיקף ההשקעות בהם עומד על כ-2.5 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות